UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .
Член од
16 ноември 2013
Мислења
7.413
Поени од реакции
11.558
No Jesus
No Sterling
Yes party

Конечно Пеп се сети да го отстрани туморот што го чинеше срамни елиминации во ЛШ и да не доживее повторно блам од треторазредни екипи во ЛШ.
Нема врска, пеналот беше пресвртница, пак ќе ја посереа.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
10.619
Поени од реакции
10.249
Нема врска, пеналот беше пресвртница, пак ќе ја посереа.
Освен голот кој беше индивидуален потег од Белингам ништо не направи Дортмунд, срамно второ полувреме изиграа, Сити си чекаше момент и искористи.
Патем овој од Дортмунд какво играчиште е а само 17 години има, мора да размислува Саутгејт да го земи на Европско, тој и Фоден, какви само играчи ќе има Англија во иднина, страва.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
27.031
Поени од реакции
46.799
Еден од оние непрежалени трансфери ми е Модриќ, толку чувство за простор, ситуација, темпо, пас со лева, десна, конзистентност. FU, Даниел Леви.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.464
Поени од реакции
1.090
Еден од оние непрежалени трансфери ми е Модриќ, толку чувство за простор, ситуација, темпо, пас со лева, десна, конзистентност. FU, Даниел Леви.
Фан на Тотенхем си?
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.452
Винициус и Бензема здравје ќе му земат на одбраната.
Види му средина на Реал, ќе ги изедат живи.
No disrespect, ама се гледа колку пратиш фудбал. Во ниеден универзум Винициус не ќе може да им продава жога бонито финти на Азпиликуета и Џејмс. Нека не ти ствара лажна слика изданието на Винициус дека е прејак играч (не е лош), сепак Трент си нема благе везе од одбрана, остај хајповите по трол фудбал и фифа фанови дека бил трент најдобар бек у свет (далеку од тоа). Еднаш нека се изглупира Винчини и одма јаде заушка од Азпиликуета, а сигурно ќе биде подложен на редовни боди чекови од Џејмс.

Да не должам, доста се цврсти во одбрана Челзи и реал ќе се помачи посериозно, очекувам да биде тврда утакмица + зошто Челзи во офанзива се далеку од реализирање на напаѓачкиот потенцијал. Ако реши Тухел да игра катанаџо, има да го помоча Реал со некој педерски гол, се разбира од контра.


Грда утакмица очекувам да биде.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
7.332
Поени од реакции
17.458
Фан на Тотенхем си?
Не им го продаде на Јунајтед зашто се во иста лига.
Дое во Реал, прва сезона прогласен за најлош трансфер во Ла Лига.
Останатото, сите го знаеме. :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.084
Еден од оние непрежалени трансфери ми е Модриќ, толку чувство за простор, ситуација, темпо, пас со лева, десна, конзистентност. FU, Даниел Леви.
Па и за кај нас го таксаа :(
 
Член од
4 март 2020
Мислења
29
Поени од реакции
40
Не им го продаде на Јунајтед зашто се во иста лига.
Дое во Реал, прва сезона прогласен за најлош трансфер во Ла Лига.
Останатото, сите го знаеме. :D
Таа сезона даде гол на Олд Трафорд за пролаз понатаму и оттогаш дали 5 лоши натпревари има изиграно.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
Член од
5 март 2018
Мислења
10.619
Поени од реакции
10.249
No disrespect, ама се гледа колку пратиш фудбал. Во ниеден универзум Винициус не ќе може да им продава жога бонито финти на Азпиликуета и Џејмс. Нека не ти ствара лажна слика изданието на Винициус дека е прејак играч (не е лош), сепак Трент си нема благе везе од одбрана, остај хајповите по трол фудбал и фифа фанови дека бил трент најдобар бек у свет (далеку од тоа). Еднаш нека се изглупира Винчини и одма јаде заушка од Азпиликуета, а сигурно ќе биде подложен на редовни боди чекови од Џејмс.

Да не должам, доста се цврсти во одбрана Челзи и реал ќе се помачи посериозно, очекувам да биде тврда утакмица + зошто Челзи во офанзива се далеку од реализирање на напаѓачкиот потенцијал. Ако реши Тухел да игра катанаџо, има да го помоча Реал со некој педерски гол, се разбира од контра.


Грда утакмица очекувам да биде.
Јас сум најголем хејтер на Винчини ама иако завршниот пас му е нула тешко е да се задржи, пребрз е. Единствено ако игра во одбрана со двајцата па Џејмс да помага назад.
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.111
Поени од реакции
6.431
Нема врска, пеналот беше пресвртница, пак ќе ја посереа.
Битно поминаа, што има врска дали пеналот бил пресвртница или не, какво ти е ова мислење?
Стерлинг и Жесус со нивните промашени зицери досега ги коштаа Сити срамни елиминации во ЛШ. Сите зборуваат за поразот од Лион и се сеират со Пеп, а никој не зборува за промашувањето празен гол на Стерлинг при активен резултат. Сега на негово место играше Фоден кој постигна два гола на двомечот и Сити конечно стигнаа до полуфинале.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.464
Поени од реакции
1.090
Јас сум најголем хејтер на Винчини ама иако завршниот пас му е нула тешко е да се задржи, пребрз е. Единствено ако игра во одбрана со двајцата па Џејмс да помага назад.
Има напредок во него, и на моменти игра совршен фудбал. Се учи кога ги имаш Крос, Бензема, Модриќ и Зидан околу тебе, има напредок и во финишот, ако стане звер и во тој сегмент кошмар ќе е за било која одбрана.

Знае Зизу
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
674
Поени од реакции
815
No disrespect, ама се гледа колку пратиш фудбал. Во ниеден универзум Винициус не ќе може да им продава жога бонито финти на Азпиликуета и Џејмс. Нека не ти ствара лажна слика изданието на Винициус дека е прејак играч (не е лош), сепак Трент си нема благе везе од одбрана, остај хајповите по трол фудбал и фифа фанови дека бил трент најдобар бек у свет (далеку од тоа). Еднаш нека се изглупира Винчини и одма јаде заушка од Азпиликуета, а сигурно ќе биде подложен на редовни боди чекови од Џејмс.

Да не должам, доста се цврсти во одбрана Челзи и реал ќе се помачи посериозно, очекувам да биде тврда утакмица + зошто Челзи во офанзива се далеку од реализирање на напаѓачкиот потенцијал. Ако реши Тухел да игра катанаџо, има да го помоча Реал со некој педерски гол, се разбира од контра.


Грда утакмица очекувам да биде.
Азар ке игра со Челзи.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
4.984
Поени од реакции
7.637
Назад му е зимата на Ливерпул. Мане и Фирмино не знаат кај тераат, на Салах не му се игра, средината со мене врсници, одбраната во аут. Не знам како од ова нешто добро би испаднало, не би се изненадил следната сезона Ливерпул да заврши 8-10 место. Не го зборувам ова за инает, ама овој тим нема иднина.
Нема што инает, таа е реалноста.
Се повредија стоперите, и тоа е голем хендикеп , ама не менува за реализацијата секако. Проблемот настана кога на сметка на повредите на Ван Дијк и Матип/Гомез се крпеше привремено со Фабињо и Хендерсон со што се наруши играта во средина и флуидноста што ја имаа. После веќе ептен влегоа во лош ритам и отиде во неповрат се. Мане и Фирмино се мнооогу лоши, посебно вториот, за Салах не се согласувам дека не му се игра, милион утакмици имало кога само он пробува нешто и се бори. И на ваква сезона има одлична лична статистика, не дека затајува придонесот од него. Има вишак играчи од кои што треба да се ослободат, ама средината (здрава) со Фабињо Хендерсон и Тиаго пак би била супер покриена. Треба да има интересно лето.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
9.977
Поени од реакции
12.600
Очекувам Ацид да се убаци на темава со мемето од Salt Bae и да го банира старецот на кого му направија посебен сервер во Мајкрософт заради претерано правење на имејл акаунти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom