UEFA Champions League [2019/20]

Кој ќе го крене овогодишниот Uefa Champions League трофеј во Istanbul ?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Баерн и Германија 2014 ми се слика прилика. Историјата се повторува.
Газење на легендарен клуб и после утакмица каде ПСЖ имаше неколку шанси да води. 1-0 со реално малку шанси.

Честито Стелт, вечерва сексот на тројка уклучи го буквално :D
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Тек је дванаес сати на стадионот во Лисабон.

Одиме деведесетти, оп-оп.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.097
Поени од реакции
16.293
Икарди минимум една ќе погодеше денес од оние шанси.

ПСЖ подобар ама џабе тоа е фудбал. Јас да сум менџаер на ПСЖ ќе го клам Мбапе да вежба завршница на секој ебан тренинг, цел тренинг и дома за домашно. Мбапе ги кошташе ПСЖ титула денес.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Глеј го овој Алаба 5мин го драпа Нејмар, оди радувај се бе торко.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.656
Ајде ѓупци мрш во Париз, Нејмар нула, Мбапе нула.
Милијарди трошат на трансфери најплатени фудбалери и да не знаат да шутнат во гол.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Колку прејак фудбал...едно од најдобрите финалиња заедно со 2013.....кога се има Германска екипа во финале се знае дека ќе има забава...пресилен фудбал,прединамичен...браво за ПСЖ добро изиграа генерално ама Мбапе и Нејмар беа влезени во Стерлин mode со пласираните топки
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Честитки, заслужено, не преубаво, не преубедливо резултатски, ама многу, многу паметно, многу тактички, доминација како тим скоро цела утакмица, не како суперѕвезди и поединци.

Како за играчи што важат за едни од најдобрите на светот, Мбапе и Нејмар беа дно, како уплашени аматери пред одбраната и средниот ред на Баерн.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.538
Замисли играш за Интер, една од најдобрите 9ки си во Европа, си идеш од клубот ради една грдосија од дунда, и во најбитната утакмица во твојот живот пред тебе влага и игра кловн како Чупо Мотинг...
imase informacii deka ja spukal so tuhel, i navivacite mu zamerija sto se zurkase slavese neso rodendeni posle porazot u dortmund. Pred duelot so talanta tuhel kaza deka ocekuva mn od ikardi, togas mu startuvase, imase bledo izdanie a chupo pa ja resi na kraj, i tolku bese od ikardi. Zip Zap, i iskreno mnogu mi e milo sto vaka ispadna samo radi nego, neka pusi sea crnecki penis gomno skapano i on i tatko mu i sekako zena mu.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom