UEFA Champions League [2019/20]

Кој ќе го крене овогодишниот Uefa Champions League трофеј во Istanbul ?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
14.896
Поени од реакции
16.206
Ви реков јас голеада вечер ќе гледаме :)
Леле Кулибали, погоре некој спомнал 80 милиони, овој 50 ако го излажат некој да го земи, глупо ќумбе.
Дали му го видовте пасот кога требаше да тргни напред со топката и ќе ја подаваше на соиграчот од другата страна, успеа во корнер да ја опали бе.

За Меси шо да се кажи е излишно веќе, топката му се лепи за нозете.
Тешко на Барса кога овој ќе оди под пензија.
Френки е ненормално јак играч, штета што не доаѓа до израз до толку со незналициве околу него.

Исто и Семедо е во најдобри десни бекови, нема со кој да соработува напред.

За Тер Штеген да не правам муабет, Ленгле е добар стопер. Така да каква и да е Барса пак ќе е Кока Кола за Атлетико.
Седи сега ти видовме кога не играше Меси каква е Барса, кока кола ама синалко :)
Атлетико без Симеоне ќе е вистински тест, јас мислам после него потоп.
Баш ме интересира друг тренер каков учинок ќе има до овој ростер на Атлетико.
Симеоне е најзаслужен за ова што е денес клубот ама тимот е веќе изграден и созреан.
Не се финансиски слаби, можат да си дозволат скапи трансфери така да да речиш дека ќе е потоп е муабет на празно кажан :)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.896
Поени од реакции
16.206
Колку е битно да имаш класа напаѓач напред, сите шанси за гол Лева ги користи.
Најдобра деветка од кога следам јас фудбал, играчиште
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Добродојдовте во друштвото на Арсенал и Тотенхем, сега и официјално сте лондонска екипа. :D
Не паметам кога Тотенхем и Арсенал го победија Баерн Минхен во финале на ,,Алијанц" и освоија ЛШ.
Потсети ми, К!К1.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.896
Поени од реакции
16.206
Да, 50 да им дадат очекуваше ти, сигурно и 7+ ја имаш пишано со 10000 уплата :icon_lol:
Не 50 ама упола :)
Реално очекувано беше овој резултат од Баерн, со оној состав на Челзи, онаа одбрана нека бидат среќни и толку шо заврши.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.929
Поени од реакции
6.094
AtletikoM, Psz, Man city i Baern M. Mislam deka ke igrat polufinale.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
По ова што гледам Барселона треба со 12 играчи да играат за да му парираат некако на Баерн...со Меси и Суарез кој по default не трчаат се како играч помалце и затоа противничките играчи имаат еден тон простор за игра.

Само не знам зошто онај краварот не го игра почесто Пуиг...добар е малиот,технички солиден,трча,покрива,сегде го има по теренот...Роберто е многу паднат и не е истиот играч од сезоната 2015-2016.....додека Гризман го допира дното..тотално неупотреблив играч...поарно Алба нека игра напред а овај лев бек и нека глуми Зинченко од Сити со повратните топки.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom