UEFA Champions League [2019/20]

Кој ќе го крене овогодишниот Uefa Champions League трофеј во Istanbul ?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Фрка ќе биде до крај. Со новиот систем со еден натпревар ќе има чудни резултати и изненадувања. Со ждрепката стварно се отвори добра шанса за екипи како Атлетико или ПСЖ да освојат. Мада и јас мислам дека ПСЖ може многу да ги кошта тоа што им се прекина лигата и од март немаат играно. Баш па што играат со Аталанта кои ем се зезната екипа ем се во јака форма. Јуве - Сити (ако поминат) ќе биде прејако 1/4 финале. Барса не можеше да добие потежок противник од Баерн. Искрено ако се играа два меча мислам мали ќе беа шансите. Вака во еден меч се може да биде. Една добра партија на Меси и ќе се пакуваат Баварците.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.898
Поени од реакции
16.208
.
Да цркнат дај боже..16-0 да изгубат од ПСЖ.
Хаха единствен неутрален гледач ќе бидиш ти шо ќе навиваш за Псж во тој дуел, ти и Ванда нема трети :ROFLMAO:
Автоматски споено мислење:

Фрка ќе биде до крај. Со новиот систем со еден натпревар ќе има чудни резултати и изненадувања. Со ждрепката стварно се отвори добра шанса за екипи како Атлетико или ПСЖ да освојат. Мада и јас мислам дека ПСЖ може многу да ги кошта тоа што им се прекина лигата и од март немаат играно. Баш па што играат со Аталанта кои ем се зезната екипа ем се во јака форма. Јуве - Сити (ако поминат) ќе биде прејако 1/4 финале. Барса не можеше да добие потежок противник од Баерн. Искрено ако се играа два меча мислам мали ќе беа шансите. Вака во еден меч се може да биде. Една добра партија на Меси и ќе се пакуваат Баварците.
Баерн ќе ги отвори како стоби флипс Барса со ова понашање кое го имаат на терен, од сега свеќа пали им за среќа и здравје на твоите :D
Ако воопшто го пројдат Наполи :icon_lol:
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
Хаха единствен неутрален гледач ќе бидиш ти шо ќе навиваш за Псж во тој дуел, ти и Ванда нема трети :ROFLMAO:
Ако Реал испадне, а 99.99% ќе испадне, втор тим што сакам да освои се ПСЖ.
Не гледам што има лошо во тоа.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Ако Реал испадне, а 99.99% ќе испадне, втор тим што сакам да освои се ПСЖ.
Не гледам што има лошо во тоа.
Реал, ПСЖ..

За три години оби у дрес од Њукасл, пие милкшејк со шеици.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
Реал, ПСЖ..

За три години оби у дрес од Њукасл, пие милкшејк со шеици.
Уште повеќе ќе те повреди следното..

Имам маица од Сити, од One Salonica во Солун пред некоја година си ја пазарев за 15 евра.. bargain! :cool:

Така да.. Реал, ПСЖ, Сити па после тоа Њукасл во моето срце. :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.898
Поени од реакции
16.208
Ако Реал испадне, а 99.99% ќе испадне, втор тим што сакам да освои се ПСЖ.
Не гледам што има лошо во тоа.
Шо знам, мене ми се препотентни играчите од Псж, не ги симпатизирам многу.
Инаку јас сум секогаш од страната на аутсајдерите, ако испадни Атлетико сакам да изненади некоја екипа како Аталанта на пример, тешко да се случи тоа ама чуда се дешаваат во фудбалот.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Баерн ќе ги отвори како стоби флипс Барса со ова понашање кое го имаат на терен, од сега свеќа пали им за среќа и здравје на твоите :D
Ако воопшто го пројдат Наполи :icon_lol:
Е тука си во право... Можеме ние да ја упрскаме и против Наполи. Махери сме за тоа последните години. Против Баерн е обратно. Може да ни одговара да сме аутсајдери и сите да не отпишуваат. :)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.898
Поени од реакции
16.208
Е тука си во право... Можеме ние да ја упрскаме и против Наполи. Махери сме за тоа последните години. Против Баерн е обратно. Може да ни одговара да сме аутсајдери и сите да не отпишуваат. :)
Исто и ние, ги победивме два пати Ливерпул ама баш Атлетико ствар ќе биди ако не испаднат Лајпциг и тоа без Тимо :)
Инаку сакам да го видам Баерн со појака екипа, во Бундес сомелија се ама не ми е мерило таа лига.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Исто и ние, ги победивме два пати Ливерпул ама баш Атлетико ствар ќе биди ако не испаднат Лајпциг и тоа без Тимо :)
Инаку сакам да го видам Баерн со појака екипа, во Бундес сомелија се ама не ми е мерило таа лига.
Дај боже глата да ви ја дупнат
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom