UEFA Champions League [2019/20]

Кој ќе го крене овогодишниот Uefa Champions League трофеј во Istanbul ?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
И прошлата сезона ова време го величевте Чоло, за да во реваншот му се деси дебакл.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
и лани не бевме нешо посебно добри во ЛШ на гостински терен.
Точно. Ама затоа во ПЛ нема разлика дали дома или гости :)
Автоматски споено мислење:

И прошлата сезона ова време го величевте Чоло, за да во реваншот му се деси дебакл.
Што сака нека се деси на ревашот, оваа утакмица му е мастерклас.
 
Последно уредено:
Член од
27 декември 2011
Мислења
591
Поени од реакции
508
Да одиме по ред: Ливерпул со сериозни екипи си има проблем. Клоп прочитан како селски буквар. Атлетико стегнат, не се залетуваат, и ако се чуваат за на гостински терен нема да биде лесно за Ливерпул.
Клоп на време забележа дека Мане ќе добие црвен картон и го извади. Во екипа на тркачи, ако единствениот со фудбалско знаење не е расположен (Фирмино), другите може само јалов пресинг да прават и да одземаат топки.
Последните дваесет минути сфатија дека се камења и почнаа педерски фаули да прават.
Саул Нигез играч на натпреварот, не заради голот.

Sent from my Redmi
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.284
Точно. Ама затоа во ПЛ нема разлика дали дома или гости :)
Автоматски споено мислење:


Што сака нека се деси на ревашот, оваа утакмица му е мастерклас.
Druga prica e toa... ima golema razlika, ne moes da gi ramnjas.
Recimo City poslednive godini gazi vo PL, a LS maks do 1/4 finale. Ima pogolema tezina LS, ulogot e golem i se taktizira mnogu.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Мислам дека Атлетико иде даље, оваа генијална стратегија на бранење досега на никој не му текна да ја проба на Енфилд, такада ако искочи исто сигурно испаѓаме.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Клоп ако сака победа ќе мора да ги изостави сите, ама баш сите играчи од прв состав на натпреварот од Премиер кој ќе биди пред утакмицата со Атлетико. Клоп ако сака титула во ЛШ, ќе треба да ротира и да одмара играчи во лигата а не да брка рекорди. Во пол позиција се за дупла круна. Предноста над сити треба да ја користат.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Мислам дека Атлетико иде даље, оваа генијална стратегија на бранење досега на никој не му текна да ја проба на Енфилд, такада ако искочи исто сигурно испаѓаме.
Хехе јак хумор.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Клоп ако сака победа ќе мора да ги изостави сите, ама баш сите играчи од прв состав на натпреварот од Премиер кој ќе биди пред утакмицата со Атлетико. Клоп ако сака титула во ЛШ, ќе треба да ротира и да одмара играчи во лигата а не да брка рекорди. Во пол позиција се за дупла круна. Предноста над сити треба да ја користат.
Клоп има титула у ЛШ и многу добро знае како да ја добие, ама ако. Нека искочи со младинците подобро.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.728
Поени од реакции
11.564
Мислам дека Атлетико иде даље, оваа генијална стратегија на бранење досега на никој не му текна да ја проба на Енфилд, такада ако искочи исто сигурно испаѓаме.
Нема играно Ливерпул сезонава со тим што знае да се брани како Атлетико, ниту на Енфилд ниту било каде на гости.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.849
Поени од реакции
10.443
ама знаеше и финалиња ко магаре да губи, одамна не бил толку немоќен ке заплачеше, лекција му одржа Чоло
и шо ти е немање буст, шут у гол немаа



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.899
Поени од реакции
16.212
Не сум видел долго време по salty особа од тебе долго време, се пуваш од стартот на утакмицата. Не научи од лани или уште од тогаш пече corner taken quickly?
Абе каци ти :pipi:
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Не сум видел по salty особа од тебе долго време, се пуваш од стартот на утакмицата. Не научи од лани или уште од тогаш пече corner taken quickly?
Ти се пуваш цела сезона, зошто да не и јас една утакмица. На цел форум им имаш скурчено со глупите досетки, а кога ќе падне Ливерпул ќе испариш од форумов сигурно :icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom