UEFA Champions League [2019/20]

Кој ќе го крене овогодишниот Uefa Champions League трофеј во Istanbul ?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Браво за Динамо бод извлече кај Шахтјор!

Дефинитивно најдобра екипа од Балканов,сериозни шанси имаат за да поминат,со Атланта тепаа дома сега бод земаа со Шахтјор,најверојатно со уште една победа ќе поминат група.
Солидна екипа се,далеку од тоа дека на среќа им се резултативе,посебно годинава ги пратев неколку пати и во Хрватска лига во ЛШ сите утакмици,многу дисциплинирано играат секој си ја знае работата на терен.
Олмо малиот им е играчиште ќе се тепаат големиве екипи за него,Ливакович голманот исто е одличен сигурно ќе оди во топ 5 лигите,Оршич,Петкович почнаа и за Хрватска да играат,секако тука е и Адеми.
Најголема добивка за Динамо е Бјелица(тренерот)си знае човекот,сите играчи ги носи од помали клубови и ги вклопува во неговиот систем.
Ќе биде интересно да видиме што ќе направат понатаму.
Стои се,само една мала исправка. Шахтјор извлече бод од Динамо :D
Некој да ми кажеше пред утакмицата дека Динамо ќе добие бод јас со две раце би го потпишал тоа. Сега после утакмицата останува жал за 3те бода. Плеснаа 2 стативи Олмо и Оршиќ, една чудесна одбрана на Пјатов....не фалеше многу за уште еден гол.
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.891
Поени од реакции
1.186
Demek sea go imame i varot od LS vo nasi race?
Сладолед не се замарај друже, на вечито третите само Јувентус им е во паметот, толку комплекси им има набиено да и сонот им почнува со Амала а им завршува со Грешко и 2002 година, уживај си и кулирај си :D
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Demek sea go imame i varot od LS vo nasi race?
Не реков, ниту помислив такво нешто.
Како и да помислам кога немате освоено од памти век таму.
Муабетот ми е само дека е чист црвен.
Или сега секое видео споделено каде вие сте фаворизирани од судијата ќе го сфаќаме како љубомора на големиот лоповски тим?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.833
Не реков, ниту помислив такво нешто.
Како и да помислам кога немате освоено од памти век таму.
Муабетот ми е само дека е чист црвен.
Или сега секое видео споделено каде вие сте фаворизирани од судијата ќе го сфаќаме како љубомора на големиот лоповски тим?
Ne e crven spored mene, osven ako vekje imal zolt pa da ne mu dal crven tuka.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Тесен натпревар меѓу Ајакс и Челзи. Двата тиа некако претпазливо влегоа во дуелот. Последните 15-20 минути Ајакс доста паднаа физички и Лампард го искористи тоа со измените. Ептен битна победа за Челзи.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.833
Dortmund premnogu mrtvi u prvovo, ne deka Inter izigra kako City ama barem povekje se obiduvaa i imaa pogolem zar vo igrata.
Mora da se zacuva vodstvovo i da se prefrli psiholoskiot tovar vrz Dortmund.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Дува промаја кај Ливерпул, не може да спречува контри, Фабињо трча ко улав на сите страни а Окс и Наби гледаат како да напраат некоја финтица и мислат во принцип само на офанзива.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom