UEFA Champions League [2019/20]

Кој ќе го крене овогодишниот Uefa Champions League трофеј во Istanbul ?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Ај уште еден, за добра ноќ!

п.с. Корнери се бранат со играчи на СТАТИВИ!
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.312
Имаш лоша игра, правиш 3 измени и добиваш уште полоша.

Примаш гол од акција на 2 бекови. Мрш бе :facepalm:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
I zaso ne svirna penal za Atletiko?
Овие шпанските коментатори велат демек не било пенал пошто др играч го погодил (Де Лигт).


Она шо го љуфнаја Игуаин и Матуиди на 1-2 се врати. Оваа година ќе го јади е мн пати ќе ни се враќат не знајме вака да играме ние
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Овие шпанските коментатори велат демек не било пенал пошто др играч го погодил (Де Лигт)
Epa aj od sea ke im kazeme na site da gi mavaat svoite soigraci vo raka cim radi toa nema penal.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Имаш лоша игра, правиш 3 измени и добиваш уште полоша.

Примаш гол од акција на 2 бекови. Мрш бе :facepalm:
Зидан ја превзема титулата bald fraud :D

На средина многу подобри ПСЖ и тука беше добиена битката според мене. Идриса изгледа како одличен партнер за Верати.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Крос ја добива судбината на Руни, на 29год печен за МЛС. Данокот си го зима тоа што се проби на млади години, преупотребуван, освои све што можеше да се освои освен Европско, лидер за репрезентација и клуб скоро една деценија. Веќе нема желба за повеќе кај него и физички е исцрпен.
Сепак ќе се си остане како еден од најдобрите средни играчи во фудбалот.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Е зошто де, ова прашање десет минути си го поставувам
Ваљда дека беа преблиску , метар оддалеченост.. нема тука време Бонучи да реагира да ја тргне раката... мислам дека е правилна одлука. Мада сакам да видам повторна снимка, од прва мислам дека ради тоа не го досуди... единствено логично објаснување.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
А што точно досуди?
Имаше високо крената рака. Игра со рака од АМ? Опасна игра?
Или индиректен удар, дека намерно запре игра?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Ауу Реал што ли тим се. 5 Просечни фудбалери, 5 спремни за во Кина. Воопшто не личат на тим.
Немаат толку лош тим Реал бе, конкретно за натпреварот мислам дека имаа каде каде подобра 11 ама ја усраа работата.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Нерешено у Мадрид е добар резултат, ама се изнервирав што прокоцкаа 0-2 водство у пм. Се гледа напредок у играта малце по малце, на 1-0 не се повлекоа ко што знаат. (y)

Добро играше Јуве, особено у второ. Немаа и среќа на крај али затоа криминални у одбрана при прекини. Човече ова е невидено, којзнае кој пат примаат гол од прекин. Ова беше проблем уште со Алегри, мора да го реши Сари некако. Бонучи има изјавено дека тактиката у дефанзива со Сари е многу различна од онаа на Алегри и дека ќе им треба работа, дај боже да се средат. Ништо нема да освојат у Европа со ваква криминална дефанзива при прекин игра.

За пеналот не знам зашто не го свирна, не ја приметив ситуацијата најдобро, ми изгледаше ко пенал на прв поглед.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom