UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Те имам приметено оддамна и неможам да издржам веќе а да не прашам, како не те мрзи цело време алт шифт да правиш кога ги пишуваш имињата на играчите и екипите? :D
@Mondonico , исто така ме имаше прашано истово прашање во темава. Едноставно од навика, се надевам не пречи? :LOL:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Знам бе затоа и спомнав ама тука беше Боропедија да не потсети за корените на тотал фудбалот, впрочем не ни знае дека овој бил тренер на вториот тим на Баерн. Мада не треба да го знаеш тој факт за да утврдиш дека го фура фудбалот на Пеп, од авион се гледа каков фудбал игра Ајакс.
Аха сигурно си знаел, дека бил тренер на втората екипа на Баерн :pos::pos::pos:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.373
Поени од реакции
42.565
Иначе додека беше активен тренер се изговараше Ринус Михелс;), сега дали тоа време беа во криво или сега све се поангличи ккз:D
Јас на англиски го изговарам, пошто не знам да читам холандски :D


Овој Тен Хаг дури и фризурата ја земал од Гвардиола, hhhhhhhhhhhh
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Екипа која го има Де Шиљо не заслужува да освои.

2ysdf0.gif

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Па сигурно ќе одат понатаму..демек децата ќе застанат и Јувентус ќе го добијат?..еднаш е велигден во годината
Најголемиот познавач во светот на фудбалот. Капа долу мајсторе, ти си наша икона!!! :cuc::cuc:
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
Најголемиот познавач во светот на фудбалот. Капа долу мајсторе, ти си наша икона!!! :cuc::cuc:
sea ke doe i ke rece komradot tribiani, pa dobro sega zaboraviv deka i katolicite slavat veligden, taka da tehnicki, 2 pati e veligden vo godinata.

 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
Аха сигурно си знаел, дека бил тренер на втората екипа на Баерн :pos::pos::pos:
Zaso vakov fors? Ne znaev deks bil trener na vtoriot tim na Baern dodeka bil trener na istiot, ama otkako e trener na Ajaks znam deka bil tamu, ebago u era na internet ne e tesko vakov podatok da proveris. Mal milion statii imaa iskoceno na pocetok na sezona za kopiranjeto na stilot na igra na Pep, deka e "negova skola" bla bla bla..
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Не дека Ајакс е многу страшна екипа колку што Јуве беше очаен вчера, било кој од англиските екипи ке го помина Ајакс без поголеми проблеми, забележав дека малку пресинг да им се прави се губат во теренот, а англичаните и тоа како знаат да играт со такви екипи
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.784
Поени од реакции
8.848
Не дека Ајакс е многу страшна екипа колку што Јуве беше очаен вчера, било кој од англиските екипи ке го помина Ајакс без поголеми проблеми, забележав дека малку пресинг да им се прави се губат во теренот, а англичаните и тоа како знаат да играт со такви екипи
Да те потсетам само, сите исто мислевме и кога го пројдоа реал и дека јуве ќе ги помножи со 0. Ама очигледно не се толку наивна екипа.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom