UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.698
Поени од реакции
5.589
Сите навивачи обединети против ПСЖ.

Барса ради Нејмар.
Јуве ради Буфон,исто и сите Италијански фанови пошто го нејкат ГИГИ.
Јунајтед против Ди Марија.


:pos:
Нема по омразена екипа во моментов.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.859
Поени од реакции
34.894
Нејмар битно излезе од сенката на Меси. :pos: Нека му е во спомен на циганот таа ЛШ од 2015, прва и последна му е како шо му оди кариерата во надолна линија. :kuracc:
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.279
Поени од реакции
12.631
Не е проблем ВАР, проблем е што судиите не знаат да го користат, општо проблемот со технологијата се луѓето кои не знаат да ја користат.За да биде ефикасен ВАР мора да се донесат детални судиски правила, кои ќе ги применуваат сите судии, а не на кој како ке му текне да си ги толкува, па не е ова Устав на РМ.
Ова наредна сезона нема шанса да биде пенал, раката е позиционирана од 4 до 8 часот.:icon_mrgr:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Сите навивачи обединети против ПСЖ.

Барса ради Нејмар.
Јуве ради Буфон,исто и сите Италијански фанови пошто го нејкат ГИГИ.
Јунајтед против Ди Марија.


:pos:
Нема по омразена екипа во моментов.
Јас не сум против џиџи.. човекот заувек ќе остане у мои спомени
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Иначе го виде ли некој Нинџа на стадионот :pos:
Da, igraa so Neymar Fortnite na onoj nastanot za dochek na NG na Times Square (Ney od Brazil igrase). Taka da se znaat, plus zhena mu na Ninja e nesto so moda povrzana pa ima nekoj event vo Paris.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Нејмар битно излезе од сенката на Меси. :pos: Нека му е во спомен на циганот таа ЛШ од 2015, прва и последна му е како шо му оди кариерата во надолна линија. :kuracc:
За џабе не ја тетовираше, ќе плаче за да се врати. ;)
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
Не е проблем ВАР, проблем е што судиите не знаат да го користат, општо проблемот со технологијата се луѓето кои не знаат да ја користат.За да биде ефикасен ВАР мора да се донесат детални судиски правила, кои ќе ги применуваат сите судии, а не на кој како ке му текне да си ги толкува, па не е ова Устав на РМ.
Ова наредна сезона нема шанса да биде пенал, раката е позиционирана од 4 до 8 часот.:icon_mrgr:
Целта на ВАР не е да ги унифицира одлуките, туку да не дозволи судијата да свири за ситуација што не ја видел. Така да, дали е пенал или не, е работа на судиско убедување. Целта на ВАР е судијата да ја види ситуацијата.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.829
Уште на старт на сезона реков дека чуден ми е ПСЖ, Тухел се глупира цела сезона, Мение на клупа, Алвеш десно крило, Бернат лево, Ди Марија среден ред, Маркињос задњи везни, фурање на мртвата 3 5 2 формација... Мене средината ми е најсмешна кај ПСЖ, само Верати е класа играч, другото е или просек или не треба да игра во средина но игра принудно.

Вистина е дека многу среќно помина Јунајтед, немаа игра, немаа шанси, ама па од друга страна кој им е крив на ПСЖ и Мбапе што се глупираа цело полувреме и не го забија тој втор гол. Мислам дека слабата лига и недостатокот на утакмици против квалитетни противници си го прави своето кога е во прашање ПСЖ, уз сето погоре набројано.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom