UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 април 2008
Мислења
259
Поени од реакции
124
Утре Сити на Арена 1, на Арена 4 има атлетика Бирминген од 21ч :aplauz:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.813
Поени од реакции
8.646
znaci ni go spopikaa arena i t home so LS u sreda radi RTS a ?
pa svaka cast da vi ja ebam majkata u picka odvratna
А јас у октомври зимам магента пакет на 2 години ЛШ да гледам ц ц ц и сега дојде ред наредната утакмица кога ќе игра Рома со Порто во среда да барам стримови, све да им ебам..

Ама мислам дека нели 'јаката' утакмица(псж вс ман утд) ќе си оди на РТС, на сметка на тоа 'послабата' утакмица (рома вс порто) ќе оди на арените??

И не сум проверил дали на максот ја имаме РТС и дали ја замрзнуваат кога треба да дават ЛШ??
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.865
А јас у октомври зимам магента пакет на 2 години ЛШ да гледам ц ц ц и сега дојде ред наредната утакмица кога ќе игра Рома со Порто во среда да барам стримови, све да им ебам..

Ама мислам дека нели 'јаката' утакмица(псж вс ман утд) ќе си оди на РТС, на сметка на тоа 'послабата' утакмица (рома вс порто) ќе оди на арените??

И не сум проверил дали на максот ја имаме РТС и дали ја замрзнуваат кога треба да дават ЛШ??
ja neame taa, ova za srbija vazi, a zaso arena se srpski, kaj niv ne ide taa utakmica sto znaci pod difolt i kaj nas.
ja usraa mnogu so ova, treba na internet da se glea na maks tv, ne znam koj e kvalitetot tamu i dali koci ili ne.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Мораше срањерн да проба да ги притисне, мош нешто ќе убодеше Лева. Ливерпул гледаат ептен издишани, а и младите бекчиња милион шанси за контра им пружија, според моите скромни фудбалски познавања ланскиот срањерн на Јуп го добиваше овој меч или бар нерешено со голови ќе извадеа.
На крај краева системот е таков што гол во гости вреди како два, а топ екипа мора да оди на секое гостување со оваа мисла, а не да изиграваат жабари.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.791
Поени од реакции
24.056
ja neame taa, ova za srbija vazi, a zaso arena se srpski, kaj niv ne ide taa utakmica sto znaci pod difolt i kaj nas.
ja usraa mnogu so ova, treba na internet da se glea na maks tv, ne znam koj e kvalitetot tamu i dali koci ili ne.
Топ е квалитетот и не кочи, башка со англиски коментатор е. Гледав Ајакс - Реал, единствен проблем е што касни преносот 1-2 минути. Како и да е, не е ова решение. Се посраа тотално со потегов Телеком, нека си најдат решение да го средат ова зашто ќе изгубат доста корисници.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.034
Поени од реакции
106.826
Pa ne e do Telekom, verojatno i prethodnite godini bilo vaka so toa sto taa " top" utakmica odese kaj nas na MTV, a poso dojde zivotot od ovaa godina nemame LS na nasite kanali, pa zatoa i vakvi sranja. Mada ko sto vika Ob1, sepak treba da najdat resenie zaso ke izgubat mnogu korisnici.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.846
Поени од реакции
10.442
Pa ne e do Telekom, verojatno i prethodnite godini bilo vaka so toa sto taa " top" utakmica odese kaj nas na MTV, a poso dojde zivotot od ovaa godina nemame LS na nasite kanali, pa zatoa i vakvi sranja. Mada ko sto vika Ob1, sepak treba da najdat resenie zaso ke izgubat mnogu korisnici.
па веројатно залужувате ондак да плаќате за телевизија 200ден


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom