UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
Копиле подло, и никој не го казнува едно 10 утакмици. Ќе се јават некој само да го бранат, igraciste e ramos on igra so srce i dusa, normalno e da se desat vakvi stvari koga igras protiv igraciste kako ramos hehehe
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.829
Поени од реакции
24.225
За Конте не знам ама Чоло скока обично на гол за водство, на 2:0 смирува страсти со рацете во стилот calma :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
Само еден има право calma да прави. :cool:

received_324657208116512.gif
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.129
Поени од реакции
16.632
"Најдобриот" штопер страјкс аген.

Битно му се извинил преку порака пола му се прашта. Најјако е шо изјавил дека никогаш немал намера да повреди играч, ај тука не беше намерно ама еден куп пати има со две нозе играч кревано ама немал намера
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.129
Поени од реакции
16.632
Не знам кај да го ставам ова, тука нека стои најдобро, мислам дека тука имавме дебата за вештачки тимови, е ова ти се вика пластика а не Челзи

За тие шо не разбираат Шпански, им плаќале бонуси на играчите да се поздравуваат со фановите Еј шо ти значи да си роден под среќна звезда, од ѓупци кои играле фудбал по нивите низ Бразил до вакви бонуси


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Вака кога ќе прочитам.
Овие види какви со куп пари а јас толку умна и аристоктат нишчо:)
Секој за што го создал господ, не си прајте депресии самите.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.181
Поени од реакции
21.305
Не знам кај да го ставам ова, тука нека стои најдобро, мислам дека тука имавме дебата за вештачки тимови, е ова ти се вика пластика а не Челзи

За тие шо не разбираат Шпански, им плаќале бонуси на играчите да се поздравуваат со фановите Еј шо ти значи да си роден под среќна звезда, од ѓупци кои играле фудбал по нивите низ Бразил до вакви бонуси


Sent from my iPhone using Tapatalk

Вие пак навивајте за пластичниве клубови. Кога и да е балонот ќе пукне фудбалот не е што беше.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.129
Поени од реакции
16.632
Вака кога ќе прочитам.
Овие види какви со куп пари а јас толку умна и аристоктат нишчо:)
Секој за што го создал господ, не си прајте депресии самите.
Фала му на Господ не сме за жалење, него друг беше муабетот


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
ало бре...нели гледате дека немаше намера Рамос да го удри оној, едноставно лошо го закачи во трчање, баш на врвот на носот, и почна да крвари...како вратот да му го скршил ја направивте работава...
брееееееејј, само да се хејта...

и годинава ќе си овоиме ЛШ, ла лига веќе ја изгубивме...

не се нервирајте..
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.129
Поени од реакции
16.632
ало бре...нели гледате дека немаше намера Рамос да го удри оној, едноставно лошо го закачи во трчање, баш на врвот на носот, и почна да крвари...како вратот да му го скршил ја направивте работава...
брееееееејј, само да се хејта...

и годинава ќе си овоиме ЛШ, ла лига веќе ја изгубивме...

не се нервирајте..
Колку и да е гнаса Рамос во овај случај немаше намера навистина, во трчањето лошо го зафати, а којзнае можеби и тренира посебни вештини


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Е како само на него му се случуваат вакви гадни стартови? Проколнат е, нема друго објаснување.
П.С. Сега ќе почнат објаснувања дека и на други им се случува, занемарувајќи го фактот дека овој има по 5-6 стартови во сезона, за затвор не за картон.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.571
Поени од реакции
3.266
Не знам кај да го ставам ова, тука нека стои најдобро, мислам дека тука имавме дебата за вештачки тимови, е ова ти се вика пластика а не Челзи

За тие шо не разбираат Шпански, им плаќале бонуси на играчите да се поздравуваат со фановите Еј шо ти значи да си роден под среќна звезда, од ѓупци кои играле фудбал по нивите низ Бразил до вакви бонуси


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не се секирај, на крајот од кариерата ќе банкротира
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
ало бре...нели гледате дека немаше намера Рамос да го удри оној, едноставно лошо го закачи во трчање, баш на врвот на носот, и почна да крвари...како вратот да му го скршил ја направивте работава...
брееееееејј, само да се хејта...

и годинава ќе си овоиме ЛШ, ла лига веќе ја изгубивме...

не се нервирајте..
Оваа година Реал ќе испадне од првиот посериозен противник.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom