UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.892
Поени од реакции
10.517
Треба да разликуваш радување од провоцирање, оваа второто е карактеристично за Мурињо, а кога ке го јаде нема дкстоинство да честита и признае туку се лигави , затоа луѓето не го сакаат.
другар јас ти коментирав што има шмекерско у бесењето ко мајмун
а не ти овде да ми кажуваш дефиниции за провоцирање што е
у случајов со Мурињо работава е кој си го бараше си го доби


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
другар јас ти коментирав што има шмекерско у бесењето ко мајмун
а не ти овде да ми кажуваш дефиниции за провоцирање што е
у случајов со Мурињо работава е кој си го бараше си го доби


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ајде сега покажи каде тоа Конте се бесел кога Челзи тепаше 4-0.
Или така ве научија дека треба да кажувате, па си терате.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.892
Поени од реакции
10.517
Ајде сега покажи каде тоа Конте се бесел кога Челзи тепаше 4-0.
Или така ве научија дека треба да кажувате, па си терате.
општо зборев дека нема нишо симпатично у тоа радување против факинг Палас ранг на тимови
едно е пример од пресврт или у 90 да соберат победа, нека се радува ама неможе бе да се треска од земја на утакмица решена у прво поливреме


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Podobar e Sari od Konte, po moe mislenje. Ne mora da placite po Konte.
Не плачам, јас се радував кога го избркаа Конте заради случувањата минатата сезона, и секој ден сум благодарен што го заменија со Сари. Не е тоа поентата.
општо зборев дека нема нишо симпатично у тоа радување против факинг Палас ранг на тимови
едно е пример од пресврт или у 90 да соберат победа, нека се радува ама неможе бе да се треска од земја на утакмица решена у прво поливреме


Sent from my iPhone using Tapatalk
Од фанска перспектива, не можам да сфатам како ти е глупо такво радување. Конте не се "трескаше од земја" буквално на секој гол, туку на победнички голови и голови во натпревари кои му било ептен битно да ги добие. Иако, и на секој да се радувал ептен, позитивно е. Ти да не не се радуваше на победничките голови против "факинг Њукасл", или голот против "факинг Борнмут" како да се голови против некој јак тим во битен натпревар? Баш тоа беше поентата, дека како фан е убаво да видиш тренерот да ја дели истата пасија која ја имаш и ти.
Кажав лани и ќе кажам пак, да беше тренер на Јунајтед, баш заради радувањата сигурен сум дека ќе се пишуваа книги за ѓаволската, црвена, победничка крв што му тече низ вените, наместо безвезе да се хејта.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Супер забелешка ова дека кога Чоло орангутанот скокал и рикал било шмекерски. :tapp:[DOUBLEPOST=1541762107][/DOUBLEPOST]Омладино правете разлика Мурџо е трол и си го прави тоа однапред промислено, додека Чоло и Конте врискаат зашто во даден момент не можат да се контролираат и излегува орангутанското од нив. :kafence:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.129
Поени од реакции
16.632
Да не беше Чоло во Шпанија ќе помислевме дека женати/ќеркати/сестрати ти ја има кренато од уста не го вадиш


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.892
Поени од реакции
10.517
Не плачам, јас се радував кога го избркаа Конте заради случувањата минатата сезона, и секој ден сум благодарен што го заменија со Сари. Не е тоа поентата.

Од фанска перспектива, не можам да сфатам како ти е глупо такво радување. Конте не се "трескаше од земја" буквално на секој гол, туку на победнички голови и голови во натпревари кои му било ептен битно да ги добие. Иако, и на секој да се радувал ептен, позитивно е. Ти да не не се радуваше на победничките голови против "факинг Њукасл", или голот против "факинг Борнмут" како да се голови против некој јак тим во битен натпревар? Баш тоа беше поентата, дека како фан е убаво да видиш тренерот да ја дели истата пасија која ја имаш и ти.
Кажав лани и ќе кажам пак, да беше тренер на Јунајтед, баш заради радувањата сигурен сум дека ќе се пишуваа книги за ѓаволската, црвена, победничка крв што му тече низ вените, наместо безвезе да се хејта.
абе не трескај жити се дека само на победнички голови се радувал
ептен форсираше ептен, сериозно туѓ срам некад ме јадеше кога го гледав


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Темава е станата женски домаќински муабети :D А дека Конте и Чоло се радувале само на победнички голови... :D

го пцуеја, изреагира, се покаја после и тоа е тоа али и добро ви посочуваат и одредени членови, истиве што сега плукаат по Мурињо за овој сегмент, за ден два ќе штанцаат постови како фудбалов денес не бил тоа што е.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.564
Поени од реакции
13.893
Кај Чоло и Конте искрено е радувањето, Мурџо доаѓа си смислен потег за провокација и како да го навреди противникот, циник кој не знае ни да се израдува, живее за внимание, џабе му се успесите.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
абе не трескај жити се дека само на победнички голови се радувал
ептен форсираше ептен, сериозно туѓ срам некад ме јадеше кога го гледав


Sent from my iPhone using Tapatalk
Е убаво си измисли дека сум пишал дека не се радувал на секој гол :D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Фројд не вие рамен, преку поглед анализирате кој се радувал поради среќа а кој поради провокација,
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.129
Поени од реакции
16.632
Темава е станата женски домаќински муабети :D А дека Конте и Чоло се радувале само на победнички голови... :D

го пцуеја, изреагира, се покаја после и тоа е тоа али и добро ви посочуваат и одредени членови, истиве што сега плукаат по Мурињо за овој сегмент, за ден два ќе штанцаат постови како фудбалов денес не бил тоа што е.
За Конте не знам ама Чоло скока обично на гол за водство, на 2:0 смирува страсти со рацете во стилот calma :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom