UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 август 2009
Мислења
3.598
Поени од реакции
5.102
Суарез ги прославуваше головите ?
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.303
Поени од реакции
7.434
Како сум се заебал си викам ајде Ливерпул немаат шанси поготово без Салах и Фирмино и излегов, кога гледам покољ. Свака част!
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Најсмешно е кога фанови на Реал му се ситат на Барселона:pos:..тие ги помочаја кај стигнаа,Бернабе му стана тренинг камп каде Реал неможат да помирисаат нерешено и редовно ги срамат,во Шпанското веќе му стана рутина да се зад Барселона едно 20-30 бода и сега се ситат зошто испаднале од Ливерпул :icon_lol:...како фанови на Милан и Интер што му се ситеа на Јувентус..од трагично потрагично
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.928
Поени од реакции
7.780
вие све укочени што не пратите добро. Али да не навлагам, и така е џабе муабетот, Ориги и Џини ве уништија денес.
Не уништија? Не играв денес, повреден сум. Акутно куроболие.
Ај бољи не навлагај, остај ме да живеам во темница.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.598
Поени од реакции
5.102
ВВД златна лопта лоадинг ... :D
Или му ја дадоа више на Меси после слободниот ?
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.020
Поени од реакции
20.765
Веќе им честитав на фановите на Ливерпул пред 2-3 страни.

А, сега им честитам на фановите на Реал за огромниот постигнат успех вечерва, елиминацијата на Барселона од страна на Ливерпул.
Мадридисти, секоја чест на успехот, ваша е оваа сезона! :cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
Најсмешно е кога фанови на Реал му се ситат на Барселона:pos:..тие ги помочаја кај стигнаа,Бернабе му стана тренинг камп каде Реал неможат да помирисаат нерешено и редовно ги срамат,во Шпанското веќе му стана рутина да се зад Барселона едно 20-30 бода и сега се ситат зошто испаднале од Ливерпул :icon_lol:...како фанови на Милан и Интер што му се ситеа на Јувентус..од трагично потрагично
Смешно ти е, зашто ти си еден од ретките луѓе што спортов го гледа низ призмата на кладилница. Ти никогаш нема да разбереш што е тоа ривалство во спортов. Секогаш фан на одреден клуб ќе се радува и ќе му биде мило кога неговиот НАЈГОЛЕМ ривал испаѓа во најелитното натпреварување во Европа. Лицемерно би било од мене да кажам дека ми е криво или дека не ми е мило што вечерва испадна Барса, без разлика дали во задните 5, 10, 20, 50 или 100 Ел Класика они нас не победуваат. Истото е и со фанови на Интер кога ќе му се случи ова на Милан или Јувентус, истото е и со фанови на англискиве клубови и обратно. Фудбал, компетитивност, ривалство.
Веќе им честитав на фановите на Ливерпул пред 2-3 страни.

А, сега им честитам на фановите на Реал за огромниот постигнат успех вечерва, елиминацијата на Барселона од страна на Ливерпул.
Мадридисти, секоја чест на успехот, ваша е оваа сезона! :cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:
Престани да плачеш, исти вакви коментари имаше кога испадна Реал од Ајакс. Барем кога станува збор за ЛШ ние немаме што толку да се маваме од земја, ни здосади од што ја освојувавме секоја година.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Искрено, многу ми е драго кога ќе прочитам навивачи на други клубови што го препознаваат менталитетот на овој тим на Ливерпул.

Стек, пуши кур уште еднаш семе ти ебам, Чемпионс сисај и ти.[DOUBLEPOST=1557271979][/DOUBLEPOST]Стек се заебавам бро, знаеш дека те сакам.
[DOUBLEPOST=1557271979][/DOUBLEPOST]
Чемпионс, кој те ебе тебе :kuracc:
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Веќе им честитав на фановите на Ливерпул пред 2-3 страни.

А, сега им честитам на фановите на Реал за огромниот постигнат успех вечерва, елиминацијата на Барселона од страна на Ливерпул.
Мадридисти, секоја чест на успехот, ваша е оваа сезона! :cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:
Едно време ги немаше нигде, сега пак се појавија.:D
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Не е фер ова, мора мечов да се преигра или нешто, УЕФА е секогаш креативна кога станува збор за тоа на кој начин да и се помогне на Барселона. Меси им вети на фановите дека ќе освојат ЛШ сезонава, не верувам ова да е крајот, гарант ќе има некој плот-твист.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Веќе им честитав на фановите на Ливерпул пред 2-3 страни.

А, сега им честитам на фановите на Реал за огромниот постигнат успех вечерва, елиминацијата на Барселона од страна на Ливерпул.
Мадридисти, секоја чест на успехот, ваша е оваа сезона! :cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:
Дај бе добро е, сеа и у оваја тема ќе ве трпиме со препуцавањата со фановиве на Реал? Не ја трујте темава остајте ги луѓето нека си слават и чеституваат ко што личи.

Аман.

Иначе околу утакмицата што да се каже а што не е кажано поназад. Секоја чест, муда до земја! Не знам како издржаа да не се кикотаат дур трчаат, тревата цело време им ги гиликаше мудата дур ораа.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom