UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.109
Поени од реакции
34.989
Леллелеле ги читам на фб барса фан бојс, умилкување на Ливерпул, и лани заслужиле ама Реал со судии исвоил.

МРШШШШШ БЕЕЕ.

Реал е институција за вас, 13 у историја и 3 по ред со судии а? Брао.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Сакам да сум во Ливерпул сега.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.353
Поени од реакции
25.030
Јес да еуфорија и се тоа, ама овие што напаѓаат по Меси и му тераат сеир не можам да ги сфатам никако. Што да прави човекот кога игра со инстаграмџии и гејмери во тим, Меси е роден победник и мислам на никој друг не го боли вечерва колку него.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.229
Честитки до фановите на Ливерпул.
Вакво нешто ретко се случува, но се случува кога тимот има карактер и висок степен на физичка подготвеност. И во ПЛ имаат фантастична сезона која може да не дојде до израз ради исто толку феноменалниот Сити, но ова што го направи вечерва и евентуално освојување на ЛШ би го фрлило во сенка тоа несреќно (така да го наречам) неосвојување на ПЛ (доколку Сити не киксни во недела).
Како и да е, можеби Ливепрул ни е голем ривал, сепак ферски е дасе каже дека овој успех доаѓа со многу паметна работа на Клоп и никој друг и е целосно заслужен.
И мило ми ешто фановите на Енфилд го исвиркуваа цела вечер Суарез, испадна точна мојата теза.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.408
Поени од реакции
42.661
Мечов е жив доказ дека Јирген Клоп е тренериште. Зема лузерска екипа без никаков карактер, ја претвори во тим кој игра на шампионско ниво. Секоја чест стварно, за мене најдобар тренер во Европа.

Барса мизерна денеска. Средниот ред и одбраната во минус, се понапаа бетер од играчите на Јунајтед.

Честито пласман во финале на фановите на Ливерпул. Сезонава заслужуваат титула. Се надевам нема да ја освојат.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.612
Поени од реакции
12.410
Подобар гол од овој на Трент и Ориги не сум видел долго време. Генијалност :bravobe: Која дрскост, присебност. Свака част. Некој го спореди со Бекам претходно. Дефанизвен, ѕвер, Бекам, со визијата на Озил и work rate на, искрено не знам кој, а има едвај 20 години.

Исто и Шакири. Кога и да сум го гледал како игра за Ливерпул, да, не е ништо посбено. Али човекот се остава на терен. Не знам дали е поради почит спрема тимот или Клоп али небитно, неверојатно ама едно од најдобрите засилувања им е сезонава.


Ае сеа недела уште Брајтон да напраи изненадување и нешто добро да излези од сезонава.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.728
Поени од реакции
11.564
Леллелеле ги читам на фб барса фан бојс, умилкување на Ливерпул, и лани заслужиле ама Реал со судии исвоил.

МРШШШШШ БЕЕЕ.

Реал е институција за вас, 13 у историја и 3 по ред со судии а? Брао.
Реал уопште не е битен у моментов.

Секоја чест за Ливерпул, браво Клоп. :cuc:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Изгинаа пулци нема што, свака част и нив и на Клоп кој направи топ3 клуб од нив ако ке и топ 1 во моментов. Ги надиграа во 80% од двомечов.

Барса очекував да излезе со 442 со Семедо место Кутињо, со тој состав изиграа нешто на кампот. Беа надиграни но можат да жалат за шансите, и на Дембеле но особено таа на Меси денес кога Алба се испичка да шутира и му ја даде а овој нашрави потег повеќе.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.979
Поени од реакции
6.143
Vcera radio emisijata na File bese so naslov....

Velat ima, NE, Liverpul nema nikakvi sansi !!!
Ајде сега со Днопки сите мрш во тоа Сиксо Копес сектата и да пеете каталонски патриотски песни.

Кога ги читав оние од Сериа А кога јадеа гомна за Кутињо си викав овие поима немаат од фудбал. Испадна дека јас и останатите немаме поима. Типот не вреди ни 20мил, освен шутот друго нема ништо.
Иди објасни му го тоа на просечен Шинтераш, иначе да најголемата превара у фудбалот моментално заедно со Ковачиќ.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.623
Поени од реакции
5.594
Филе и неговите експертизи. Дај нека го тагне некој да даде уште некоја експертиза како тоа Ливерпул немале ич шанси. Има профил тука само под друго име му е сега. Клоп е тренериште. Малце среќа му треба само за трофеј да освои ништо повеќе.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.125
Поени од реакции
107.371
Onoj Pike kariera napravi ej, NE MI SE VERUVA ZIMI SE. Mislam deka e najprecenetiot stoper vo istorijata, ubavo pisa nekoj zamisleni igraci cuvase denes. Cel zivot se shlepa na grb na Pujol i Ramos, abe sve da mu ebam preceneto.

Na Peja uste pred nekoe vreme mu rekov deka Liverpul go ima najdobriot bekovski tandem vo svet, iskreno jas ne znam za bilo koja ekipa da ima dva ofanzivni beka kako sto ima Liverpul. Arnold pokaza sportska drskost na 20 godini kakva sto retko se gleda, im prodade maalska finta na Barsa vo eden takov biten moment.

Inaku Barsa treba da go ubijat Dembele za ona na Nou Kamp, koga promasi zicer za 4 0 i plus usra uste edna akcija. A i denes vo prvo imaa edna mnogu jaka sansa koga seljakot Kutinjo ako ne se lazam dodavase do Mesi namesto da sutira za valjda Mesi da bilda statistika, normalno VVD doktorski ja presece taa topka.

Iskreno golemo iznenaduvanje e ova, so vakov desetkuvan tim, so pretezno kopacka sredina da zakacis 4 komada na Barsa, podvig neviden.

Da ve izvestam deka @the_kop prezivea, do mene bese, gi istrpe site forsovi od moja strana i ziv iskoci od kaficot. :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom