UEFA Champions League 2018/19

Член од
19 септември 2009
Мислења
3.264
Поени од реакции
2.323
Роки се избрука за сите пари со жолтите на Лингард и на Видал. Ако ова е најдобриот судија во Италија :eek:...

Суарез го фаќаат за грб, се фаќа за глава ко да го удриле со секира и се превртува пола минутa. Алба дечко, врати мудата у полиција, и смени пол.
Ради ова никогаш не сум ги сакал, направија фудбал да изгледа пичкарски спорт, овој Алба па кога ке го видам имслам дека е импотентен со тоа негово понашање, вероватно некој друг му је задоволува сопругата, инаку не гледам зошто би бил толку напатен.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.773
Поени од реакции
4.586
Не бе, каков фаул, се сопна Меси у статива се удри.

Прегледај го приврзокот 207518
Дај бе не постирајте вакви Саше Политико слики од агли и моменти што вас ви одговараат. На првата слика се гледа дека носот му го санираат, а на втората прикажано демек окото му го искорнале, демек кај Цар Самоил служел војска. Смолинг пошо е патарушка отиде на топка и притоа го одува Меси кој веројатно не очекуваше некој да му влезе од позади и беше прилично опуштен, и второ Смолинг го удри Меси по лице додека овој паѓаше случајно. Доста прикажувате дека имал некава намера да го повреди. Дека можеше да свири фаул можеше и никој не се буни за тоа.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.259
Поени од реакции
34.033
Дај бе не постирајте вакви Саше Политико слики од агли и моменти што вас ви одговараат. На првата слика се гледа дека носот му го санираат, а на втората прикажано демек окото му го искорнале, демек кај Цар Самоил служел војска. Смолинг пошо е патарушка отиде на топка и притоа го одува Меси кој веројатно не очекуваше некој да му влезе од позади и беше прилично опуштен, и второ Смолинг го удри Меси по лице додека овој паѓаше случајно. Доста прикажувате дека имал некава намера да го повреди. Дека можеше да свири фаул можеше и никој не се буни за тоа.
Стварно не знам зошто се објаснуваш. :D
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.036
Дека можеше да свири фаул можеше и никој не се буни за тоа.
Да да можеше, онака беше 50-50. Значи не требаше, него можеше :icon_lol:
Добро и тоа што викаш, пеналот над Мектоминеј поголем контакт имаше од овој.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
77.783
Поени од реакции
163.440
Да да можеше, онака беше 50-50. Значи не требаше, него можеше :icon_lol:
Добро и тоа што викаш, пеналот над Мектоминеј поголем контакт имаше од овој.
Па и да свиреше немаше да идеме контра одлуката, зошто ќе беше заслужено ама дека немаше намера да го повреди, во никој случај немаше. Смолинг е трапав со рацете, тоа го пишуваме постојано кај нас. За МекТоминеј мислам дека се разбравме дека немаше пенал.[DOUBLEPOST=1554971163][/DOUBLEPOST]
Epa im pokaza nesto sto go nemaat videno do sega, da dodades na reklamite koga na dva metra od tebe imas dvajca soigraci. :D
Фред беше тоа, не беше Скот. :)


МекТоминеј одигра одличен натпревар, последователно втор во ЛШ, ако продолжи вака ќе биде и повеќе од адекватна замена за Матиќ.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
1.607
Поени од реакции
2.692
Аман бе пак ли ќе го вртиме истиот муабет за Барса и судиите? Немаше ништо синоќа за што треба толку да се дебатира. Бускец 2-3 пати беше на раб на втор жолт картон и веројатно немаше да згреши Роки ако му дадеше. За пенал се разбравме дека немаше. Имаше некои грешки ама тоа веќе стана вообичаено. Судењето општо во моментов е слабо, а тука барем немаше ништо спорно што ќе влијаеше на резултатот.

Барса го доби мечот на искуство. Играше колку да победи и успеа без некоја игра. Очекував ваков пристап од Валверде, да се одигра на резултат. Јас пошто рано поведовме се надевав да притиснат за втор гол, ама тоа е... Не го потценувам Јунајтед, иде и реванш, ама мислам дека со победа во гости ја завршивме работата преку 90%. На Кампот ќе биде друга приказна. Кога веќе имаме предност и не се игра под притисок очекувам да биде лаганица.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
28.584
Поени од реакции
62.409
Судењето општо во моментов е слабо, а тука барем немаше ништо спорно што ќе влијаеше на резултатот.
Kako toa crven karton vo ranata faza od vtoroto poluvreme nemase da go smeni tekot na natprevarot i nemase da vlijae na igrata i rezultatot?
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.982
Поени од реакции
1.409
Што се расправате дали Бускетсџијата заслужил, втор,трет, пет жолт картон ?....Реално и Ман не заслужуваат 1/4 финале...:cenzura:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.149
Поени од реакции
29.549
Што се расправате дали Бускетсџијата заслужил, втор,трет, пет жолт картон ?....Реално и Ман не заслужуваат 1/4 финале...:cenzura:
Ок, нема да го играат реваншот чим така.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
702
Поени од реакции
766
Messi zarabotil infekcija na oko, treba so tetanus da go vakciniraat. Iskreno nekoj tuka sto bara penal ako se gledase var ke vratea na taa snimka kade so ramo mu ja razvali glavata i posle so neseceniot nokt od maliot prst mu go otvori okoto.
 
На врв Bottom