UEFA Champions League 2017/18

Статус
Затворена за нови мислења.

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Јебеш га,не сме сите Челзи па да сркаме по 2 пенала џабе.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
Затоа ќе си ко сркате од Базел. Не дека мења нешто поразов, али начинот на игра последните 25 минути(не ја глеав цела) треба да ве нервира и тоа јако. Базел е мајка му, а ти трошиш време, 2 минути аути изводиш, си подаваш назад. Тоа мене ужасно ме нервира више него да паркираш бус пред гол.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
Затоа ќе си ко сркате од Базел. Не дека мења нешто поразов, али начинот на игра последните 25 минути(не ја глеав цела) треба да ве нервира и тоа јако. Базел е мајка му, а ти трошиш време, 2 минути аути изводиш, си подаваш назад. Тоа мене ужасно ме нервира више него да паркираш бус пред гол.
Те излажа коефициентот а? :D
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Те излажа коефициентот а? :D
Нц уживо ја играв корни, а и Базел ја имав да дае гол на тикет. Онака не ми се свиѓа тоа кога некој се заебава по терен. Спореди само топка кога имаше Базел, а Јунајтед. Пошто не правеа пресинг на ваша половина си подававте цела вечност, на крај рогнија кај Лукаку.:popce:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Нц уживо ја играв корни, а и Базел ја имав да дае гол на тикет. Онака не ми се свиѓа тоа кога некој се заебава по терен. Спореди само топка кога имаше Базел, а Јунајтед. Пошто не правеа пресинг на ваша половина си подававте цела вечност, на крај рогнија кај Лукаку.:popce:
Второто полувреме беше така. Во првото имаа шанси ама џабе, не успеа. Што ќе ти успее уствари со Дармијан, Блинд, Лингард на терен, смрзната кокошка да им дадеш, ќе им одлета.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Второто полувреме беше така. Во првото имаа шанси ама џабе, не успеа. Што ќе ти успее уствари со Дармијан, Блинд, Лингард на терен, смрзната кокошка да им дадеш, ќе им одлета.
Овој лингард ми е мистерија како игра пред Рашфорд и Марсијал нешто слично како Бензема кај нас .. Гледам на некои утакмици кај што се мачеше Јунајтед Марсијал го има на клупа и го става Лингард пред него ... а братов просек за во кристал палас како тој несудениот талент Заха ..
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Овој лингард ми е мистерија како игра пред Рашфорд и Марсијал нешто слично како Бензема кај нас .. Гледам на некои утакмици кај што се мачеше Јунајтед Марсијал го има на клупа и го става Лингард пред него ... а братов просек за во кристал палас како тој несудениот талент Заха ..
Тоа ланската сезона или па Карлинг куп оваа, сезонава во ПЛ овој само како измена има влезено, Марсијал со Рашфорд ја делеше минутажата до прошло коло. Лани да, неоправдано играше по секоја цена. Куче типично, напред назад и тоа е, не барај повеќе. Што е најтрагично мувливе не се ни повредуваат :tapp:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Овој лингард ми е мистерија како игра пред Рашфорд и Марсијал нешто слично како Бензема кај нас .. Гледам на некои утакмици кај што се мачеше Јунајтед Марсијал го има на клупа и го става Лингард пред него ... а братов просек за во кристал палас како тој несудениот талент Заха ..
Заха за Лингард е Нани. :D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.595
Поени од реакции
38.743
Бенфика слепциве 0 поени до сега, со само еден гол даден :pos:Бормут да играше место нив у група поен ќе извадеше.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Многу сакам да се сретнеме со Манчестер во 1/8 финале (доколку се пласираме нормално)
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.739
Многу сакам да се сретнеме со Манчестер во 1/8 финале (доколку се пласираме нормално)
Сите англиски ќе се ваљда прво место, така да огромни ќе се шансите некој од таму да се погоди.

Кој и да е нека му ја мисли :icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom