UEFA Champions League 2017/18

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.658
Баш последниве 2 месеци дигнаа форма, 8 победи имаат у последните 10 утакмици у лига, онаа со Атлетико ја кикснаа пред некој ден и онаа со Еспањол со измешан состав коа играа 3-4 дена пред Јуве.
и денес со Атлетик, ништо страшно


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.241
Поени од реакции
4.433
и денес со Атлетик, ништо страшно


Sent from my iPhone using Tapatalk
Лигата беше изгубена уште после поразот од Барса али оние неколку убедливи победи по ред значеа за дуелите во ЛШ.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
prvo liverpool treba da ja pomini roma ,no toj mec ti e ilustracija kolku ste inferiorni vo odnos na brz i fajterski fudbal imate robusni i spori stoperi timot vi e baziran na kupovinata od dortmund i odmetnici od real i barcelona + renato sancez vasata inkvizicija 0d 50 k evra koj patem e na pat kon chempionship
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
843
Поени од реакции
1.299
поќе од 13 години не му давам, не знам за вас


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ја мислам дека он и "другарчето" што заедно дебатираат се уствари една иста личност(дете?).А може и другари од одделение се:LOL:[DOUBLEPOST=1524090145][/DOUBLEPOST]
Свен на голот
хендикеп за Баерн или Реал? :coffee:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.658
Лигата беше изгубена уште после поразот од Барса али оние неколку убедливи победи по ред значеа за дуелите во ЛШ.
знам дека лигата е изгубена ама пак ако гледаш така и за други екипи е изгубена па си газат. Работата е шо сто пати е дискутирано на оваа тема, пак ќе спомнам, Реал во ЛШ е друг Реал, цела сезона ќе спијат ќе изиграат во нокаут фаза прејако, или пак ќе има некоја спорна одлука во нивна корист и ајт со здравје. Ако го поминат Баерн според мене пак се шампиони колку и да нејќам ама не знам во финале колку можат Ливерпул/Рома да му парираат.
Премногу искуство имаат во ЛШ, поготово во финале во еден натпревар. Дај Боже да грешам, и да освои Ливерпул или Рома ама реалноста е таја.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ако им освои овој Реал нека се распадне фудбалов ко спорт. Ја помртви не ги памтам у последниве 5 години, ова страшно е шо праат дечкиве. Ја сфаќам едно коло не се замараш, друго не се замараш, ама цела сезона бе не можат две победи да врзат. Од Легањес испаднаа у куп, у лига не знаат кај тераат...
Реал ги мести утакмиците, затоа е каде што е сега.
 
Член од
22 февруари 2018
Мислења
147
Поени од реакции
61
Така е Барса знаат кај тераат.

Ако освои Реал фудалот треба да му се поклони на Реал, пошто некој да освои три пути по ред тешко дека некад ќе се деси.
Kolku i da go sakame / nesakame Real.
Vo pravo si.
Ako Real go pobedi Bayern, najverojatno ke bidi povtorno shampion.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.658
Реал лагано ќе си одмараат викендов, на 9 мај ќе си играат со Виљареал


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Зошто свикуваат состанок со УЕФА за да одберат судии што нив им одговараат за утакмицата со Баерн?
Демек се плашеле да не им вратат за тоа со Јуве.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom