UEFA Champions League 2016/17

Абе шампион сезонава е...


  • Вкупно гласачи
    69
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Не знам дали некој го спомна свирењето на химната на УЕФА, претпоставувам беше за проаѓањето на Реал. Школски пример за иронија беше тоа .
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.113
Поени од реакции
20.957
Не знам дали некој го спомна свирењето на химната на УЕФА, претпоставувам беше за проаѓањето на Реал. Школски пример за иронија беше тоа .
Не бе, за црвениот на Грнчаров против Шкендија беше. :pos:
Прв пат гледаш натпревар на Барселона во ЛШ оваа сезона изгледа. На сите 5 натпревари на Камп Ноу беше исвиркана химната оваа сезона (а многу често се случувало и претходните сезони), како одговор за честите казни од УЕФА.
И минатата сезона, на пример, Барселона беше казнета финансиски затоа што на Камп Ноу навивачи имале истакнато estelada (знаме кое го користат каталонските сепаратисти). Како одговор, наредниот натпревар на Камп Ноу беше исвиркана химната на УЕФА, а стадионот беше преполн со такви знамиња.
 
A

apidrone

Гостин
А за транспарентот на ПАОК немаше никаква казна. УЕФА мафија!
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.625
Поени од реакции
81.447
Па Нејмар беше најдобар поединец кај Барселона
Само да те цитирам, синоќа Нејмар ја изгубил топката 46 пати за 90 минути...



Него што бара Интерашов Еркин во табелава? Уште еден доказ дека бековите на Интер се сува и водена класа... две во едно :LOL:
 
Последно уредено:
R

red.devil

Гостин
Само да те цитирам, синоќа Нејмар ја изгубил топката 46 пати за 90 минути...

Не е крив он, тоа е благодарение на генијалецот Енрике за кој ќе ме распнеа навивачите на Барса минатото лето. Типот нема тактика и се му се сведуваше синоќа на соло продор од Нејмар. Секој напад одеше преку него и се чекаше тој да напрај нешто. :D

Освен плачењето, ова е втора генијалност во тактиката на Мастерот, кој го пцујат сега.
 
Член од
28 октомври 2015
Мислења
926
Поени од реакции
1.236
Ќе ја мести УЕФА, Реал - Атлетико за да не се паднат евентуално пак во финале.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Ајдеееее до сега местеа кој да се паднат,сега почна кој да не се паѓат :D
Овие тајни заговори изгледа само кај нас ги има....
Ко што беше тас нс еденнаеден, ако паднеш нс една на тикет гарант е местена :D
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.057
Поени од реакции
17.750
Не е крив он, тоа е благодарение на генијалецот Енрике за кој ќе ме распнеа навивачите на Барса минатото лето. Типот нема тактика и се му се сведуваше синоќа на соло продор од Нејмар. Секој напад одеше преку него и се чекаше тој да напрај нешто. :D

Освен плачењето, ова е втора генијалност во тактиката на Мастерот, кој го пцујат сега.
Ама Енрике освои тројна круна, како може да не е јак тренер? :(
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.625
Поени од реакции
81.447
Таа сезона и јас да бев тренер на Барса ќе освоев триплете... Сите играчи им беа во форма, ептен му се погоди сезоната.
Енрике е просечен тренер, кога дојде во Рома начисто се изгуби човекот, незнаеше да одржи една пресконференција, а не пак тим да води. Можеби е добар да води среднопросечни тимови, али далеку е од оние тренери од типот на Алегри, Анчелоти, Конте, Клоп, Пепхехехе, Почетино, Зидан итн...
 
H

HoT IcE

Гостин
Таа сезона и јас да бев тренер на Барса ќе освоев триплете... Сите играчи им беа во форма, ептен му се погоди сезоната.
Енрике е просечен тренер, кога дојде во Рома начисто се изгуби човекот, незнаеше да одржи една пресконференција, а не пак тим да води. Можеби е добар да води среднопросечни тимови, али далеку е од оние тренери од типот на Алегри, Анчелоти, Конте, Клоп, Пепхехехе, Почетино, Зидан итн...
ChDrZhrW4AAQMbv.jpg
 
Член од
28 октомври 2015
Мислења
926
Поени од реакции
1.236
Ајдеееее до сега местеа кој да се паднат,сега почна кој да не се паѓат :D
Овие тајни заговори изгледа само кај нас ги има....
Ко што беше тас нс еденнаеден, ако паднеш нс една на тикет гарант е местена :D
Ждрепката на УЕФА е најместеното нешто без конкуренција...
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.057
Поени од реакции
17.750
Таа сезона и јас да бев тренер на Барса ќе освоев триплете... Сите играчи им беа во форма, ептен му се погоди сезоната.
Енрике е просечен тренер, кога дојде во Рома начисто се изгуби човекот, незнаеше да одржи една пресконференција, а не пак тим да води. Можеби е добар да води среднопросечни тимови, али далеку е од оние тренери од типот на Алегри, Анчелоти, Конте, Клоп, Пепхехехе, Почетино, Зидан итн...
Да, али напиши го ова пред две години, ќе те распне пола форум.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Таа сезона и јас да бев тренер на Барса ќе освоев триплете... Сите играчи им беа во форма, ептен му се погоди сезоната.
Енрике е просечен тренер, кога дојде во Рома начисто се изгуби човекот, незнаеше да одржи една пресконференција, а не пак тим да води. Можеби е добар да води среднопросечни тимови, али далеку е од оние тренери од типот на Алегри, Анчелоти, Конте, Клоп, Пепхехехе, Почетино, Зидан итн...
Шо тип на тренер е Зидан?
И ти да беше тренер на реал ќе освоеше, според тебе. Сам себе се побиваш во две реченици.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom