UEFA Champions League 2016/17

Абе шампион сезонава е...


  • Вкупно гласачи
    69
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
11.897
Поени од реакции
15.949
Aбе стално сум зборел (кога играла Барса со некој рандом тим, зошто со Јуве не играле толку често) кога после некој сив меч на Меси го тролале навивачите на противничката екипа дека он не треба да се бара во џебот на одреден одбранбен играч. Тоа е предизвикување на судбината:) и многу пати им ги затнувал устите во реваншите. Од пред некоја година тука би го додал и Суарез. Реално овие двајца беа единствените од кои се плашев во двомечот затоа што знаат од ништо да направат нешто. Да игравме пред неколку години, тука ќе го додадев и Иниеста ама сега баткото е стар веќе и не е таква закана и напаст како порано.
Меси се повеќе игра плејмејкер (заради килавата средина, мора он да ја организира играта), на овој натпревар речиси ниеднаш не играше на десно крило. Затоа и примарна задача не му е да постигнува голови, туку да разигрува и асистира (на првиот натпревар против Торино 3-4 топки со очи им даде на Нејмар, Иниеста, Суарез...).
А, Суарез реално не само овој натпревар, туку цели 180 минути беше во џебот на Киелини.

Иначе, целиот проблем на Барселона е средината. И проблемот со несигурната одбрана и проблемот со неефикасноста на нападот(на клучни натпревари) лежи во килавата средина која оваа сезона е најслаба во последните 10ина сезони.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
10.572
Поени од реакции
5.589
Vidal si zamina za da osvoi titula.. Pogba takodze.. Najgolem merak ke mi bide da osvoime i ovie dvajca so kur u gz da ostanat..
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
19.881
Поени од реакции
48.659
Vidal si zamina za da osvoi titula.. Pogba takodze.. Najgolem merak ke mi bide da osvoime i ovie dvajca so kur u gz da ostanat..
Ќе останат, ќе останат... Едниот со 8 милиони во џеб, другиот со 15.
Ај барем нека освои Јуве ЛШ, и ние обичните смртници да се израдуваме:place:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
14.318
Поени од реакции
10.996
Ќе останат, ќе останат... Едниот со 8 милиони во џеб, другиот со 15.
Ај барем нека освои Јуве ЛШ, и ние обичните смртници да се израдуваме:place:
Му го рече хахахахаха
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
Аако треба да бирам шампион ако го изоставам Реал...сите други само Атлетико не :)
Како може да се изостави Победникот на натпреварувањето за 2016/2017
- Иван Исцелител
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
11.897
Поени од реакции
15.949
Него го приметивте Калински што рече за Барѕаљи и Бонучи? Браќа близнаци во дефанзивниот шеснастерец во Јувентус :LOL:
Да и баш ме зачуди зошто баш за Бонучи и Барзаљи браќа близнаци. :D Ај за овие двајца океј е, слични се:
Giorgio+Chiellini+Leonardo+Bonucci+FC+Internazionale+lOQwwcm--CQl.jpg
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.980
Поени од реакции
5.659
Па Нејмар беше најдобар поединец кај Барселона и што е поинтересно баш он на 2-3 пати се прошета низ одбраната на Јуве по таа негова страна, поминувајќи по 2-3 играчи. Меси изигра просечна утакмица, а Суарез моментално лета за Торино, заборавил Киелини да го извади од џебот по завршување на утакмицата....


Првите 20ина минути не досуди неколку очигледни фаули за Барселона, веројатно под притисок судијата на сите коментари во последните 24 саата. Сепак паметен потег испадна тоа, сфатија од Барселона дека мора машки да се игра во напад и да не се глупираат со барање пенали и кога треба и кога не треба, како против ПСЖ.
Се на се, заслужен пласман на Јувентус понатаму, подобар противник, ги искористија своите шанси. Честитки за пласманот во полуфинале. Мајсторски играат до сега.
Ако за шетање низ одбрана сметаш дриблинг на десно и пукни у трибини тогаш да, се изнашета. Дечкото не мрдна, цело време беа удвојувани и он и Меси. Јуве изигра права Италијанска одбрана без ни еден кикс и алал да им е.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.100
Поени од реакции
11.862
Него го приметивте Калински што рече за Барѕаљи и Бонучи? Браќа близнаци во дефанзивниот шеснастерец во Јувентус :LOL:
Се изнатрескаа глупости вчера ко по обичај. Не знам кој беше вика "Луис Енрике сеуште нема победа против Јувентус во својата кариера", а ги тепаше пред неколку години во финале ЛШ. :facepalm:
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
965
Поени од реакции
501
Дали е точна статистиката дека Меси никогаш не постигнал гол против италјанска екипа ?
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
3.804
Поени од реакции
5.448
Дали е точна статистиката дека Меси никогаш не постигнал гол против италјанска екипа ?
Без да гуглам, верувам дека против Милан ( можеби и Удинезе ако не се лажам? )има дадено гол. Против Јувентус мислам дека нема, Ракитич, Суарез и Нејмар беа стрелци во финалето. Против Интер не сум сигурен, мислам дека нема - Рома исто така.

Ок изгуглав - против Милан 8, против Рома 2 во ЛШ.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
29.794
Поени од реакции
66.385
Штета што Монако нема квалитетни централни дефанзивци и голман за разлика од другите позиции. Најреален пласман во финале им е само ако играат со Алтеитко, но и ова за нив е голем успех. Се надевам дека ќе издржат во домашното првенство. Страшно тимче, ги добија моите симпатии!:rolleyes:(y)
Баш со Атлетико ако играат кур ќе скршат, грам шанса немаат да ги поминат. Прво и основно Монако има слаба одбрана што ќе резултира со доста контри и шанси за Гризман и компанија, а второ одбраната на Атлетико и сам знаеш дека е коска и дека нема шетање на нивна половина како против Дортмунд. По мене најлош меч ап им се Атлетико, а рамо до рамо со нив е и Јуве. Сакам Монако-Реал да играат, би требало да гледаме голеада.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
3.305
Поени од реакции
3.872
Bas bi bil jak natprevar ako vo polufinale se padnat atletiko madrid i juventus i dvata tima imat celicna odbrana i ke bide nogo tvrd natprevar dodeka monako so vakva igra moze na real madrid da gi napravi mali deca :)


Inace vo petok li ke bide zdrepkata za polufinale ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom