UEFA Champions League 2015/2016

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Баерн Минхен на домашен терен ги пречеква Арсенал и Олимпиакос а сигурно ќе извади барем 4 бодови од овие два натпревари,плус победа во Загреб ете ти 13 бодчиња доволни за прво место..а Арсенал што ќе извади?..следува гостување на Алианц,дома со Загреб и на гости во Атина кај Олимпиакос кој веројатно ќе има 9 бода следното коло?..ти свесен си шо споредваш?
Или не разбираш шо сакав да пишам, или се правиш дека не разбирам. Кај реков јас дека Баерн нема да е прв во групата? Јас ти велам дека екипа, играчи и менаџер во Баерн, нема шанса да влезат опуштено во нити еден меч а посебно не во меч од Лига на Шампиони.
 
R

red.devil

Гостин
Факт е дека Баерн МИнхен не играа ништо за нивни стандарт а што е најтрагично не ни се обидуваа да постигнат гол а важат за најефикасна екипа во Европа моментално..ниту имаа идеа па ни желба да нападнат,се некако јалово,стерилно и тотално конфузно...сигурен си ако му требаше на Баерн утакмицата дека ќе гледавме иста слика?
Хаха пак не ми одговори на прашањето, се надевам во следниот цитат ќе ми одговориш.

Иначе не сум сигурен дека ќе беше иста слика доколку беа во спротивни улоги (да речиме). Но не можам да речам дека ќе ги нашлакаа набрзина зошто и Баерн притискаше и пробуваше да постигни гол. Ако мислиш дека отишол на ревијален натпревар грешиш. Ќе ти кажам и зошто.
Начинот на игра и притисокот во прво полувреме што го створија покажуваше дека сакаат да постигнат гол.
Вториот гол за кој не сакаш да ми одговориш, се деси баш во крајни минути кога играа брзоплето да стигнат до противникот. Те сметам за бистар човек, кажи ми ти дали тим кој не му е битна победата би ризикувал да изгуби со повеќе голови или ќе го приврши натпреварот со минимален пораз, зошто нели не е битно? :)
Еве реално, само кога ги направи двете измени (Кимих и Рафиња) ми сигнализираше дека нема да продолжи да притиска туку ќе иде на нерешено. Ама ќе повторам, откако го примија голот, трчаа како кучиња по теренот да израмнат. Е тоа не е одлика на тим што му е сеедно.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
.... се отпушташ....
Ок, ај отпушти се сега од темава. Без навреда, ама што школо учите бе луѓе?!

#COYG. Одлична победа, се надевам ќе успееме да земеме барем бод на гости во Минхен и после да тепаме во Атина. Динамо верувам ќе ги убиеме дома.

Патем, Чех ѕвер, кандидат за МОТМ. Коклан борец и животиња.

 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
денес.

Ако изгуби Баерн на Алијанц, а Арсенал ги добие и другите две, прв е Арсенал.
Многу некако се истреска дека не играле максимум. Драпај си куро ми е тој муабет, неспоредлива е германската бош лига со лежење кај по му дава по 2-3 голови со квалитетна Англиска екипа. Впрочем мое мислење е дека оваа утакмица му е доказ на навивачите на Баерн и дека се не е баш така зелено кај нив. Секогаш се не оди, се случува и мртва утакмица на Левандовски и Милер и кикс на Нојер.
Како шо напишав погоре, се ќе се докажи на Алијанц и ќе видиме кој бил во право. :)
Јас искрено мислам дека и на Алианц Арсенал има добри шанси да извади нерешено но се зависи од пристапот на Баерн Минхен и дали ќе играат како што треба...бидејќи со евентуален бод на Арсенал во Атина ќе му треба само победа а ако загуби од Баерн и своевремено Олимпиакос го добие Динамо тогаш ќе му треба победа со два гола разлика а тоа ќе биди пеколно тешко......можеби звучи ретардирано ама мислам дека ќе ја наредат X во Минхен (ќе прајме муабет по две недели)
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.458
Поени од реакции
10.155
Иначе таков шпринт во 94 минута,не секој го може.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
И да ви ебам патриотите, сите за нас треба да навивате, да не сакате педериштата да поминат групи случајно!

Со Јани Макрадули у нови победи :oeoeoe:
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Prv poraz sezonava na Baern i odma slabi se vaka taka.Arsenal dominirale,kaj go vidovte toa ?
Arsenal imase sansi da,a Baern nemase ic ?

Baern iako maka macat so povredeni igraci,i toa dosta bitni igraci,sepak moze da se kaze deka formata e na zavidno nivo. Poraz od Arsenal,koj bese totalno nezasluzen ,bidejki dadoa apla neregularen gol,ne im gi namali sansite za prolaz kolku sto znam.Mada cestitki,prvi gi porazija na Baern sezonava a toa e uspeh.Posebno za tie hardkor fanovi na BPL.

I so Werder izigraa slabo,taka da moze da se rece deka posle pauzata malce padnaa.Mada nema potreba od alarm ili bilo sto.

A fanovite na BPL se najsmesni ovaa sezona.Poveke navivaat za angliskite timovi vo Evropa,od fanovite na seriaA.Toa kazuva na koe deredze se stignati,a do pred dve sezoni jaki muabeti pravea deka nikogas toa nema da se sluci.Kaj mozelo Celzi fanovi da navivaat za Arsenal,Man Utd i slicno..Mada sega toa sto povratija,go izedoa.

Dzabe vi e koga spanskata e pojaka za edna klasa.:pipi:

Baern na Arsenal "predvreme" kako da im ja krojat sudbinata,pa nikogas ne imaat potreba od must win.Isto i so City.Da imaa 6 boda dosega,e togas ke trebase da se ukluci alarmot,vaka lezerno deluvaat na prvata pozicija.
Mada pobeda si e pobeda,bez razlika na okolnostite.

Vakov slab den tesko da se povtori,i siguren sum deka Arsenal gubat na Allianz.Robben ke se vrati a i ocigledno ima razlika pomegu Baern i Arsenal,iako rezulatite ispagaat kako na ti go daj mi go.:kafence:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Факт е дека Баерн МИнхен не играа ништо за нивни стандарт а што е најтрагично не ни се обидуваа да постигнат гол а важат за најефикасна екипа во Европа моментално..ниту имаа идеа па ни желба да нападнат,се некако јалово,стерилно и тотално конфузно...сигурен си ако му требаше на Баерн утакмицата дека ќе гледавме иста слика?
http://arsenalist.com/f/2015-16/arsenal-vs-bayern/goal-mesut-ozil-2-0.html
Ич не се залагаа, го пуштија Белерин да се прошета, ФАКТ :)))
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.383
Поени од реакции
7.305
Јас искрено мислам дека и на Алианц Арсенал има добри шанси да извади нерешено но се зависи од пристапот на Баерн Минхен и дали ќе играат како што треба...бидејќи со евентуален бод на Арсенал во Атина ќе му треба само победа а ако загуби од Баерн и своевремено Олимпиакос го добие Динамо тогаш ќе му треба победа со два гола разлика а тоа ќе биди пеколно тешко......можеби звучи ретардирано ама мислам дека ќе ја наредат X во Минхен (ќе прајме муабет по две недели)
Токму така , победата на Олимпијакос на гости кај Динамо е крајно неповолна за Арсенал , а посебно ако Олимпијакос и дома ги победи Динамо .
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.514
Поени од реакции
62.360
Ова што го изигра сега Арсенал го збореше Гери во анализата од MNF, за мечот со Вотфорд, дека почнале да покажуваат тактичка зрелост како екипа.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Токму така , победата на Олимпијакос на гости кај Динамо е крајно неповолна за Арсенал , а посебно ако Олимпијакос и дома ги победи Динамо .
Ме изнервираа ептен, заслужено ли изгубија хрватите барем?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom