UEFA Champions League 2010-2011

Кој ќе ја освои Лигата на Шампионите?


  • Вкупно гласачи
    171
  • Гласањето е завршено на .

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Не беше за црвен. Ти си го утнал подфорумот, иди таму у филмови нешто, каде што и спаѓа тоj.
Да бе, а топката не е ни допрена, нема никаков сменет правец од неа... си продолжува во истото темпо...


 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.854
Да бе, а топката не е ни допрена, нема никаков сменет правец од неа... си продолжува во истото темпо...


Океј, да разрешиме, не ти требало ова со сликава да го правиш пошто гледам дека доволно време ти одземало, очигледно е дека Пепе стартуваше со ѓон на топката, ногата на Алвес отпосле ја "зафати" (не го ни чепна де). Опасна игра, немаше никаква намера за повредување на противничкиот играч, на топка, жолт картон. Мое мислење кое никој не може да ми го промени. Кис.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Океј, да разрешиме, не ти требало ова со сликава да го правиш пошто гледам дека доволно време ти одземало, очигледно е дека Пепе стартуваше со ѓон на топката, ногата на Алвес отпосле ја "зафати" (не го ни чепна де). Опасна игра, немаше никаква намера за повредување на противничкиот играч, на топка, жолт картон. Мое мислење кое никој не може да ми го промени. Кис.
Битно ти докажав :P

Изгледа според тебе се додека не го удреш, не треба да добиеш црвен... гледај ги малце реално работите, вака да налетуваш... :uvo:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.854
Битно ти докажав :P

Изгледа според тебе се додека не го удреш, не треба да добиеш црвен... гледај ги малце реално работите, вака да налетуваш... :uvo:
Да, затоа се дава прво жолт картон. Милион вакви ситуации имало, па поминувале без никаква опомена. Разлистај малку претходниве страни па види.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Да, затоа се дава прво жолт картон. Мал милион вакви ситуации имало, па поминувале без никаква опомена. Разлистај малку претходниве страни па види.
Батали, битно Барса победи... :smir:
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Ако стартот на Пепе е за црвен... дали ова е за црвен???



Ама не, не смее Барселона да остане со играч помалку, особено не во 14та, 15та минута...
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ако стартот на Пепе е за црвен... дали ова е за црвен???



Ама не, не смее Барселона да остане со играч помалку, особено не во 14та, 15та минута...
Абе Бускетс е тој, знае судијата дека појма нема од живот дечкото, не па намерно да идел да повреди некој...затоа не му дава црвен. :devil3:

Него, Мурињо која фаца е човече, значи гарантирам дека мора да ги вежба ваквите фаци пред огледало (онаа откако го седнаа на трибини). Мада-фака. :)
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931

Нека ми го објасни некој ова,фан на Барса или неутрален. Ако Пепе е за во затвор ова незнам за кај е....
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Ај ставете крај на муабетиве се виде дека нема црвен и точка.Тој го одлучи наптреварот и растури се‘ кај нас.Сигурно Мурињо со имал некоја замисла после 70 мин како да се нападне.
Ама ако,ние не заслуживме да победиме барем јас не сакам онака да победиме па затоа на истиот начин би требало да размислуваат и фановите на Барса за оваа победа.ПРед се тие за глумењето и судиското помагање,а ние за играњето како волови и уништување на убавината на фудбалот.Уште еднаш ќе кажам,најмногу да се засрамат репрезентативците на Шпанија како коледи Евр. и Свет прваци ги гледаат милијарда луѓе а тие види што прават.(СРАМОТА-поготово за Валдес,Пике и компанија како нив).Само Пујол и Икер се трудат да ги смират.
 
Член од
28 јули 2010
Мислења
44
Поени од реакции
5
Ne se slozuvam deka ako ostanevte so 11 igraci ke pobedevte,se vide po prvite 60 minuti,a za toa ako go stavese Murinjo i Kaka i i Iguain,e samo ako......i za toa ne sum siguren,mislam deka Gvardiola toa i go cekase da se otvorite malku i sigurno primavte gol,taka da Murinjo pak ke dremese vo svoja polvina,a Barca ovojpat nemase namera da se leta na trikovite na Murinjo! Krajno mozese da zavrsi 0-0 sto i vi bese namerata! Potoa isto i vo Barcelona 120 minuti so 11 na svoja polovina i so sreka na penali! Za ova da go ostvarevte vi trebase uste malku pogolem avtoritet od Murinjo da go stavese vo prvite 11 Granero i da go sednese Ronaldo na klupa,se vide deka toj vo ovaa koncepcija ne saka da igra,barem Granero ke bese korisen,a za takov avtoritet vi davam podobar predlog do godina obidete se so Hidink i neka ponese so nego uste dvajca kako De Jong i Van Bomel,taka sigurno ke pobedite!
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082

Еве овде се гледа дека нема никаков контакт од Пепе врз ногата на Алвеш. Според мене ова не беше за црвен, а жолт да. Обавезно. Тоа е опасен старт. Црвениот беше поради глумата на Алвеш како да го колат... се заврте 5-6 пати, го однесоа на носилки до аут линијата, и стана за 20 секунди и како ништо да не било ( па и ништо не беше )
 
Член од
28 јули 2010
Мислења
44
Поени од реакции
5
I ke zaboravev! Sepak po nesto ke vlezite vo istorijata,po skapa klupa nemalo do sega,Kaka Benzema Adebajor i Iguain,alal vera i na uprava,pretsedatel i na trener!
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.622

Еве овде се гледа дека нема никаков контакт од Пепе врз ногата на Алвеш. Според мене ова не беше за црвен, а жолт да. Обавезно. Тоа е опасен старт. Црвениот беше поради глумата на Алвеш како да го колат... се заврте 5-6 пати, го однесоа на носилки до аут линијата, и стана за 20 секунди и како ништо да не било ( па и ништо не беше )
Е тоа ме нервира во ваквите ситуации и со ваквите играчи. Па добро бе мајка му стара шо не си бидиш поштен ако не те удрил, не те боли , немаш ништо стани одма биди маж, а не ко некоја пичка тука ми се врти, прпелка знаејќи дека на другата страна е Пепе, и дека со таков театар има големи шанси да изнудиш црвен картон. Ај ова да го очекуваш од Милан, Јувентус ама и Барса изгледа попримиле :nenene:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom