UEFA Champions League 2010-2011

Кој ќе ја освои Лигата на Шампионите?


  • Вкупно гласачи
    171
  • Гласањето е завршено на .
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
навивачите на челзи кажуваат дека барса е помогната од уефа,навивачите на арсенал исто
исто така и навивачите на интер , реал, баерн,милан, манчестер абе ситее кажуваат дека барса е помогната од уефа
и како можи навивачите на барса да си прајте филмој дека некој има комплекс од вас? неможе сите да мислат едно исто а само вие да сте во право
 

SHANE

Др.Акула
Член од
30 април 2008
Мислења
1.453
Поени од реакции
853
Абе, се се, ама како бе, мајку му стара, навивач од ИНТЕР да има комплекси од Барселона?
Тоа не ми е сватливо и мене,како?
Ајде,да изгубевте ќе беше некако оправдано секакво жалење.Ама победивте,имавте сезона од соништата и на сето ова се фаќате за глупости како што се прскалките кој впрочем низ неколку поста(ако разлисташ) дадов до знаење дека беа излив на емоции-афект(нервози,побегна финале во мадрид,бла,бла,бла).И цело време целите на прскалките како да се прва и последна лоша слика во фудбалот.Јебига,никој не сака да се случуваат такви работи но и тие се луѓе,ете пукнаа.Но ме нервира како другите клубови се обидуваат да креираат лажен имиџ за фер плеј.Дај ви се молам,сите си имаат свои гревови низ минатото,не мора да се навраќаме на такви моменти и да тераме како муви без глави со офтопици(темава е за ЛШ 2010-11).

Поз:smir:
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.162
Поени од реакции
15.952
Тоа не ми е сватливо и мене,како?
Ајде,да изгубевте ќе беше некако оправдано секакво жалење.Ама победивте,имавте сезона од соништата и на сето ова се фаќате за глупости како што се прскалките кој впрочем низ неколку поста(ако разлисташ) дадов до знаење дека беа излив на емоции-афект(нервози,побегна финале во мадрид,бла,бла,бла).И цело време целите на прскалките како да се прва и последна лоша слика во фудбалот.Јебига,никој не сака да се случуваат такви работи но и тие се луѓе,ете пукнаа.Но ме нервира како другите клубови се обидуваат да креираат лажен имиџ за фер плеј.Дај ви се молам,сите си имаат свои гревови низ минатото,не мора да се навраќаме на такви моменти и да тераме како муви без глави со офтопици(темава е за ЛШ 2010-11).

Поз:smir:
Види, тоа не е ни прва ни последна лоша слика на фудбалот. Ама лоша слика е за тимот кој тврди дека е најголем/најдобар/најуспешен и се нај нај.
За да бидеш почитуван од сите не треба да бидеш голем само во победите, туку треба да бидеш голем и во поразите и да ги прифатиш тие. Тоа за жал за Барселона после минатогодишното полуфинале, не може да се каже :toe:
 

SHANE

Др.Акула
Член од
30 април 2008
Мислења
1.453
Поени од реакции
853
Ајде,терај...Друже судиските грешки се секојдневие.Нас регуларен гол ни беше поништен против интер и никој не се пожали.Баерн ги помина фиорентина(со офсајд гол дома) и Ман.Јун(црвен),овој вака оној онака....кај сите клубови се дешаваат судиски грешки,кај некого повеќе кај некого помалку(според мене најоштетен клуб од судиски грешки последниве 6 години е Челзи) но што е тука е.Судиските грешки се и ќе бидат дел од фудбалот.Тврдење дека врз основа на судиски грешки значи абсолутно помагање на одреден клуб е голема заблуда.Поз
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Навивач на реал : Колку титули има Барса у ЛШ ?
Навивач на барса : Живеете во минатото
Навивач на Интер : Прскалки прскалки прскалки
Навивач на барса : Еден редар е крив мајке ни , не сме ние + го тепавме мурињо пошо ни се може бе ни се може
Друг навивач на барса : Ама кој има повеќе посед ???!?!?!?
Трет навивач на барса : Ама кој игра најубав фудбал ?
навивач на Јунајтед: Јунајтед ке земе
навивач на барса: ЈАС САКАМ ДОБАР ФУДБАЛ , ме боли КУРЕТО дали ке освојат или не (лажам КОРНАМ)
навивач на реал: а ви текнува >инсерт рандом дејт< кога ние вака а вие така ? Фарса Фарса Фарса ?
навивач на челзи : Овербо педер , УЕФА мафија
навивач на Милан : Колку титули имате у ЛШ а шиттераши ??
навивач на Јуве (бланко љољ)
навивач на Барса numero 5: ама паркиравте автобус,авион,камион,спејсшатл - Ентерпрајз химселф
навивач на Интер: Комплекси од барса ЊТФ ? ЊТФ ?
навивач на Барса : посед посед посед посед милито офсајд милито офсајд милито офсајд



пс: До дечичичичичичичичињата шо навиваат за барса (част искључоцима) и шо со чекич и ексери да им лупаш у глава пак нема да се согласат - Барса ама ИЧ не е репер за фер(а не па НАЈФЕР) екипа !

И тоа ...продолжете си со гнасењето на темава :)

--- надополнето ---

Ајде,терај...Друже судиските грешки се секојдневие.Нас регуларен гол ни беше поништен против интер и никој не се пожали.Баерн ги помина фиорентина(со офсајд гол дома) и Ман.Јун(црвен),овој вака оној онака....кај сите клубови се дешаваат судиски грешки,кај некого повеќе кај некого помалку(според мене најоштетен клуб од судиски грешки последниве 6 години е Челзи) но што е тука е.Судиските грешки се и ќе бидат дел од фудбалот.Тврдење дека врз основа на судиски грешки значи абсолутно помагање на одреден клуб е голема заблуда.Поз

Те поздравија навивачите на Челзи и Овербо и навивачите на Арсенал од 2005 :)
 

SHANE

Др.Акула
Член од
30 април 2008
Мислења
1.453
Поени од реакции
853
Брат,непостои најдобар клуб,најуспешен клуб и нај/нај (барем не во оваа ера на фудбалот).Ниеден клуб не е таков.Тврдењета за најдобар....представуваат илузивни тврдења,со цел да се привлече поголема маса на навивачи(се е бизнис-според мене).Ако во денешно време Барселона игра најатрактивен фудбал,во минатото тоа беа Милан,Реал,Јувентус,Ајакс....и сите тие некако представуваа имиџ за убав фудбал.Запомни,во 21 век-се се сведува само на едно-ПРОФИТ.

Поз

--- надополнето ---

Види,не викам не,Овербо го уништи натпреварот.Али ако го гледаше натпреварот (прво му даде црвен картон на Абидал кој воопшто не постоеше,од друга страна не досуди пенал за челзи-Овербо ги оштети и двата тима).Ај сега 2005 да навратиме(Леман добива црвен а нас ни е поништен чист гол/пенал како сакаш).Дали гледаш сличности во судиските одлуки на овие два меча или гледаш онака само како што ти чини ?
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Тоа не ми е сватливо и мене,како?
Ајде,да изгубевте ќе беше некако оправдано секакво жалење.Ама победивте,имавте сезона од соништата и на сето ова се фаќате за глупости како што се прскалките кој впрочем низ неколку поста(ако разлисташ) дадов до знаење дека беа излив на емоции-афект(нервози,побегна финале во мадрид,бла,бла,бла).И цело време целите на прскалките како да се прва и последна лоша слика во фудбалот.Јебига,никој не сака да се случуваат такви работи но и тие се луѓе,ете пукнаа.Но ме нервира како другите клубови се обидуваат да креираат лажен имиџ за фер плеј.Дај ви се молам,сите си имаат свои гревови низ минатото,не мора да се навраќаме на такви моменти и да тераме како муви без глави со офтопици(темава е за ЛШ 2010-11).

Поз:smir:
Од старт прајш грешка со тие некаквите "комплекси" (ебате зборот, ве научи слаткар во секоја втора реченица да го употребувате). Од навивачите на Интер го изгубивте респектот шо го имавте како фер екипа од многу причини: петардите во хотелот кај шо биле играчите на Интер, изјавувањето на играчите од Барса како од Интер ќе замразеле тоа шо станале фудбалери, кога одел Мур на прес-конференција ќе му ја опревртале за малку колата, сликата со Пике и топката од Интер, Бускветс - Оскар ситуацијата, прскалките, Валдез кога го фати в гуша на Мур итн, итн. Абе, Чави после петардата на Реал Мадрид, изјавува Интер е мал клуб и како тоа ние сме имале "комплекси" !? :nesvest: Господ да чуват...


edit:
Заборавив да напоменам дека и многу тропате зелени навивачите на Барса овде, кога некој ќе кажи лош збор за вас затоа и сите се "против" вас. Не дека се, туку од толку многу глупости шо пишите и како се палите, интересно е. :)
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Види, тоа не е ни прва ни последна лоша слика на фудбалот. Ама лоша слика е за тимот кој тврди дека е најголем/најдобар/најуспешен и се нај нај.
За да бидеш почитуван од сите не треба да бидеш голем само во победите, туку треба да бидеш голем и во поразите и да ги прифатиш тие. Тоа за жал за Барселона после минатогодишното полуфинале, не може да се каже :toe:
Тоа што сакав да кажам кажа другарчето погоре!

Ја почитувам Барса многу, ама потегот со прскалките беше максимално некоректен и нефудбалски:toe:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
навивачите на челзи кажуваат дека барса е помогната од уефа,навивачите на арсенал исто
исто така и навивачите на интер , реал, баерн,милан, манчестер абе ситее кажуваат дека барса е помогната од уефа
и како можи навивачите на барса да си прајте филмој дека некој има комплекс од вас? неможе сите да мислат едно исто а само вие да сте во право
А и ждрепката нон стоп ја местат во корист на Барселона.
УЕФА/МАФИЈА!!!
Види, тоа не е ни прва ни последна лоша слика на фудбалот. Ама лоша слика е за тимот кој тврди дека е најголем/најдобар/најуспешен и се нај нај.
За да бидеш почитуван од сите не треба да бидеш голем само во победите, туку треба да бидеш голем и во поразите и да ги прифатиш тие. Тоа за жал за Барселона после минатогодишното полуфинале, не може да се каже :toe:
Ниту еден тим не е „голем“ во поразита, секогаш ќе се најде некој поединец, заради кој ќе се спомнува цел тим.
Зошто Челзи, поточно Дрогба не го прифати поразот од Барселона пред 2 години ? Туку се глупираше нешто пред камерите...
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
А и ждрепката нон стоп ја местат во корист на Барселона.
УЕФА/МАФИЈА!!!

Ниту еден тим не е „голем“ во поразита, секогаш ќе се најде некој поединец, заради кој ќе се спомнува цел тим.
Зошто Челзи, поточно Дрогба не го прифати поразот од Барселона пред 2 години ? Туку се глупираше нешто пред камерите...
Зашо не му свирнаа 17 пенала хахаха сигурно !
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
А и ждрепката нон стоп ја местат во корист на Барселона.
УЕФА/МАФИЈА!!!

Ниту еден тим не е „голем“ во поразита, секогаш ќе се најде некој поединец, заради кој ќе се спомнува цел тим.
Зошто Челзи, поточно Дрогба не го прифати поразот од Барселона пред 2 години ? Туку се глупираше нешто пред камерите...
Кај не си во право па уште прпаш , зашто не му свирнаја 872317312887321 пенали зато! Сеа јасно ти е или тренираш ..?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom