UEFA Champions League 2010-2011

Кој ќе ја освои Лигата на Шампионите?


  • Вкупно гласачи
    171
  • Гласањето е завршено на .
Член од
28 јули 2010
Мислења
44
Поени од реакции
5
Врати ни асолна реплика на видеата, а не некој безвезни муабети ко децана од фејсбук да ги читам.
Ako sakas replika za videoto,probaj i sam otvori vo Adobe Premiere i izvadi dva ili tri frejma i ke se sluci toa sto go gledame! Site nie posle trista pati gledanje usporena snimka ne sme na cisto dali ima ili nema dopir,a sudijata ja nemase taa moznost da gleda snimki!
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Ako sakas replika za videoto,probaj i sam otvori vo Adobe Premiere i izvadi dva ili tri frejma i ke se sluci toa sto go gledame! Site nie posle trista pati gledanje usporena snimka ne sme na cisto dali ima ili nema dopir,a sudijata ja nemase taa moznost da gleda snimki!
Ќе направам така ама за головите на Меси...и кога ќе видиш Меси во офсајд. :)
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
jas neznam zosto fanovite na real se nezadovolni ?
3 godini nemaat titula pomirisano,a LS neznam ni samiot kolku vreme nemat pominato
ovaa godina si zemaa kup i stignaa do polufinale vo LS. Pa majkamu stara sto sakate povike od ova :)
ne moze vednas od magare na konj da se kacite,dovolno vi e ova :)
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
jas neznam zosto fanovite na real se nezadovolni ?
3 godini nemaat titula pomirisano,a LS neznam ni samiot kolku vreme nemat pominato
ovaa godina si zemaa kup i stignaa do polufinale vo LS. Pa majkamu stara sto sakate povike od ova :)
ne moze vednas od magare na konj da se kacite,dovolno vi e ova :)
Оди докажи им го тоа на фановите во Мадрид,управата на Реал,играчите и тренерот. Ебате незадовољителните.....кажи им Гоче :)
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
12.450
Поени од реакции
17.351
Ја викам да се затвори темава бар до вторник... зошто овие од Каталуња стануваат попатетични и од А1, ко тие што лепеа плакати на врата дека канцеларијата не е тоа што стварно е, така и овие постираат видеа и чуда... :)
Стануваме патетични? Зошто?! Затоа што ве победивме 0-2 во првиот меч на Бернабеу и со едната нога сме во финале?
Ова е исто како лани кога Интер не помина во 1/2 финалето, некои фанови на Барса им викаа на интерашите дека имаат комплекси од Барса.
 
P

PewDiePie

Гостин
^ Па редно беше некој да му ја плесне вистината во лице на гадот одвратен.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.838
^ Па редно беше некој да му ја плесне вистината во лице на гадот одвратен.

Гад или не гад,лош или добар,ваков или таков ова е вистината и никој ништо неможе да коментира.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Mourinho (coach Madrid): "What's the responsibility of the team or the coach of Madrid for the defeat against Barcelona? Zero."

Calderon (ex-president Madrid): "Madrid is a great club, we have never complained about the referees. Mourinho's statements are shameful."

 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.960
Поени од реакции
22.635
Mourinho (coach Madrid): "What's the responsibility of the team or the coach of Madrid for the defeat against Barcelona? Zero."

Calderon (ex-president Madrid): "Madrid is a great club, we have never complained about the referees. Mourinho's statements are shameful."

Сака да каже... :pos:
 
Член од
11 април 2010
Мислења
348
Поени од реакции
8
http://sportdenes.com/kolumni/item/4686-kako-gvardiola-takticki-go-matira-murinjo.html

еве ви.. Прочитајте и се ке ви стане ЈАСНО:........

еден дел :

Поради тоа никој не може да ја обвини Барселона дека користела вакви методи, за да го победе Реал Мадрид. Оној кој може да биде посочен како виновник е УЕФА. Не е виовен оној кој јади, туку оној кој му дава да јади. Во случајот играчите на Барселона симулираат поради тоа што знаат дека за симулација не се предвидени казни.

Крајно време е од УЕФА да ги натераат судиите да санкционираат не само за симулација за пенал, туку и за оние кои целат на добивање картон на противникот. Кога тоа ќе се случи, ваквите стратегии ќе пропаднат во вода, до тогаш можеме да се восхитуваме на интелектот што го покажа Гвардиола во дуелот со Мурињо, независно од тоа за кој тим навивме.

Многу јасно и многу реално..
 

ЛеоЛе07

Не биди трол
Член од
8 октомври 2010
Мислења
879
Поени од реакции
375
http://sportdenes.com/kolumni/item/4686-kako-gvardiola-takticki-go-matira-murinjo.html

еве ви.. Прочитајте и се ке ви стане ЈАСНО:........

еден дел :

Поради тоа никој не може да ја обвини Барселона дека користела вакви методи, за да го победе Реал Мадрид. Оној кој може да биде посочен како виновник е УЕФА. Не е виовен оној кој јади, туку оној кој му дава да јади. Во случајот играчите на Барселона симулираат поради тоа што знаат дека за симулација не се предвидени казни.

Крајно време е од УЕФА да ги натераат судиите да санкционираат не само за симулација за пенал, туку и за оние кои целат на добивање картон на противникот. Кога тоа ќе се случи, ваквите стратегии ќе пропаднат во вода, до тогаш можеме да се восхитуваме на интелектот што го покажа Гвардиола во дуелот со Мурињо, независно од тоа за кој тим навивме.

Многу јасно и многу реално..
А како да играат против касапи? Подобро е Дани Алвес да симулира и Пепе да добие црвен картон, отколку Пепе да му ја скрши ногата, за што знаеме дека е способен. О што ако добие црвен картон откако ќе му скрши нога некому? Тој ќе се лади два-три натпревари, а на повредениот ќе му требаат месеци да се опорави. Кариери се имаат уништено на ваков начин.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.434
Поени од реакции
9.671
А како да играат против касапи? Подобро е Дани Алвес да симулира и Пепе да добие црвен картон, отколку Пепе да му ја скрши ногата, за што знаеме дека е способен. О што ако добие црвен картон откако ќе му скрши нога некому? Тој ќе се лади два-три натпревари, а на повредениот ќе му требаат месеци да се опорави. Кариери се имаат уништено на ваков начин.
е да, и на Педро и Бускетс му беа во прашање кариерите ко глумеа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom