UEFA Champions League 2010-2011

Кој ќе ја освои Лигата на Шампионите?


  • Вкупно гласачи
    171
  • Гласањето е завршено на .

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Ало....не сте интересни веќе да го ебам!
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.857
Ццц ај сега ќе ви цртаме ако не го разбравте текстот. Видеото во двете статии е она истото, она што беше монтирано од таа мадридската телевизија. За тоа видео се прави муабет дека е монтирано. Прво излезе и сите се залетовте еве не го ни допре Пепе, ама се откри и таа гадна превара. Еве како тоа се работи во Мадрид

Ало, и од Скај излезе видео на кое се гледа дека не го чепка, што и они монтирале, и они се за Реал ?
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.730
Поени од реакции
9.770
Sepak Pepe go dopira alvez vo nogata i toa moze da se vidi i vo toa videoto sto ti velis deka e originalno, pogledni poblizu i vidi kako corapite na Alvez se lepat po kopackite na Pepe, ako toa ne moze da go vidis togas mora da si slep.
А може и не се лепат чорапите, можеби не планирале некој детално да проверува и да го забележи пропустот во liquify ефектот. Во било која од овие 2 варијанти контакт постои. А и според основна физика, не е можно Алвес со таков залет сам да ја сврти ногата за 360 во милисекунда без да постои контакт.
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
А може и не се лепат чорапите, можеби не планирале некој детално да проверува и да го забележи пропустот во liquify ефектот. Во било која од овие 2 варијанти контакт постои. А и според основна физика, не е можно Алвес со таков залет сам да ја сврти ногата за 360 во милисекунда без да постои контакт.
Како што е можно за педро да го удрат в нога, а да го здоболи в лице така и ова е можно. Докажи да те видам.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Ало, и од Скај излезе видео на кое се гледа дека не го чепка, што и они монтирале, и они се за Реал ?
и ја првпат го видов на Скај Спортс , италијанска тв... :) незнам зошто би имало монтажи :)
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
И вториот гол на Меси е монтажа да им ибам! :)
 

Sturmgewehr

gadget
Член од
9 март 2008
Мислења
537
Поени од реакции
35
Duri i vo montiranoto video na Real Madrid ili i koj da bilo sto go montiral se gleda JASNO kako Kopackite na PEPE ja dopirat nogata na Alvez i corapite na Alvez se rastegat evo vidi jasno i vo dvete videa.

Plus kako sto velis ti vo period od 0.22 sekondi Valdez se vrti 360 stepeni, hehehehe.



А може и не се лепат чорапите, можеби не планирале некој детално да проверува и да го забележи пропустот во liquify ефектот. Во било која од овие 2 варијанти контакт постои. А и според основна физика, не е можно Алвес со таков залет сам да ја сврти ногата за 360 во милисекунда без да постои контакт.

ti definitivno si slep, i vo videoto sto bese staveno vo sajtot na Madrid se gleda kako corapite na Alves se lepat po kopackite na PEPE.

Onje ne Montirale tuku go zele videoto od web-ot na onje sto go montirale i nastana golema zbrka demek evo PEPE ne go dopral koga jasno se gleda deka dopral duri i vo montiranoto video na Real, ima takvi videa izlezeni po vesti 100 pati posle se dokazale montirani ne znace deka Skay go rekol toa i bilo tocno, Skaj normalno gi zel videata posle od koga nastana ova zbrka i montazi kade sto navodno PEPE ne go dopira Alvez a Montazata e tolku glupa sto i posle montiranjeto pak se gleda kako Kopackite na pepe ja dopirat nogata na Alvez.

Gledaj go klipot vo 0:22 Sekundi


Ало, и од Скај излезе видео на кое се гледа дека не го чепка, што и они монтирале, и они се за Реал ?
evo uste videa:

 

Sturmgewehr

gadget
Член од
9 март 2008
Мислења
537
Поени од реакции
35
uste edna demonstracija kako bi mozelo videoto da se montira ili kako go montirale:

 

ЛеоЛе07

Не биди трол
Член од
8 октомври 2010
Мислења
879
Поени од реакции
375
Каква врска имаат видеата? Судијата немеше видео. Тој виде дека Пепе ја крена ногата до небо, Дани Алвес падна ко покосен и... што требаше да направи? Тоа беше очигледен црвен картон и за него и за сите кои не гледале видеа три дена подоцна. Три дена подоцна пола луѓе мислат го допрел, пола не го допрел, а што може судијата да направи во случај кога инцидентот трае една милисекунда, а тој треба да донесе одлука за помалку од една минута. Освен тоа Пепе е „претходно осудуван“ и има „дебело досие“. Ако дадеше жолт картон другата половина од луѓето ќе му се нафрлеа, особено ако Барса загубеше.

За тоа дали беше за црвен или не не туку филозофирајте туку читајте ги законите: http://www.fifa.com/mm/document/afdeveloping/refereeing/law_12_fouls_misconduct_en_47379.pdf
- опасна игра - страна 26
- сериозен прекршок - страна 63
(од Материјалот за судии на ФИФА)
 

Sturmgewehr

gadget
Член од
9 март 2008
Мислења
537
Поени од реакции
35
Koj svetski Mediumi be ??? Kako ovje svetskite mediumi da ne pokazale montirani video dosega, 1000 pati pokazale montirani videa i posle se dokazala vistinata a tebe sto te boli vistinata e druga rabota :)

Ај бе не се брукајте копиљина. Светски медиуми го потврдија видеото вие најдовте да се буните, клошари е*ете си мајката !
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Не али аргументирај ако имаш докази...некое монтирано клипче. Не одма со кафански муабети :)
Хахаха абе што едитираше постот. Нека има малу гризење :)) Него, нема потреба да се поставуваат никакви клипчиња. Според прикажаната игра Барселона заслужи да победи. Постојано имаа посед, ствараа шанси, имаа некаква игра. Од друга страна Реал не успеа да сврзе 3 паса па мораа од прекини само да нафрлаат кон голот. Зошто инаку Роналдо се лутеше? Мора едноставно некад да признаете пораз без разлика дали била судиска грешка или не била. Кога играа у купот кога Барселона го загуби мечот, постојано имав чуство дека судијата беше онака поблаго наклонет кон Реал но никој не излезе од фановите на Барселона да става клипчиња, да плаче, да обвинува судии и така натаму. Бидите мужи и признајте и полесно ќе ви биде :)

И фала до пријатељот Manga за црвенкото. Прво црвенко на форум од постоењето на мојот јузер. Јеј :DD
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
колку и да барате докази дека тоа било или не било за црвен џабе е , стартот е премногу опасен, во случај каде што алвес не би изреагирал така и не би ја тргнал ногата 90% тоа ќе беше скршеница на ногата..па ајде сега кажете дали вреди да ја ризикува ногата за црвениот на Пепе да биде заслужен..допрел не допрел исти к.. ти е , лоша намера имаше :)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Ало, и од Скај излезе видео на кое се гледа дека не го чепка, што и они монтирале, и они се за Реал ?
Кога може УЕФА да е за Барса, може и Скај да е за Реал:tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom