UEFA Евро 2016 (квалификации)

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Не се глупи и малоумни, него прават како им одговара. :)
Тони, викаш дека албанската федерација немала никаква контрола над тие навивачи пошо се играло во Белград, тогаш зошто ги казнија Србите за инцидентот во Џенова? Нека одговара италијанската федерација тогаш. :)

Иначе Маки и Син, џабе се објаснувате, нема да докажете ништо.
Кои навивачи бе, немаше навивачи на трибините?

Џабе се објаснуваме и ние, има судска одлука за тоа, така да мислите вие дека и судот е глуп. Само напред ;)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.965
Поени од реакции
112.169
Кои навивачи бе, немаше навивачи на трибините?

Џабе се објаснуваме и ние, има судска одлука за тоа, така да мислите вие дека и судот е глуп. Само напред ;)
Види, и Али Ахмети кој беше врховен командант на терористите за време на конфликтот во 2001-та година е пратеник и одлучува за законите во земјава, па никој не вика ништо. Има многу нелогичности во суровиот ни живот, па така и оваа нема да пројде со чудење, барем за мене.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Види, и Али Ахмети кој беше врховен командант на терористите за време на конфликтот во 2001-та година е пратеник и одлучува за законите во земјава, па никој не вика ништо. Има многу нелогичности во суровиот ни живот, па така и оваа нема да пројде со чудење, барем за мене.
Тоа е тој муабет, масони, циа...итн.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.519
Поени од реакции
5.063
abe treba,, propust e toa na srbite ama ne smeat za vakva osetliva tematika nekoi da bidat nagraduvani so 3 boda zasto tie koi ja nosat ovaa odluka treba da znaat deka na bilo koe mesto na balkanov, vklucuvajki ja i grcija i bugarija vakva provokacija na slicen nacin ke pominese, ova e apla osetlivo, ne e bilo sto, bas radi taa politika i istorija.

Samo sto stetata veke bese napravena sto ne odlucija da se preigra natprevarot na drug datum pred prazni tribini od momentot koga e prekinat.
A deka srbite nasednaa, nasednaa, toa e fakt, ama za vakvo nesto sekoj ke nasednese na balkanov, premnogu omraza ima natalozeno tuka za da ova pomine tuku taka.
Србите се жртвите сега, ем те тепа ем самиот жртва, не треба да се чудам ни јас, кога за војната во Косово по сите злодела што ги направија пак жртви нив ги правевте, голем дел од вас дури Сребреница ја негиравте, па се чудите кога ве удира камен....

Осетлива тематика, мапи, некој треба да се лечи, не е нормално таква реакцјја да има, уште пак да се бранат и оправдат.

Дело на еден човек кој независно сакал да се изрази иновативно навивачки го изедначувате со цела трибина која извикуваше погрдни зборови, свиркаше химна, тепањето да не го спомнам пошто не било важно...
замислете пак, дело на еден човек, со дело на федерација, цела публика...[DOUBLEPOST=1436890493][/DOUBLEPOST]
Тоа е тој муабет, масони, циа, СОРОС...итн.
Fixed
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.965
Поени од реакции
112.169
Србите се жртвите сега, ем те тепа ем самиот жртва, не треба да се чудам ни јас, кога за војната во Косово по сите злодела што ги направија пак жртви нив ги правевте, голем дел од вас дури Сребреница ја негиравте, па се чудите кога ве удира камен....

Осетлива тематика, мапи, некој треба да се лечи, не е нормално таква реакцјја да има, уште пак да се бранат и оправдат.

Дело на еден човек кој независно сакал да се изрази иновативно навивачки го изедначувате со цела трибина која извикуваше погрдни зборови, свиркаше химна, тепањето да не го спомнам пошто не било важно...
замислете пак, дело на еден човек, со дело на федерација, цела публика...[DOUBLEPOST=1436890493][/DOUBLEPOST]
Fixed
Алоооо момак вие дрифтавте по Тетово и Гостивар, прогласувавте општонароден успех, па нели ви е срам вакви работи да пишувате бе? Се слагам дека не треба да се свиркаат химните и слично, ама вие не сте уопште цвеќиња за мирисање. Извадивте знаме на Голема Албанија среде Белград, а знаеме сите тоа што значи. Немој тука да ми спомнуваш дело на еден човек дрн дрн јариња, не пиеме нафта.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Србите се жртвите сега, ем те тепа ем самиот жртва, не треба да се чудам ни јас, кога за војната во Косово по сите злодела што ги направија пак жртви нив ги правевте, голем дел од вас дури Сребреница ја негиравте, па се чудите кога ве удира камен....

Осетлива тематика, мапи, некој треба да се лечи, не е нормално таква реакцјја да има, уште пак да се бранат и оправдат.

Дело на еден човек кој независно сакал да се изрази иновативно навивачки го изедначувате со цела трибина која извикуваше погрдни зборови, свиркаше химна, тепањето да не го спомнам пошто не било важно...
замислете пак, дело на еден човек, со дело на федерација, цела публика...[DOUBLEPOST=1436890493][/DOUBLEPOST]
Fixed
Па и вие дело на 15 луѓе од трибина го изедначивте со цела српска федерација, српскиот народ, македонскиот народ и цел балкан сплотен заедно против најмирољубивата и најобесправената нација на целиот свет, Албанија.
 
C

Castiel

Гостин
Србите се жртвите сега, ем те тепа ем самиот жртва, не треба да се чудам ни јас, кога за војната во Косово по сите злодела што ги направија пак жртви нив ги правевте, голем дел од вас дури Сребреница ја негиравте, па се чудите кога ве удира камен....

Осетлива тематика, мапи, некој треба да се лечи, не е нормално таква реакцјја да има, уште пак да се бранат и оправдат.

Дело на еден човек кој независно сакал да се изрази иновативно навивачки го изедначувате со цела трибина која извикуваше погрдни зборови, свиркаше химна, тепањето да не го спомнам пошто не било важно...
замислете пак, дело на еден човек, со дело на федерација, цела публика...[DOUBLEPOST=1436890493][/DOUBLEPOST]
Fixed
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

сеа било Иновативно навивачки тоа :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.519
Поени од реакции
5.063
Не ми е чудно мене. Дека прееска едно тврдат сеа друго. После коа ќе тепаат ќе плачат. Незнам зашто не ги искршија убаво од мавање да не можат да одат бар да имаше за што стварно да ги казнат.
И тоа што викаш, колку ќотек јадоа тие навивачи од цана, бог да чува, од срам не се жалеа со неговото деформиранно лице у лозана.
трагедија
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.789
Поени од реакции
44.238
Србите се жртвите сега, ем те тепа ем самиот жртва, не треба да се чудам ни јас, кога за војната во Косово по сите злодела што ги направија пак жртви нив ги правевте, голем дел од вас дури Сребреница ја негиравте, па се чудите кога ве удира камен....

Осетлива тематика, мапи, некој треба да се лечи, не е нормално таква реакцјја да има, уште пак да се бранат и оправдат.

Дело на еден човек кој независно сакал да се изрази иновативно навивачки го изедначувате со цела трибина која извикуваше погрдни зборови, свиркаше химна, тепањето да не го спомнам пошто не било важно...
замислете пак, дело на еден човек, со дело на федерација, цела публика...[DOUBLEPOST=1436890493][/DOUBLEPOST]
Fixed
Ne rekov deka se zrtvi, kade be u toj post go zakluci toa, deka se zrtvi, pa neam tamu staveno be ravenka za objasnuvanje za toa kako funkcionira nasiov univerzum be, prosto prosireni recenici se lesni za svakanje, kako od toa ti zakluci deka oni se zrtvi pa i glej u koj pravec ja odnese diskusijava ...

Tolku li e kompliciran toj post pa da ne mozes da go svatis ?

Rekov deka ne smee nikoj da bide nagraden od ova sto se izdesi, tuku mecot da se preigra, baska da ne zaboravime deka UEFA precizirase istata taa vecer po telefonska linija deka mecot mora da prodolzi, i pokraj site gomnarii, pa ne prodolzi zasto albancite ne sakaa da izlezat na teren iako tribinite bea isprazneti.
Ali ne e bitno, najrealno, so ogled na Se, ako Se se zeme vo predvid, mecot trebase da se preigra i Fudbalot da pobedi, a ne Politikata i lobiranjeto po sudovi i zelenite masi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom