ubuntu проблем v.2

serious

If you need me, whistle
Член од
6 февруари 2009
Мислења
147
Поени од реакции
10
Имам ист ваков проблем.Ако знае некој што да правам нека постира



se izvinuvam ama pisav i tekst neznam zosto ne go prikaza na postot
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
http://www.youtube.com/watch?v=7wizJbkFGko[/code]имам ист ваков проблем.Ако знае некој што да правам нека постира



se izvinuvam ama pisav i tekst neznam zosto ne go prikaza na postot
Како што успеав да видам имаш проблем со Wine, пробај направи му реинстал на Wine па види така дали ќе се среди проблемот.
 

serious

If you need me, whistle
Член од
6 февруари 2009
Мислења
147
Поени од реакции
10
Како што успеав да видам имаш проблем со Wine, пробај направи му реинстал на Wine па види така дали ќе се среди проблемот.
Направив реинсталл 100 пати ништо!!
Некоја друга идеја?
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Направив реинсталл 100 пати ништо!!
Некоја друга идеја?
Ако ти е инсталиран линуксот, направи рестарт на компјутерот и при стартување на линуксот имаш неколку опции да бираш:

- Ubuntu
- ubuntu (Recovery Mode)
- ...

...ќе ја одбереш опцијата Recovery Mode и после тоа ќе ти се појават 5-6 опции. Меѓу тие 5-6 опции ќе забележиш опција Repair broken (не ми текнува точно како беше), ќе ја одбереш таа опцијата... Следи ги инструкциите таму и ќекај да доврши процесот. Одкако ќе заврши процесот, разгледај ги другите опции кои ти се во Recovery Mode, ако мислиш дека некоја би ти помогнала одбери ја таа, ако не рестартирај го компјутерот и ако проблемот бил до оперативниот систем тогаш самиот ќе се среди, а ако не... незнам :toe: Ќе бараме друго чаре... Ubuntu Forum...
 

serious

If you need me, whistle
Член од
6 февруари 2009
Мислења
147
Поени од реакции
10
Линухот ми е инсталиран со wubi преку виндовс.
Таква опција не видов кога се стартува пц ако знеш нешто друго кажи :salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom