UAE - Dubai

Член од
7 декември 2014
Мислења
4
Поени од реакции
0
Дечки,
пред се можеби постои тема за Дубаи (работа,живот,храна,услови) но не сум налетал па се одлучив да отворам нова тема.

Темата ја отворив за потребни информации што се потребни за Дубаи
Дали храната/угостителството е подоборено во однос со години уназад?
Дали тешко е да се најде апартман/соба за ефтини пари,во склоп со работа за лично издржување?
Дали транспортот е скап?
Дали цените се прифатливи во однос на работа за околу 5000UEA?
Дали самите работодавци се залагаат за вработените,дали водат грижа?
Дали климатските услови се поволни за работа?

Муабетот се сведува во тоа што имам 20 години и сакам да побегнам од оваа држава,
сакам да заработам некоја одредена сума на пари за моја подобра иднина

Па би сакал да заминам за Дубаи, сакам да работам - читав доста критики и искуства на форумов (пола од нив се застарени) па би сакал еден искрен одговор.

Исто така, од оние што Биле во Дубаи би сакал да ме посочат за работа,
на интернет има доста од: бутик,ресторан,хотел,јахти..итн итн.
Што е најприфатливо и најповолно?


Ви Благодарам за вашето одвоено време ,
секоја критика и сугестија е добре дојдена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom