Turkish Airlines Euroleague 2023/24

Кои тимови ќе стигнат до четвртфиналето (максимум 8 можни одговори)?


  • Вкупно гласачи
    27
  • Гласањето е завршено на .
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.609
Поени од реакции
1.094
Што им е на звезда го земале и Канан од Олимпијакос имаат 4 плеја во екипа
Kaко бе Кенан плеј? Си го гледал ли у Уникс и Олимпијакос?

Со 1.2 асистенции у просек у ЕЛ тешко дека можеш да го сметаш за кец. Освен висината нема никаква друга врска со плеј. Чиста двојка е, способен да се запали и да погаѓа у серија од дистанца. Плус за таа висина игра скроз добра одбрана.
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.835
Поени од реакции
5.456
neka go zemat nazad i neka se samo-raspustat kako klub. i taka sjajna sezonaa imaa, ushte posjajno im pocna preoden rok, momentalno minimum igraci za roster nemaat, samo ushte izdaicata nazad im fali.
Најпаметна одлука на клубот е што го пушти Пантер да иде,ги уби дечкото ланска сезона многу лоши партии имаше.
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
163
Поени од реакции
29
Madar nema sanse da se vrati nazad a i ne treba nam. Zek Ledej isto napusta Partizan, ne znam kakva je situacija sa Nanelijem. Realno za Panterovu platu mogu da se dovedu 2 igraca. Prelazni rok za sada 0, cekamo bombe :) . Ima sanse Gos iz Olimpijakosa i Moneke da dodju, licno voleo bi Monekea da vidim u crno beli dres!
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.282
Поени од реакции
9.308
Најпаметна одлука на клубот е што го пушти Пантер да иде,ги уби дечкото ланска сезона многу лоши партии имаше.
za madar e prethodniot muabet i postot od twitter / x.

za panter, rezerviran sum. imase dobra sezona i losha sezona. nemam zamerki kon nego, ama ne gledam nekoj ogromen pridones kako sho nekoi go velicat.

dojde, si odraboti, se razdelija korektno, neka mu e so srekja ponataki, trebaat igraci sega koi sakaat da igraat vo partizan za naredni barem 2-3 sezoni.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.609
Поени од реакции
1.094
Топ појачање. Тотално различен играч од Слукас, би требале одлично да се надополнуваат. Иде Атаман по back-to-back титула.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.390
Поени од реакции
12.114
Neno во Партизан? Гледам се збогува со Казан на Инстаграм.
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.835
Поени од реакции
5.456
Имаше негде статија дека Нено оште пред 2 месеца потпишал за Олимпија Милано.
Имаше негде статија дека Нено оште пред 2 месеца потпишал за Олимпија Милано.
Нено сам се нудеше кај партизан лани не го сакаа во екипа,потпиша во Уникс и згази дечкото,како и што напиша член погоре Нено од следна сезона е играч на Милано.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom