Turkish Airlines Euroleague 2023/24

Кои тимови ќе стигнат до четвртфиналето (максимум 8 можни одговори)?


  • Вкупно гласачи
    27
  • Гласањето е завршено на .

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.281
Поени од реакции
9.304
Сега гледам дека продолжил Обрадович,по мене требаше да се даде шанса на друг тренер,сезонава испод очекувањата во ЕЛ каде целеа да играат во Ф4,ланскиот Партизан беше каде каде подобар од овој сезонава со поголема хемија,сезонава имаа неколку промашувања за играчите што ги земаа.Најголема грешка е што не го земаа Димитриевич дечкото згази во Русија прогласен е за МВП на сезоната.Останува финале АБА со Звезда други нема кои да играат.
За следна сезона уште не е официјално дали и двете ќе играат ЕЛ или само победниот на АБА.
Za zal, vo golema mera se soglasuvam deka Obradovic ne treba da bide trener na Partizan.
Ne deka neshto zgreshi sezonava ili prethodnite, so toj tim i pri tie uslovi, tie se moznostite.

Partizan nema ni budzet ni kapacitet za ambiciite na Obradovic, a i Obradovic (pak za zal) ne e za da raboti vo Srbija,
svetlosni godini e nad toa.

Za Dimitrievic, sekoja chest na rezultatite, i neka prodolzi taka, i za reprezentacija i za klub.
Kade bi igral vo Partizan? Mesto Panter? Za rezervi mora da ostavat nekoj od srbskite igraci,
kolku da se kaze deka ima domashni igraci.

Jas pishav ushte vo prethodnata tema, koga letoto ispadnaa glupostite deka se spremaat za F4
i ednite i drugite, ushte kolku leb imaat da jadat za F4 eheeee. Edinstvena pricina sho igraa (prvpat)
dve ekipi od ABA Evroliga e zatoa sho gi nema ruskite ekipi.

Milslam deka PArtizan kje igra Evroliga, bez razlika od ishodot na ABA.
Vekje najavija "zvuchni" zasiluvanja, pa da vidime dali kje im tekne deka roster se pravi Juni i Juli, a ne Noemvri i Dekemvri.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.281
Поени од реакции
9.304
koa propala "organizacija" :mad: :sick:

dva klasici plejof megju ekipi so ogromen rivalitet i istorija, gi posraa so idiotski odluki.

fiba champions league kje gledam od naredna sezona.

IMG_4084.png
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.606
Поени од реакции
43.433
PAO bea osteteni na kraj zasto cist aut ne svirnaa i u pravo e ovoj pat gazdava nivni, pred oci na sudijata ja gazese linijata eden od igracite na Makabi, i ne svirnaa ocigleden aut.

Za Olimpijakos diskutabilno e, klasicen Harden faul svirnaa od Petrusev, igrac sutira trojka ripa napred uste metro za da iznudi kontakt, vo takov delikaten moment vakvo pedersko iznuduvanje na faul nikad ne bi svirnal. Petrusev from hero to zero, strasna partija izigra ama toa e ...

Kako i da e vredi da se izgledaat dveve tekmi do kraj, znaev deka i dveve vcera ke bidat neizvesni i ne pogresiv sto gi izgledav do kraj, jebemti i fudbal i sve.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.542
Поени од реакции
109.986
Za zal, vo golema mera se soglasuvam deka Obradovic ne treba da bide trener na Partizan.
Ne deka neshto zgreshi sezonava ili prethodnite, so toj tim i pri tie uslovi, tie se moznostite.

Partizan nema ni budzet ni kapacitet za ambiciite na Obradovic, a i Obradovic (pak za zal) ne e za da raboti vo Srbija,
svetlosni godini e nad toa.
Е како не бе. Прво, Партизан е прва и единствена љубов на Жељко и како играч и како тренер и како навивач, затоа никогаш не би рекол дека он не треба да биде тренер на Партизан.

Второ, ако Србија како земја и општо навивачите на Партизан сакаат тимот да биде при самиот врв во Европа, а не тимче кое повремено ќе игра Евролига и ќе служи како канта за напуцавање тогаш не постои подобра опција од Жељко за да го сторат тоа.

Трето, полека малце, Партизан до пред 2 години не ни играше Евролига, беше светлосни години позади Ѕвезда, а откако е Жељко тука се подобрени за 283828373837382828 %. За да играат Ф4 или пак да освојат си треба време, не може преку ноќ да очекуваме Партизан да игра секоја сезона Ф4. Во Фенер ако се сеќаваш немаше инстант успех Жељко, требаше малце време да легнат работите на свое место.

Четврто, најбитно од се, што има Жељко веќе да докажува некому па за да не исполнува услови да е тренер на Партизан, т.е. Партизан да не може да ги задоволи неговите барања? Има катаљарда титули, докажан на секое можно поле, едноставно човекот ужива и сака да биде тренер на Партизан и сака да го стави Партизан повторно на мапа и при европскиот врв. За сезонава се слагам дека ја ебаа со ростерот, едно што склопувањето на екипата беше скроз задоцнето, а второ и изборот на играчи им беше криминално лош. Лани го имаа Лесор кој гризеше во два правци, сега овој анемичниот Камински, да му ебам тоа фацата мутава. Пантер се мачи цела сезона затоа што Партизан немаше асален плеј, особено во отсуство на Алекса кога скрши рака па требаше Пантер да пренесува топка и да троши енергија. За следна сезона обавезно јак центар стартер и плејмејкер.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.600
Поени од реакции
16.557
Za zal, vo golema mera se soglasuvam deka Obradovic ne treba da bide trener na Partizan.
Ne deka neshto zgreshi sezonava ili prethodnite, so toj tim i pri tie uslovi, tie se moznostite.

Partizan nema ni budzet ni kapacitet za ambiciite na Obradovic, a i Obradovic (pak za zal) ne e za da raboti vo Srbija,
svetlosni godini e nad toa.

Za Dimitrievic, sekoja chest na rezultatite, i neka prodolzi taka, i za reprezentacija i za klub.
Kade bi igral vo Partizan? Mesto Panter? Za rezervi mora da ostavat nekoj od srbskite igraci,
kolku da se kaze deka ima domashni igraci.

Jas pishav ushte vo prethodnata tema, koga letoto ispadnaa glupostite deka se spremaat za F4
i ednite i drugite, ushte kolku leb imaat da jadat za F4 eheeee. Edinstvena pricina sho igraa (prvpat)
dve ekipi od ABA Evroliga e zatoa sho gi nema ruskite ekipi.

Milslam deka PArtizan kje igra Evroliga, bez razlika od ishodot na ABA.
Vekje najavija "zvuchni" zasiluvanja, pa da vidime dali kje im tekne deka roster se pravi Juni i Juli, a ne Noemvri i Dekemvri.
Лани не беше толку конкурентна лигата, па Партизан направи добар резултат. Друга работа го спомна Стек Лесор, кој пренесуваше енергија на целиот тим, а Пантер не се замараше да организира игра, бидејќи тука беа Данте и Мадар. Да не збориме дека битен во одбрана беше и Папапетру. Трета работа, летово се ебаваа со миротворниот и кога овој ги заеба и прејде во Милано, останаа со прстот во устата, бидејќи многу квалитетни играчи веќе најдоа ангажмани. Четврто, Жељко е малку тежок човек за некои работи, ме мрзи тука да објаснувам и пишувам, ама сигурно со девет Евролиги не е некој кој не учи на своите грешки. Петто главна цел на Жељко е Партизан да игра често Евролига, без него тоа не е возможно, а друг некој кој би можел да дојде, не сакам ни да замислам после Сашо Филиповски и разноразни експерименти.
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
479
Поени од реакции
1.611
Петто главна цел на Жељко е Партизан да игра често Евролига, без него тоа не е возможно, а друг некој кој би можел да дојде, не сакам ни да замислам после Сашо Филиповски и разноразни експерименти.
Пак ќе ти пишам ,сите засолувања што ги земаа се промашени,на почеток на сезона ти лично пишуваше дека имаат појак тим од лани да не ти ги постирам пишувањата дека си во заблуда со некои работи.
Од кога е Жељко во партизан имаат само една титула земено а веќе 3 година тера,Звезда Партизан во однос на титули од кога е румени е 6-1.
А за тоа дека има добри тренери има секако идеален тренер е Тринкиери врв трнер го водеше партизан пред да дојде румениот и имаше одлични резултати.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.281
Поени од реакции
9.304
Е како не бе. Прво, Партизан е прва и единствена љубов на Жељко и како играч и како тренер и како навивач, затоа никогаш не би рекол дека он не треба да биде тренер на Партизан.

Второ, ако Србија како земја и општо навивачите на Партизан сакаат тимот да биде при самиот врв во Европа, а не тимче кое повремено ќе игра Евролига и ќе служи како канта за напуцавање тогаш не постои подобра опција од Жељко за да го сторат тоа.

Трето, полека малце, Партизан до пред 2 години не ни играше Евролига, беше светлосни години позади Ѕвезда, а откако е Жељко тука се подобрени за 283828373837382828 %. За да играат Ф4 или пак да освојат си треба време, не може преку ноќ да очекуваме Партизан да игра секоја сезона Ф4. Во Фенер ако се сеќаваш немаше инстант успех Жељко, требаше малце време да легнат работите на свое место.

Четврто, најбитно од се, што има Жељко веќе да докажува некому па за да не исполнува услови да е тренер на Партизан, т.е. Партизан да не може да ги задоволи неговите барања? Има катаљарда титули, докажан на секое можно поле, едноставно човекот ужива и сака да биде тренер на Партизан и сака да го стави Партизан повторно на мапа и при европскиот врв. За сезонава се слагам дека ја ебаа со ростерот, едно што склопувањето на екипата беше скроз задоцнето, а второ и изборот на играчи им беше криминално лош. Лани го имаа Лесор кој гризеше во два правци, сега овој анемичниот Камински, да му ебам тоа фацата мутава. Пантер се мачи цела сезона затоа што Партизан немаше асален плеј, особено во отсуство на Алекса кога скрши рака па требаше Пантер да пренесува топка и да троши енергија. За следна сезона обавезно јак центар стартер и плејмејкер.
e kako ne de.

prvo da, i sega koga go prodolzi dogovorot, go povtori toa, go saka klubot i verojatno kje bide do kraj na kariera tamu.
poentata mi beshe deka vo periodot od pred partizan do sega mozese da zeme drug klub i da bide f4 i konkurent za titula redovno.

vtoro, sho sakash i sho mozes se dve sosem razlicni raboti. batali sho se furaat po medii, nit srbija nit partizan kje bidat vrv vo evroliga naredna dekada, bez razlika dali ostanal zeljko ili ne.
gledaj ja dlabocinata na rosterite na ekipite od spanija, grcija, turcija pa i italija, partizan dve sezoni pretenka klupa.

treto, nikade ne rekov deka ne se podobreni. ne rekov jas deka kje igraat f4, igraci i menadzment na klubot se blamiraa. ne gi pamtam site sezoni od fener, da ne baram sega, ama 3-4 godini po red bea na f4.

cetvrto, ok, nikade ne pishav deka treba da dokazuva neshto, apla daleku od toa. poentata mi beshe nivoto na trenerot i ostanatite elementi od klubot se na drasticno razlicni nivoa. toa si e negova odluka kade saka i kade kje bide, moe mislenje e deka nema da ima golem uspeh vo evroliga tamu, pa da vidime.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.542
Поени од реакции
109.986
cetvrto, ok, nikade ne pishav deka treba da dokazuva neshto, apla daleku od toa. poentata mi beshe nivoto na trenerot i ostanatite elementi od klubot se na drasticno razlicni nivoa. toa si e negova odluka kade saka i kade kje bide, moe mislenje e deka nema da ima golem uspeh vo evroliga tamu, pa da vidime.
Тоа што го продолжи договорот за уште 2 години е доказ дека имаат план и визија за во иднина. Не ти останува Жељко ако нема гаранции за буџет и засилувања така да верувај дека ќе апат за тој Ф4 следните 2 сезони. И забораив да спомнам а глеам спомнал бандитот над мене, Миротиќ им ги изеба сите планови за оваа сезона, ги поеба начисто, клошарчина.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.600
Поени од реакции
16.557
Actually, он имаше желба да добие подолг договор, ама говедово на чело на клубот, поради суета (му истекува мандатот за две и пол години, а не е сигурен дали ке остане на функцијата), му даде на две години. Секако поради тоа најмногу се одлагаше, секако Жељко е магнет за спонзори, иако маркетингот може, многу, многу подобро. Полека и во Фенер не освои веднаш титула, туку после неколку години.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.281
Поени од реакции
9.304
best league with the worst organization.
da imaa asalni sudii, pao i oly kje zavrshea rabota do sega, fener monako ne gi pratev mnogu.
ali fanovite na fener kvaliteten primitivizam pokazaa, duri i nie moze da im pozavidime, alal vera.

kako pocnaa, neka teraat i ovaa nedela, neka ima gluposti za memes i gifs :D
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.281
Поени од реакции
9.304
Охоо и Нибо го земале. Ај да видиме дали уште еднаш може да допрат дно овие Милано. :D
Genijalci se za dno dopiranje, i so poskapi zasiluvanje uspevale.
Za Nebo od prethodno odat muabeti, ama nemam videno neshto oficijalno, taka da
zemi so doza na rezerva, vo Evropa apla chesto se istrcuvaat so transferi za da imaat eksluziva,
a posle nishto.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.600
Поени од реакции
16.557
Нибо на кец би го земал во Партизан, арно ама менаџер му е залижаната џукела, па знаеме какви им се односите со Жоц.

Инаку Милано немаат среќа со повреди, лани ги осакатија, исто и оваа година, мада и мислам дека Еторе е зрел за пензија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom