Turkish Airlines Euroleague 2023/24

Кои тимови ќе стигнат до четвртфиналето (максимум 8 можни одговори)?


  • Вкупно гласачи
    27
  • Гласањето е завршено на .
Член од
24 септември 2023
Мислења
976
Поени од реакции
1.463
Nepoznanica mi e Kemba, Monako go shtedea cela regularna sezona igrase po 5-10 minuti na utakmica, vo PO verojatno ke igra povekje. Nema da se iznenadam ako osvojat Monako, 6 koef vo kladilnica. Sepak Real e apsoluten favorit so najdobra ekipa.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.285
Поени од реакции
9.316
Тука сме некаде со продноза и јас вака типувам,само сметам дека Монако добива со 3-2 .
mislam deka toj par monaka-fener e najnebiten, koj i da pobedi,
nema kapacitet ni za finale ni za shampion.

na drugata strana, barsa-oli e najizramneta mislam,
a oli se so najcvrsta odbrana koga se na F4.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.285
Поени од реакции
9.316

Makabi kje igra so publika denes.
A na PAO gazdata vika, koga se glasalo da se dozvoli Makabi da igra sezonava, se obvrzale da igraat cela sezona bez publika. Euroleague :sick:
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.851
Поени од реакции
5.547

Makabi kje igra so publika denes.
A na PAO gazdata vika, koga se glasalo da se dozvoli Makabi da igra sezonava, se obvrzale da igraat cela sezona bez publika. Euroleague :sick:
Се се иде против газдата на ПАО:),само 1000 навивачи ќе имаат Макаби
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.851
Поени од реакции
5.547
Сега гледам дека продолжил Обрадович,по мене требаше да се даде шанса на друг тренер,сезонава испод очекувањата во ЕЛ каде целеа да играат во Ф4,ланскиот Партизан беше каде каде подобар од овој сезонава со поголема хемија,сезонава имаа неколку промашувања за играчите што ги земаа.Најголема грешка е што не го земаа Димитриевич дечкото згази во Русија прогласен е за МВП на сезоната.Останува финале АБА со Звезда други нема кои да играат.
За следна сезона уште не е официјално дали и двете ќе играат ЕЛ или само победниот на АБА.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.610
Поени од реакции
16.611
Сега гледам дека продолжил Обрадович,по мене требаше да се даде шанса на друг тренер,сезонава испод очекувањата во ЕЛ каде целеа да играат во Ф4,ланскиот Партизан беше каде каде подобар од овој сезонава со поголема хемија,сезонава имаа неколку промашувања за играчите што ги земаа.Најголема грешка е што не го земаа Димитриевич дечкото згази во Русија прогласен е за МВП на сезоната.Останува финале АБА со Звезда други нема кои да играат.
За следна сезона уште не е официјално дали и двете ќе играат ЕЛ или само победниот на АБА.
ДА не е тој Обрадовиќ, клубот ниту ке е на ова ниво, нити па ке доведе некои играчи кои поради него дојдоа. Да не зборуваме за некои од спонзорите.
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.851
Поени од реакции
5.547
ДА не е тој Обрадовиќ, клубот ниту ке е на ова ниво, нити па ке доведе некои играчи кои поради него дојдоа. Да не зборуваме за некои од спонзорите.
Какви играчи дојдоа еден не испадна асален ако си реален ќе признаеш,а за него ако е толку влијателен во тимот има и други позиции кои може да ги врши немора да е тренер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom