True Detective

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
1469935_630639843644693_2142974856_n.jpg

Има интерес за серијава уште пред да почне да се емитува, еден член спомна да се отвори тема и ја превзедов таа одговорност, еве ме сега отварам тема.

HBO во новата година влегува со серија од која целиот свет очекува многу.

Премиерата е на 12 јануари во 9 часот на ХБО, една епизода ќе трае 1 час (60 минути). Таа по жанр е Крими, Драма и Мистерија инаку е дело на Ник Пизолато. Главни актери се: Matthew David McConaughey, Woody Hareison, Kevin Dunn.

па се надевам освен мене и зедд има и други заинтересирани за серијава.

официјалниот трејлер:

 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Мда, очекувам многу од серијава. Интересно е што секоја сезона ќе има различен селебрити кастинг а со тоа и различни ликови, приказна и најверојатно различен град. (y)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Серијава или ќе биде нешто феноменално или следната The Following...измеѓу тешко да биде.
Како и да е и јас очекувам многу, па ќе видиме што ќе испадне. HBO ретко кога зезнале работа, ваљда нема да биде тоа сега.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
И јас очекувам многу,HBO едноставно не се зафркаваат и со овој лајнап на глумци би требало да им е успешен проект.
Според трејлеров ми изгледа како необична детективска сторија што ке биде освежување во својот жанр.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.360
Поени од реакции
8.072
обично не сум по crime но после breaking bad почнаб да го менувам мислењето
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Очекувањата ми се набилдани максимално, подобро да не ме разочара иначе... :sneaky:
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Немојте спојлери да ми ставате во темава, јас се спремам на HBO да ја гледам серијава. Таман до тогаш ќе ги догледам другиве на кои сум закачена сега.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.541
Поени од реакции
33.749
Немојте спојлери да ми ставате во темава, јас се спремам на HBO да ја гледам серијава. Таман до тогаш ќе ги догледам другиве на кои сум закачена сега.

a sto ke baras na temava so negledani epizodi? :)
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
a sto ke baras na temava so negledani epizodi? :)
Да прочитам импресии за серијава. :) Ме заинтересира вака пред да започне, па по вашите мислења ќе знам дали вреде да ја гледам или не.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.541
Поени од реакции
33.749
Да прочитам импресии за серијава. :) Ме заинтересира вака пред да започне, па по вашите мислења ќе знам дали вреде да ја гледам или не.

А како да споделуваме ние импресии ако сме ограничени, па како ти тогаш од нас? :)
Ти ја чекаш на ХБО, некој на блуреј, некој чека лото на седумка.. :)
Освен првиот ден, после излезена епизода е дозволено да се дискутира слободно.
Уосталом темите треба да бидат сите мислења во спојлери, одкај да знаеме сите ~40.000 членови дали ја изгледале, нели... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom