Trance журки

Член од
4 октомври 2014
Мислења
708
Поени од реакции
432
Шо е фората со Охрид Колинг ќе ми објасни некој? Не сум бил ама пола Скопје од помладиве се таму, што е толку привлечно?
 
Член од
21 јули 2017
Мислења
262
Поени од реакции
178
Шо е фората со Охрид Колинг ќе ми објасни некој? Не сум бил ама пола Скопје од помладиве се таму, што е толку привлечно?
Хмм, едина работа што ме привлекува на транс/техно/хаус журка е пијалак, музика и да пуштам мозок на пасење, до доцни часови. Можеби да запознаам некоја, јес да тешко.

Можда као за помлад човек привлекува самото доживување на настанот. Само не сум бил па не знам да кажам.
Музиката на Роџер Санчез, и сите слични на него, ми личи едно те исто, така да, пијалак и мозок на пасење.
 
Последно уредено:
Член од
15 март 2010
Мислења
5.689
Поени од реакции
5.981
Мирко Попоф не е транс,а богами и Санчез и колинзи.
Ма да на такфи летњи фестивали,увек има транс стејџ, што мене никад не ми беше по кејф такфа комбинација.

Порано на транс журке горе доле бесмо исти људи, како едно друштфо.За ск незнам,мада слушам идеф мноо шкарт људи и деца.Осфен ако не се напраи некоја опен еир форест забава, на коју чат пат ке видиш некога и од стару школу.

Еве пред 2-3 недеље имаше луда забава у куманофску шуму, на коју ја немога да иду.Jahbo од Parvati Records беше заедно сс луду македонску поставу, Аtriohm,Tengri,Shev & Dina.

A најјаки журке се праесфа на времето,пред 15-20 године.
Например Goa Gil 2005 беше на Хамзи Пашини конаци.Тој време беше лаф хепинес и блесинг спирит.
Не ти треаше mdma или lsd за да си пројдеш јако. Битна беше музика и насмеани фаце.

Поздраф Нездраф!
Бумски Шумски!
Ме подсети баш дека единствена транс журка на која сум бил во МК е на Скопско Лизгалиште , периодот 2005-2009 незнам која година точно , Таламаска се сеќавам беше еден од гостите , имаше голем и мал стејџ , на малиот беше похардкор ако ме држи добро сеќавање , а нај што се сеќавам е дека освен пива ништо друго не конзумирав , а си поминав лудо и незаборавно хехе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom