Trance журки

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.331
Поени од реакции
10.166
Прва официјална журка за новата промо организација Underground Safari од Скопје.
Повелете доле во Капан Ан, ќе свириме со колегата од Данска.Underground Safari Presents

The First Hunt

Live Acts by;

GnOhm ( Medulla Oblongata, Sonic Chakras, DOGU ) - Denmark
https://soundcloud.com/gnohmbaba

Therange Freak ( Digital Shiva Power ) - Macedonia
https://soundcloud.com/therangefreak

Dj - Sets by;

Dina&Shev ( Digital Shiva Power ) - Macedonia
https://soundcloud.com/dinashev

Oak Tales ( Underground Safari ) - Macedonia
https://www.mixcloud.com/OakTales/

Decoration by : Lunar Deco

N-Trance 200 mkd

https://www.facebook.com/events/445904688936393
 

aleknamajkot

Gospodin
Член од
27 март 2010
Мислења
13
Поени од реакции
2
trance? da gleam samo narkomani predozirani mi se sere od takvi.Naprail 3 tabli pena od usta mu tece bitno jako mu bilo
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.117
Поени од реакции
2.989
Прва официјална журка за новата промо организација Underground Safari од Скопје.
Повелете доле во Капан Ан, ќе свириме со колегата од Данска.Underground Safari Presents

The First Hunt

Live Acts by;

GnOhm ( Medulla Oblongata, Sonic Chakras, DOGU ) - Denmark
https://soundcloud.com/gnohmbaba

Therange Freak ( Digital Shiva Power ) - Macedonia
https://soundcloud.com/therangefreak

Dj - Sets by;

Dina&Shev ( Digital Shiva Power ) - Macedonia
https://soundcloud.com/dinashev

Oak Tales ( Underground Safari ) - Macedonia
https://www.mixcloud.com/OakTales/

Decoration by : Lunar Deco

N-Trance 200 mkd

https://www.facebook.com/events/445904688936393

Редно беше да те слушниме и тебе!!! :))) Браво браво, ќе се потрудиме да присуствуваме
 
Член од
7 август 2015
Мислења
65
Поени од реакции
39
30, 31, 1vi Maj , Miravci vo Rajot :))) vidimo se, povekje info naskoro
Хаааа лелеее бе алал да ви е и убаво да си поминете јас требаше да одам у миравци и сите откажааа:mad::sakasuste:[DOUBLEPOST=1462156579][/DOUBLEPOST]
30, 31, 1vi Maj , Miravci vo Rajot :))) vidimo se, povekje info naskoro
Хаааа лелеее бе алал да ви е и убаво да си поминете јас требаше да одам у миравци и сите откажааа:mad::sakasuste:[DOUBLEPOST=1462156647][/DOUBLEPOST]
trance? da gleam samo narkomani predozirani mi se sere od takvi.Naprail 3 tabli pena od usta mu tece bitno jako mu bilo
Абе ајде мали шути!
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.930
Поени од реакции
6.154

Bhooteshwara Records, Back'To The'Rituals & Distant Point
ви го најавуваат гостувањето на легендата на електронската сцена и еден од главните виновници за постоењето на label-от Flying Rhino, Џемс Монро !!

Заедно со Џорџ Баркер и Доминик Ламб, преку своите изданија, поставија нови стандарди во психоделичниот транс, а нивното влијание е забележливо кај многу млади артисти од денешно време.

Line Up:
♫ JAMES MONRO - Flying Rhino (UK)
https://www.facebook.com/DJJamesMonro
https://www.facebook.com/flyingrhinorecs

♫ DJANTRIX - Digital Om Productions
https://www.facebook.com/DjDjantrix
https://soundcloud.com/djantrix

♫ FORMA - Distant Point
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
☣ deco by Afadrenaline
http://bhooteshwara.com/services/deco/afadrenaline-decor/
www.afadrenaline.com
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
more info coming soon...!!!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
FB event
Забелешка од модераторот: Му бев еднаш на жур у Белви негде 2003та-2004та, ЅВЕР! Топло препорачувам да се иде.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.208
Поени од реакции
5.045
Skazi & Talamasca на иста журка на 22ри :)?

Биќе интересантно ....
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.930
Поени од реакции
6.154
1200 MICROGRAMS by CHICAGO @ ВИП сала Борис Трајковски, сабота 1 октомври

Организацијата со која секогаш добивате повеќе, со особено задоволство го најавува почетокот на новата сезона журки на затворено.
Во сабота на 1 октомври, ноќта кога никој не спие (БЕЛА НОЌ) Ве покануваме на најдобрата журка оваа есен во градот убав...
Во Скопје ни гостува една од малкуте живи легенди, а воедно и најстариот дј на планетава CHICAGO со дј сет на неговиот бенд 1200 MICROGRAMS!!!

CHICAGO - 1200 MICROGRAMS - TIP WORLD - USA
www.facebook.com/1200microgramsReal

Специјален гостин:
EGORYTHMIA - Iono music
www.facebook.com/EgorythmiaMusic

Домашна поддршка:
DARE - Sun Production
SOUNDKILLAH - Sun Production

Датум: Сабота 1 октомври
Старт: 23:00
Локација: ВИП САЛА - Спортски центар БОРИС ТРАЈКОВСКИ
Влезници во претпродажба во ПОЛА ЈУГОТОН и купи карти за се дистрибутивната мрежа, и онлајн на www.nastani.com.mk
Претпродажбата започнува во понеделник 19 септември со почетна цена од 350 денари за првите 500 билети, а потоа влезниците ќе чинат 400 денари.
FB event
 
Член од
7 август 2015
Мислења
65
Поени од реакции
39
1200 MICROGRAMS by CHICAGO @ ВИП сала Борис Трајковски, сабота 1 октомври

Организацијата со која секогаш добивате повеќе, со особено задоволство го најавува почетокот на новата сезона журки на затворено.
Во сабота на 1 октомври, ноќта кога никој не спие (БЕЛА НОЌ) Ве покануваме на најдобрата журка оваа есен во градот убав...
Во Скопје ни гостува една од малкуте живи легенди, а воедно и најстариот дј на планетава CHICAGO со дј сет на неговиот бенд 1200 MICROGRAMS!!!

CHICAGO - 1200 MICROGRAMS - TIP WORLD - USA
www.facebook.com/1200microgramsReal

Специјален гостин:
EGORYTHMIA - Iono music
www.facebook.com/EgorythmiaMusic

Домашна поддршка:
DARE - Sun Production
SOUNDKILLAH - Sun Production

Датум: Сабота 1 октомври
Старт: 23:00
Локација: ВИП САЛА - Спортски центар БОРИС ТРАЈКОВСКИ
Влезници во претпродажба во ПОЛА ЈУГОТОН и купи карти за се дистрибутивната мрежа, и онлајн на www.nastani.com.mk
Претпродажбата започнува во понеделник 19 септември со почетна цена од 350 денари за првите 500 билети, а потоа влезниците ќе чинат 400 денари.
FB event
На врата колку ќе бидаат картите...?
Одвааааааај чекаааааааам:aplauz::zloo:
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.149
Поени од реакции
510
Многу сакам транце журки,ако знае било кој,каде има,нека ми каже
 

Kajgana Shop

На врв Bottom