Trance журки

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.816
Поени од реакции
10.957
Азакс првите работи што ги направи беа добри, чак одлични, после почна глупости да прави.
Пента се подрасипа и он додуше али не е толку отиден како другиве, пак држи нешто од нешто од тоа неговото. Мислам дека последен пат беше 2006та во Белви. Страшна журка, една од моите омилени.

Другово горе-долу парва што го пиша за сценава, така е...
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
X-Dream има добар ретро материјал на располагање од класиците Radio и We Created Our Own Happyness. И првиот албум е ОК.
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Ве читам вака и криво ми е шо не сум ги фатил времињата и журчињата пред 2007.
Имам праено муабет со исто вака постари ликој клабери и истово ми го кажале.
Јебига, ептен мал клинац сум бил тој период пред 2007 а и тогаш почнав трансче да слушам, то ми беа почетоците.
И криво ќе ми е цел живот за ова. Али то е, јбг :D
Тогаш валда биле она правите журки. Трансерското PLUR
Сега све е строго на дрога фрлено и зато се дешавет тепачки и срања. Не одет луѓево да се журкет, да уживет ептен во музикава туку само најади се табли,наполни го носот и ајдеееее.... Тие најчесто ни Т од транс не знает, само слушнале кај имат журка и ајде ќе одам да се напрам парче. Лошо е ова, од вакви телетабиси губиш и желба за журки.
Мислам ало, разбирам јас дрогирај се, личен избор е ова ама малку контрола бе да му ебам мајката. Не е филмот да се напрајш "зомби издрогиран" и да ојш да се туркаш и да се чепкаш со сите. Од вакви фаци пропаднаа журкиве. Катастрофа
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.286
Поени од реакции
314
https://www.facebook.com/events/1519470981648563/?sid_reminder=1875027454070882304

1 епизода беше на океј ниво, втората беше ептен лошо некако, многу оцет луѓе и тапа атмосфера .. Еве мал дел од Goch кога пушташе


Мислам дека третава ќе биде по океј од другиве, али ќе видиме :)
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
https://www.facebook.com/events/1519470981648563/?sid_reminder=1875027454070882304

1 епизода беше на океј ниво, втората беше ептен лошо некако, многу оцет луѓе и тапа атмосфера .. Еве мал дел од Goch кога пушташе


Мислам дека третава ќе биде по океј од другиве, али ќе видиме :)
Добар е Goch ама ова не е за во клуб/дискотека.
Најубо е ваков мрачен транс за oper air , по шуми и ливади :D
Тој е филингот, forest :D
Ајде златно лето, дојди побрзо
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.286
Поени од реакции
314
Добар е Goch ама ова не е за во клуб/дискотека.
Најубо е ваков мрачен транс за oper air , по шуми и ливади :D
Тој е филингот, forest :D
Ајде златно лето, дојди побрзо
На отворено секако си е најдобро, а и нема добро место во Скопјево за затворена журка, све се тешки дупки пошо реално никој не сака да изнајми место за транс журка .. Демек сите издрогирани вака така, а реално помалце срања се дешаваат на транс него ли на некоја турбо-фолк журка каде што има 10 пути по нафурани типци и куртони .. Ама ситуацијата е таа, чекаме да се стопли хехе .. :)
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.816
Поени од реакции
10.957
Астрал доаѓаат повторно. И повторно за да биде иронијата поголема не со нешто ептен свежо и ново туку со ремиксана музика на постоечки нумери кои не се нивни. Одамна ми станаа одбивни со пасивноста и вадењето журки и пари на стара слава. А криво ми е, се работи за еден од најбитните гоа акти на сценава, али веројатно не им се работи веќе, или е недостаток на идеи и креативност...
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Астрал доаѓаат повторно. И повторно за да биде иронијата поголема не со нешто ептен свежо и ново туку со ремиксана музика на постоечки нумери кои не се нивни. Одамна ми станаа одбивни со пасивноста и вадењето журки и пари на стара слава. А криво ми е, се работи за еден од најбитните гоа акти на сценава, али веројатно не им се работи веќе, или е недостаток на идеи и креативност...
И секогаш скоро со сличен/ист сет т.е распоред на траки :D
На почеток се пуштаја Ionized, Chaos,Utopia па кун средината на сетот одеа Dancing Galaxy, People Can Fly, Let There Be Light па Kabalah , Liquid Sun и кун крајот на сетот секогаш ја рокаја Mahadeva. :D


На отворено секако си е најдобро, а и нема добро место во Скопјево за затворена журка, све се тешки дупки пошо реално никој не сака да изнајми место за транс журка .. Демек сите издрогирани вака така, а реално помалце срања се дешаваат на транс него ли на некоја турбо-фолк журка каде што има 10 пути по нафурани типци и куртони .. Ама ситуацијата е таа, чекаме да се стопли хехе .. :)

Да, во право си. Штетници се тие шо се пијанет крваво на турбо фолк и после нон стоп се тепет, се пукет со пиштоли. А реално последно време и на трансов се преПРЕДРОГИРЕТ (без контрола) и мојш да видиш слични срања, курчење со други луѓе, јадење овери. Јас разбирам земи нешто, јади табла откачи ама со мера, кој кур филм ако претераш и се напрајш зомби....
Ама то е, шта је ту је :D
Ам рачунај ние од другиве градој шо сме колку патиме, овде немат ни Т од транс. :D
Така да , да не се жалиме ептен. Какви-такви , барем имат неколку добри журчиња. Не е све скроз изумрено, се држит сценава(едвај) :D
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.286
Поени од реакции
314
И секогаш скоро со сличен/ист сет т.е распоред на траки :D
На почеток се пуштаја Ionized, Chaos,Utopia па кун средината на сетот одеа Dancing Galaxy, People Can Fly, Let There Be Light па Kabalah , Liquid Sun и кун крајот на сетот секогаш ја рокаја Mahadeva. :D





Да, во право си. Штетници се тие шо се пијанет крваво на турбо фолк и после нон стоп се тепет, се пукет со пиштоли. А реално последно време и на трансов се преПРЕДРОГИРЕТ (без контрола) и мојш да видиш слични срања, курчење со други луѓе, јадење овери. Јас разбирам земи нешто, јади табла откачи ама со мера, кој кур филм ако претераш и се напрајш зомби....
Ама то е, шта је ту је :D
Ам рачунај ние од другиве градој шо сме колку патиме, овде немат ни Т од транс. :D
Така да , да не се жалиме ептен. Какви-такви , барем имат неколку добри журчиња. Не е све скроз изумрено, се држит сценава(едвај) :D


Значи имаше момент на вторава журка фаци од Деспина директ на транс да влезат, со кошули ко за на веридба да се .. Некако све е измешано и не се знае кој каде припаѓа ниту зашто некој му текнало да оди на такво место .. А тоа шо и ќоро и сакато се праи леш е друг муабет, секад било така само ретко кој се прави како ти што викаш со мера, све е форсирање а таа работа мислам дека треба да знаеш до кај ти е граница .. Нема потреба да дојде некој до степен да изгледа на мртвак, затоа после и се ствараат такви глупи мислења дека све живо и диво е наркоман таму, пошо реално фаците ја праат атмосферата и журката ..

А за Astral, не очекувајте нишо пошо толку од нив, немаат веќе потреба да се докажуваат сеа само си вадат пари на истото со години ..

Како и да е, кој е за по океј журче се гледаме на 23
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
леле колку журкици!
јас изгледа у сабота сега ќе идам за штип иако уште не ми е 100% сигурно

инаку у последниве 4-5 журки што бев најдобар транс идеше на tryambaka во мкц дечкото отвори!
али беше 50 степена на тој стејџ... доле на технарицата беше закон ќе отидеш на 20 минути ќе се оладиш ќе се олабавиш и пак горе :jeeee:
тогаш едни бајати гуми ми се погодија али ракија си мавнав полче и ми беше партали :Кезец:

и оваа журка ветува на 06.02 у мементо... само не знам бе колку ќе биде соодветно за транс имам еднаш отидено на караоке нешто такво беше пред 3-4 години и некако не ми е местото за журка

али пари од кај ќе се најдаааат :facepalm:
нас дечкиве од внатрешноста журкиве ни коштаат минимум 2000 денари :nesumjas:
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Астрал доаѓаат повторно. И повторно за да биде иронијата поголема не со нешто ептен свежо и ново туку со ремиксана музика на постоечки нумери кои не се нивни. Одамна ми станаа одбивни со пасивноста и вадењето журки и пари на стара слава. А криво ми е, се работи за еден од најбитните гоа акти на сценава, али веројатно не им се работи веќе, или е недостаток на идеи и креативност...
Од Amen па навака немаат добар албум извадено, дури и Amen 1-2 траки би издвоил другото многу е генерички. Штета бидеќи ми се она дефиниција за Goa Trance, нивните први албуми се ненадминливи.

Новиов албум им е со Full-On ремиксови на Goa класици. Не е ништо посебно.
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Журкици еден куп... и петок и сабота. Само пари да имаш!
Многу бед ми падна што ќе врне утре у Штип а бев спремен да идам и сам.
За ова денес у Мементо не ми фаќа око зашто Мементо ми е кафана, плус затворено.. нема некој посебен филинг.
Јес да секако после 2,3,4 саат ако има отварање јако денес ( а ќе има ) може да се пројде малку на џускање. Т
Треба да се напраи некој фестивал на отворено и да трае еден цел викенд, да има моќна програма и се да биде како што треба.
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
11 April BRAINCELL / SOLAR SPECTRUM / RASTALIENS

Најава :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom