Trance журки

Член од
7 август 2015
Мислења
66
Поени од реакции
42
На 10март ќе има јака журка исто во борис аа на 28почнува белиот рај <3
 
Член од
17 февруари 2015
Мислења
89
Поени од реакции
5
имате ли информација за некоја транс журка наскоро?
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Вечер потенцијално добар журај со Атриом после пуно време.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.320
Поени од реакции
7.372

Astral Projection по 5 години повторно во Скопје :)
На 3 јуни.
Карти 550 денари на https://www.sun.com.mk/

Блок карта за ALL STAR WEEKEND - 1000 денари
На 4ти доаѓа Метју Дикеј ;)
 
Член од
21 јули 2017
Мислења
289
Поени од реакции
233
16 Јули 2022, Мирко Попов ака Пи Ем Џи Колектив многу добра журка направи, 30 години јубилеј. Настанот беше кај МКЦ позади МРТ зградата. Имаше уште 3 други диџеи, не им ги знам имињата, еден така кратко шишан со проседена коса, еден со бркче и брадичка, и една девојка диџејка.

Трач вести: водителката на Т-Град емисијата на Телма беше присутна ;)

Ако може некој да пише дали во август ќе има пак слична журка во Скопје, техно/транс не е битно?
Добро е за самци, и за пијалак по жештиниве во рани утрински часови.
 
Член од
7 август 2015
Мислења
66
Поени од реакции
42
16 Јули 2022, Мирко Попов ака Пи Ем Џи Колектив многу добра журка направи, 30 години јубилеј. Настанот беше кај МКЦ позади МРТ зградата. Имаше уште 3 други диџеи, не им ги знам имињата, еден така кратко шишан со проседена коса, еден со бркче и брадичка, и една девојка диџејка.

Трач вести: водителката на Т-Град емисијата на Телма беше присутна ;)

Ако може некој да пише дали во август ќе има пак слична журка во Скопје, техно/транс не е битно?
Добро е за самци, и за пијалак по жештиниве во рани утрински часови.
Има во 20ти август во џангл бич и исто така има во на 27ми бабуна во велес
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.089
Поени од реакции
2.145
На овие транс журки кое годиште на луѓе одат? :D

Годинава ќе ги пропуштам и Охрид Колинг и Санчез пошо лани се осеќав како во детска градинка, а и годинава гледам мнозинство што ќе одат немаат ни 18 години.
 
Член од
7 август 2015
Мислења
66
Поени од реакции
42
Na trance idat stara garda i ponrkoi maloletni za zhal hh
Автоматски споено мислење:

На овие транс журки кое годиште на луѓе одат? :D

Годинава ќе ги пропуштам и Охрид Колинг и Санчез пошо лани се осеќав како во детска градинка, а и годинава гледам мнозинство што ќе одат немаат ни 18 години.
I na vini vici samo deca odat na forestelic psytrouble
 
Член од
21 јули 2017
Мислења
289
Поени од реакции
233
Ова јас кај што бев, „30 години Мирко Попов“, од прилика моја генерација 86та имаше, дури и постари лица :)
И да, и од различни градови, од Охрид, Кичево начекав, онака на одење се запознавме.
Само и релативно малку народ беше, накај 100тина 150 души, да речам полето позади МРТ, нели МКЦ, кај тоа како печурка што е, пола празно беше
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.357
Поени од реакции
19.172
Мирко Попоф не е транс,а богами и Санчез и колинзи.
Ма да на такфи летњи фестивали,увек има транс стејџ, што мене никад не ми беше по кејф такфа комбинација.

Порано на транс журке горе доле бесмо исти људи, како едно друштфо.За ск незнам,мада слушам идеф мноо шкарт људи и деца.Осфен ако не се напраи некоја опен еир форест забава, на коју чат пат ке видиш некога и од стару школу.

Еве пред 2-3 недеље имаше луда забава у куманофску шуму, на коју ја немога да иду.Jahbo од Parvati Records беше заедно сс луду македонску поставу, Аtriohm,Tengri,Shev & Dina.

A најјаки журке се праесфа на времето,пред 15-20 године.Например Goa Gil 2005 беше на Хамзи Пашини конаци.Тој време беше лаф хепинес и блесинг спирит.
Не ти треаше mdma или lsd за да си пројдеш јако. Битна беше музика и насмеани фаце.

Поздраф Нездраф!
Бумски Шумски!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom