Totelfootball

Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.274
Поени од реакции
4.953
Не знам дали се имате сретнато до сега со играва па решив да ви ја предложам на сите .
Оваа игра е исто fantasy manager каде што може да заработите од тоа како изиграл вашиот тим .Правите акаунт и на вашата сметка одма имате 2 евра бонус кои може да ги искористите за да пријавите еден тим .. јас пријавив и завршив 4 место и треба да ми исплатат 9,24 евра , а првиот со 1.6 фунти зеде 37 фунти . Бодувањето е многу различно од останатите fantasy manager игри Untitled.png
Може да бирате 3ца играчи од еден клуб или ако сакате може да ја земете цела постава на еден клуб али за останатите ке платите 5 казнени поени по играч пример ги земате сите играчи на Барселона и стартувате со -40 поени ...
Колку е страницава точна дали исплаќаат пари ке видиме кога ке направам над 10 евра толку мислам е минимумот за исплата
Ќе заборавев да ви оставам линк од играва http://totelfootball.com/
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.913
Поени од реакции
923
CompetitionStakePool
Serie A Matchday €2.00 €100.00 шо би требало ова да значи? не разбирам. а и како да си го напраам тимот за второто коло?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.274
Поени од реакции
4.953
Пратете ги чекориве
Се логирате > Pick a team >бирате лига (имате горе да одберите премиер лига, шпанска , Сериа А или германска >си правите тим направив грешка во постот горе максимум може 2 играчи од една екипа во прв состав а на клупа може да ставите повеќе од прв состав играчи >кога ќе го направите тимот одите continue > ќе ви излезе select pools тука треба да штиклирате дали сакате тимот да ви е само за следната недела што ќе се игра за награди или за вкупно за цела сезона ако ви се чека после тоа стискате enter team и готова е работата треба само играчите да играат за вас .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom