TotalTV Македониjа

Дискусија во форумот 'Телевизии и емисии' започната од Sheldon Cooper, 15 октомври 2009.

1. Profesor Baltazar

Profesor Baltazar

Член од:
    29 септември 2013
    Мислења:
    344
    Допаѓања:
    252
    Хм, овде пишува дека треба да е свртена кон југ: http://gorila.jutarnji.hr/vijestigo...gija/ostalo/kako_postaviti_satelitsku_antenu/
    Како е ја намести ли?

На Goran Bt му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Goran Bt

Goran Bt локал патриот

Член од:
    28 јуни 2009
    Мислења:
    5.814
    Допаѓања:
    2.544
    Не два дена се мачев се јавив ми рекоа на југоисток 16 степени а 40 степени на антената абе се убив од вртење па апликација спуштив на мобилен за да го најдам еуросат16 и пак ништо не знам сега ќе барам некој тука да си платам да ја намести нема друго чаре нерви искинав

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока

На Profesor Baltazar му/ѝ се допаѓа ова.
  3. MARCELLO

MARCELLO Модератор

Член од:
    15 јули 2007
    Мислења:
    7.261
    Допаѓања:
    2.920
    Тие што ти го наместле антената викни ги да ти ја завртат. Мислам дека секој овластен продавач на услугите на Тотал тв низ Македонија мора да имаат и монтажери на сателитските антени а и должни се ако сам не знаеш да ти наместат.

4. Goran Bt

Goran Bt локал патриот

Член од:
    28 јуни 2009
    Мислења:
    5.814
    Допаѓања:
    2.544
    Немаат Германија ниту продавачи ниту местачи за антената

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока

5. MARCELLO

MARCELLO Модератор

Член од:
    15 јули 2007
    Мислења:
    7.261
    Допаѓања:
    2.920
    A во Германија некој ти ја местеше антената кога за првиот пат или сам си местеше се ? Ако не знаеш прати им слика преку интернет на Тотал тв во Македонија да видат како ти ја местиш. Не сум имал Тотал тв нити сум се замарал до сега со сателитски антени иако сум имал еднаш сателитска антена/ телевизија во мојот живот.

Или ти нешто грешиш или тие не можат добро да ти објаснат преку телефон или како и да си ги контактирал.

Сподели преку: