TotalTV Македониjа

Дискусија во форумот 'Телевизии и емисии' започната од Sheldon Cooper, 15 октомври 2009.

 1. Profesor Baltazar

  Profesor Baltazar

  Член од:
  29 септември 2013
  Мислења:
  344
  Допаѓања:
  252
  Хм, овде пишува дека треба да е свртена кон југ: http://gorila.jutarnji.hr/vijestigo...gija/ostalo/kako_postaviti_satelitsku_antenu/
  Како е ја намести ли?
   
  На Goran Bt му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Goran Bt

  Goran Bt локал патриот

  Член од:
  28 јуни 2009
  Мислења:
  5.814
  Допаѓања:
  2.544
  Не два дена се мачев се јавив ми рекоа на југоисток 16 степени а 40 степени на антената абе се убив од вртење па апликација спуштив на мобилен за да го најдам еуросат16 и пак ништо не знам сега ќе барам некој тука да си платам да ја намести нема друго чаре нерви искинав

  Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
   
  На Profesor Baltazar му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  7.261
  Допаѓања:
  2.920
  Тие што ти го наместле антената викни ги да ти ја завртат. Мислам дека секој овластен продавач на услугите на Тотал тв низ Македонија мора да имаат и монтажери на сателитските антени а и должни се ако сам не знаеш да ти наместат.
   
 4. Goran Bt

  Goran Bt локал патриот

  Член од:
  28 јуни 2009
  Мислења:
  5.814
  Допаѓања:
  2.544
  Немаат Германија ниту продавачи ниту местачи за антената

  Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
   
 5. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  7.261
  Допаѓања:
  2.920
  A во Германија некој ти ја местеше антената кога за првиот пат или сам си местеше се ? Ако не знаеш прати им слика преку интернет на Тотал тв во Македонија да видат како ти ја местиш. Не сум имал Тотал тв нити сум се замарал до сега со сателитски антени иако сум имал еднаш сателитска антена/ телевизија во мојот живот.

  Или ти нешто грешиш или тие не можат добро да ти објаснат преку телефон или како и да си ги контактирал.
   

Сподели преку: