TotalTV Македониjа Сателитска DVB-S телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
3 ноември 2008
Мислења
17
Поени од реакции
3
Дечки да не знаете што ќе се случува сега со Тотал после тужбата која вчера ја најави Агенција за визуелни медиуми каде спорни се повеќе од 17 канали. Дали некој стапи во контакт со Тотал ТВ?
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Дечки да не знаете што ќе се случува сега со Тотал после тужбата која вчера ја најави Агенција за визуелни медиуми каде спорни се повеќе од 17 канали. Дали некој стапи во контакт со Тотал ТВ?
Ништо де, ќе си иде на суд, ќе си плати казна, ќе треба да ги исклучи преводите што не се на македонски и рамковно, ќе треба да ги исклучи и тие канали, освен ако не обнови договори и тоа. Нема ништо друго страшно да се случи.
 
Член од
18 мај 2012
Мислења
121
Поени од реакции
16
Гледам ја замениле СК1 со хрватскиот СК1 и исклучен е СК1 HD ништо чудно да биди исто и со СК 2 и 3
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Член од
11 април 2013
Мислења
355
Поени од реакции
183
Ке се снајдат овие итри се, па зар е проблем хрватски СК за фирма како SBB(газди на Тотал ТВ).
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Дали има зимано некој Тотал не ми текнува дали даваат некаков фирман кога плаќаш или само на рака му даваш?
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.622
Ништо ново на темава, како сте иначе задоволни, има некој Total MIX пакет?
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Ако може да се верува на изворот, наскоро на TotalTV ќе ги има: Fox Movies HD, Discovery HD, HBO HD, HBO Comedy HD и Animal Planet HD.
Извор: media-sat.net
 
Член од
18 мај 2012
Мислења
121
Поени од реакции
16
Еве некое време гледам дека во листата на канали ги има FilmboxHD Filmbox Plus Filmbox Arthouse Docubox Fightbox HD Fast&Fun box ама нема никаква програма,дали знае некој дали ќе се уклучат ?
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Како што реков пред неколку поста, TotalTV пушти нови HD канали: HBO HD (позиција 152), HBO Comedy HD (позиција 153), Discovery HD (позиција 103) и Animal Planet HD.
Извор: http://totaltv.tv/Vesti/3037/Total+TV+–+uste+poveќe+kanali,+uste+poveќe+zabava.shtml

Интересно е што во Србија пуштен е и каналот FOX Movies HD (pozicija 171): http://totaltv.tv/Vesti/3039/Total+TV+–+jos+vise+kanala,+jos+vise+zabave.shtml

Еве некое време гледам дека во листата на канали ги има FilmboxHD Filmbox Plus Filmbox Arthouse Docubox Fightbox HD Fast&Fun box ама нема никаква програма,дали знае некој дали ќе се уклучат ?
Најверојатно засега се само за во Србија, бидејќи кај македонската верзија на сајтот нема ништо, само кај српската: http://totaltv.tv/Vesti/3040/Total+TV+–+jos+vise+kanala,+jos+vise+zabave.shtml
 
Член од
14 април 2011
Мислења
10
Поени од реакции
3
Дечки поздрав, се мислам помеѓу ВИП комбо и Тотал тв дали има некој некакво искуство, стабилност на нетот и остало.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Дечки поздрав, се мислам помеѓу ВИП комбо и Тотал тв дали има некој некакво искуство, стабилност на нетот и остало.
Вип комбо пакетот има 2 пати побрз интернет од Тотал ТВ кој што нуди АДСЛ интернет преку Телеком. Во поглед на канали подобар избор има Тотал ТВ но нема вклучена телефонија (мобилна или фиксна). Така да се зависи од тоа што ти треба.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.753
Дечки поздрав, се мислам помеѓу ВИП комбо и Тотал тв дали има некој некакво искуство, стабилност на нетот и остало.
Подобро ти е ВИП Комбо...
 
Член од
14 април 2011
Мислења
10
Поени од реакции
3
Вип комбо пакетот има 2 пати побрз интернет од Тотал ТВ кој што нуди АДСЛ интернет преку Телеком. Во поглед на канали подобар избор има Тотал ТВ но нема вклучена телефонија (мобилна или фиксна). Така да се зависи од тоа што ти треба.
Идам на ВИП комбо, ми треба добар нет и мобилен интернет на мојот стар вип број кој што го нудат во моментов е 2 гб, телевизија си имам јас сат антена и ресиверче Vu+Solo2.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Идам на ВИП комбо, ми треба добар нет и мобилен интернет на мојот стар вип број кој што го нудат во моментов е 2 гб, телевизија си имам јас сат антена и ресиверче Vu+Solo2.
Во поглед на интернет Вип Комбо има највисоки брзини така да не се мисли..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom