TotalTV Македониjа Сателитска DVB-S телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.865
Поени од реакции
7.553
Да и јас сакам да прашам има некој од тие на Тотал тв Еон активирано ? Ме интерсира понудата каква е на таа услуга. Дали е исто како на Тотал тв ? Дали видеотеката е иста содржина како во србија (ако воопшто некој ја видел содржината во србија) ?
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.220
Поени од реакции
5.442
Srpskiot Eon do skoro mozese da se glega od sekoja mreza i drzava, samo trebase validen akaunt. Vo zavisnost od preplata odi i videoteka. Gi ima sk kanalite od 1 - 10.
Akaunt so full preplata ne sum nacekal, a sega i ne moze "besplatno" gledanje. Koristat geoblok koj moze da se zaobikoli, no ne i mac adesata od ruterot na koj e registriran.
 
Член од
22 јануари 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Луѓе стој те си на страна од Тотал Тв, а вие што веќе имате договор со нив внимателно со сите сметки, поготово кога ќе сакате да го прекинете сигналот и кога по телефон ќе ви кажат, се е ок, значи го прекинуваме сигналот(договорот ионака со години е истечен)...епа после една год.големи се шансите да ви стигне првата сметка за 12месеци не платени, као наводно никогаш не ви ни бил исклучен сигналот (што не е точно) и со закани доколку не платите ќе бидете блокирани преку извршител, со најарогантна услуга од тие вработените женчиња, да ви бараат повторно плаќање на опремата(што веќе е платена и купена) и уште многу др.работи. Голема голема грешка е тој Тотал Тв, а што е најтрагично не сме ни првите, само прашајте некој што имал и пробал да го прекине... Сметките не ги праќаат, на вас ви викаат исклучен сигнал епа по 12 и повеќе месеци ќе ви стигне сметката за сите и на прашање зашто до сега не стигна ни една го обвинуваат поштарот!!! Смешно, трагично, патетично....баталете додека можете!
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
1565786350830.png
Извор: facebook

Изгледа ќе се воведе Интернет и кај ТоталТВ.
Е сега не знам дали ќе оди и тој преку мрежата на Телеком или пак можеби United Group ќе основа македонски Telemach / SBB.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.085
Поени од реакции
8.132
Прегледај го приврзокот 215062
Извор: facebook

Изгледа ќе се воведе Интернет и кај ТоталТВ.
Е сега не знам дали ќе оди и тој преку мрежата на Телеком или пак можеби United Group ќе основа македонски Telemach / SBB.
Тие еден ЕОН не можат да средат еве веке 2години пројдоа истиот проблем уште го има, а не па интернет ке ставеле
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.865
Поени од реакции
7.553

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Eдно време немаше ли понуда интернет ТоталТВ?
Да ме утепаш, не можам да се сетам со сигурност. Но штом и ти имаш такво нешто во меморијата, изгледа имало, бидејќи не бев сигурен.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.865
Поени од реакции
7.553
Член од
5 јули 2019
Мислења
12
Поени од реакции
9
Минатата недела се приклучив на Тотал ТВ после долги години користење MaxTV. Телекомци освен албански канали и по некоја сомнителна босанска, ништо друго не воведуваат. Од монтерот дознав информации па гледам сите што прашувате, да одговорам.

1. На Тотал ТВ имате преку 350 тв канали, сликата е 200 пати подобра, плус имате HD на сите Fox, HBO и слични канали.
2. Имале порано интернет преку SunWireless, а официјално од септември ќе нуделе свој преку мрежата на Телеком. Ќе имало три пакети со различна брзина, 600, 700 и 800 денари предплата.
3. EON можете да гледате на СмартТВ, лаптоп, таблет, телефон, има преку 50 канали и БУКВАЛНО СИТЕ можете да ги вратите 7 дена наназад. Да, и Fox, и HBO и сите други можете да ги вратите 7 дена наназад.
Единствена маана е што дозволуваат само на 1 уред да се користи, но рекоа дека ќе овозможеле до 3 уреди за многу скоро.
4. Каналот novas.tv емитува добри филмови и на сите имате македонски превод, иако е српски канал.
5. Есенва и подоцна во зимата ќе имало уште нови канали кои ќе бидат достапни бесплатно за сите корисници, и за разлика од другиве, постојано имате новитети.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.085
Поени од реакции
8.132
Минатата недела се приклучив на Тотал ТВ после долги години користење MaxTV. Телекомци освен албански канали и по некоја сомнителна босанска, ништо друго не воведуваат. Од монтерот дознав информации па гледам сите што прашувате, да одговорам.

1. На Тотал ТВ имате преку 350 тв канали, сликата е 200 пати подобра, плус имате HD на сите Fox, HBO и слични канали.
2. Имале порано интернет преку SunWireless, а официјално од септември ќе нуделе свој преку мрежата на Телеком. Ќе имало три пакети со различна брзина, 600, 700 и 800 денари предплата.
3. EON можете да гледате на СмартТВ, лаптоп, таблет, телефон, има преку 50 канали и БУКВАЛНО СИТЕ можете да ги вратите 7 дена наназад. Да, и Fox, и HBO и сите други можете да ги вратите 7 дена наназад.
Единствена маана е што дозволуваат само на 1 уред да се користи, но рекоа дека ќе овозможеле до 3 уреди за многу скоро.
4. Каналот novas.tv емитува добри филмови и на сите имате македонски превод, иако е српски канал.
5. Есенва и подоцна во зимата ќе имало уште нови канали кои ќе бидат достапни бесплатно за сите корисници, и за разлика од другиве, постојано имате новитети.
Тој толку знае монтерот во врска со Еон, овој проблем го има 2 години и само викаат за брзо време ке се среди,викаат на секој уред ама лажат сушат хехе
15662420018028435399824680762828.jpg

350 канали што се на 13 и 19е сите канали се италијански и германски никаква корист од нив.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
606
Поени од реакции
491
Минатата недела се приклучив на Тотал ТВ после долги години користење MaxTV. Телекомци освен албански канали и по некоја сомнителна босанска, ништо друго не воведуваат. Од монтерот дознав информации па гледам сите што прашувате, да одговорам.

1. На Тотал ТВ имате преку 350 тв канали, сликата е 200 пати подобра, плус имате HD на сите Fox, HBO и слични канали.
2. Имале порано интернет преку SunWireless, а официјално од септември ќе нуделе свој преку мрежата на Телеком. Ќе имало три пакети со различна брзина, 600, 700 и 800 денари предплата.
3. EON можете да гледате на СмартТВ, лаптоп, таблет, телефон, има преку 50 канали и БУКВАЛНО СИТЕ можете да ги вратите 7 дена наназад. Да, и Fox, и HBO и сите други можете да ги вратите 7 дена наназад.
Единствена маана е што дозволуваат само на 1 уред да се користи, но рекоа дека ќе овозможеле до 3 уреди за многу скоро.
4. Каналот novas.tv емитува добри филмови и на сите имате македонски превод, иако е српски канал.
5. Есенва и подоцна во зимата ќе имало уште нови канали кои ќе бидат достапни бесплатно за сите корисници, и за разлика од другиве, постојано имате новитети.
Твојов пост Ангела, воопшто не ми изгледа дека е реклама за Тотал ТВ.
А особено откако ќе ти ги видам предходните 10 коментари! Никако.

П.С. Како успеа Ангела да запомниш се што ти рекол монтерот!
 
Член од
5 јули 2019
Мислења
12
Поени од реакции
9
Твојов пост Ангела, воопшто не ми изгледа дека е реклама за Тотал ТВ.
А особено откако ќе ти ги видам предходните 10 коментари! Никако.

П.С. Како успеа Ангела да запомниш се што ти рекол монтерот!
Секако дека ќе запамтам тоа што ме интересира, другото е од лично искуство. Се надевам дека нетот ќе им е добар, ако не, Телеком не ни бега.

П.С. не знам зошто имате проблем со ЕОН, јас го користам и нема никаков проблем. Пред да земам прашав во контакт центар ми рекоа дека само Мк канали ќе може да се враќаат, но не е така, повеќе од 50 се.

Квалитетот на сликата е НЕСПОРЕДЛИВ со МаксТВ, иако Т има најдобар нет моментално.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
606
Поени од реакции
491
Секако дека ќе запамтам тоа што ме интересира, другото е од лично искуство. Се надевам дека нетот ќе им е добар, ако не, Телеком не ни бега.

П.С. не знам зошто имате проблем со ЕОН, јас го користам и нема никаков проблем. Пред да земам прашав во контакт центар ми рекоа дека само Мк канали ќе може да се враќаат, но не е така, повеќе од 50 се.

Квалитетот на сликата е НЕСПОРЕДЛИВ со МаксТВ, иако Т има најдобар нет моментално.
Ангела, па ти продолжуваш со рекламите за Тотал ТВ:
Пред да земам прашав во контакт центар ми рекоа дека само Мк канали ќе може да се враќаат, но не е така, повеќе од 50 се.
:lolzz:
 
Член од
18 мај 2012
Мислења
121
Поени од реакции
16
Абе кажете има ли некоја најава за Арена спорт каналите да се пуштат на Тотал тв или уште се далеку од тоа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom