TotalTV Македониjа Сателитска DVB-S телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
И јас се откажав, баш поради првата причина што си ја навел. За другите баш и не се слагам. Ок, наплаќаат за монтажа, ама моментално е намалена, па не би било страшно. А во однос на цената на пакетите, овие што ти се понудени се без спортските пакети, па коа ќе видиш уште поскапо излегува. Нејсе, моментално опциите се префрлање на Телекабел или останување на Оне.
dobra opcija ti e i neotel
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.851
Поени од реакции
7.541
Toчно ли е тоа дека Total tv имаат видеотека ? Еден што користи ова на фејсбук правам моабети и он ми кажа денес ова.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.018
Поени од реакции
1.278
Toчно ли е тоа дека Total tv имаат видеотека ? Еден што користи ова на фејсбук правам моабети и он ми кажа денес ова.
Немам појма...и да има како би имало пошто тоа е сателитска телевизија?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.851
Поени од реакции
7.541
Немам појма...и да има како би имало пошто тоа е сателитска телевизија?
Ми рече еден што има тотал дека имало нешто како видеотека но била празна и немало никакви филмови.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.018
Поени од реакции
1.278
Ми рече еден што има тотал дека имало нешто како видеотека но била празна и немало никакви филмови.
Ај нека ти слика со телефон и пушти скрин да видиме
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Toчно ли е тоа дека Total tv имаат видеотека ? Еден што користи ова на фејсбук правам моабети и он ми кажа денес ова.
Интересно. И колега мој на факс ме убедуваше дека има видотека, а јас не му верував бидејќи ми тресеше и некои други глупости :D

Ај ако има некој инфо повеќе, нека стави
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.018
Поени од реакции
1.278
Интересно. И колега мој на факс ме убедуваше дека има видотека, а јас не му верував бидејќи ми тресеше и некои други глупости :D

Ај ако има некој инфо повеќе, нека стави
Да не е видеотека за снимани работи пример да спремаат опција со УСБ да снимаш програма?
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Да не е видеотека за снимани работи пример да спремаат опција со УСБ да снимаш програма?
Колегата ми викаше дека има 4 HBO канал, за подоцна да сфатам дека се работи наводно за HBO OD односно не е канал, туку видеотека.
Но бидејќи ми тресеше глупости дека заради понов телевизор можел да фаќа повеќе канали од сателит без антена :)pos:), некако ми беше под знак прашалник ова со видеотеката. :D
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Дали има некој искуство со Тотал Мих пакетот кој вклучува телевизија и интернет? Сакам да прочитам мислење за квалитетот на интернетот, брзина, стабилност и сл. Некој со искуство да сподели мислење?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.851
Поени од реакции
7.541
Me интересира кој канали од балканските може да се гледаат, не се затемнети а не се ни дозволени од Авму ?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.851
Поени од реакции
7.541
Овие од Тотал тв RTL и RTL 2 хрватските ги нудат во основен пакет, а Макс тв и Близу ги нуди во дополнителен пакет на претпата. Зошто е ова вака ?

Дали Тотал тв ги има RTL Living и Коckica ?
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
606
Поени од реакции
491
Овие од Тотал тв RTL и RTL 2 хрватските ги нудат во основен пакет, а Макс тв и Близу ги нуди во дополнителен пакет на претпата. Зошто е ова вака ?

Дали Тотал тв ги има RTL Living и Коckica ?
Одговорот е многу едноставен и нема да ти се допадне: станува збор за три различни оператори кои секој посебно си ја прави понудата. Нема никаков заговор.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Овие од Тотал тв RTL и RTL 2 хрватските ги нудат во основен пакет, а Макс тв и Близу ги нуди во дополнителен пакет на претпата. Зошто е ова вака ?

Дали Тотал тв ги има RTL Living и Коckica ?
Ау, браво. Секоја им чест. Иначе повеќе не постои HD пакетот, туку каналите од таму биле префрлени во другите пакети. Исто така Cinestar Fantasy го имаат додадено.
Само малку заостануваат со ажурирањето на сајтот во делот на каналите.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.851
Поени од реакции
7.541
Ау, браво. Секоја им чест. Иначе повеќе не постои HD пакетот, туку каналите од таму биле префрлени во другите пакети. Исто така Cinestar Fantasy го имаат додадено.
Само малку заостануваат со ажурирањето на сајтот во делот на каналите.
Супер е Тотал тв но едно нешто му е мана што ги нема сите македонски тв канали, ги нема Арена спорт, нема додатоци како кај Макс тв Тв тека, HBO OD видеотека.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom