TotalTV Македониjа Сателитска DVB-S телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Уживајте во новиот Sport Klub Prime канал

29. авг 2012.

Почитувани корисници, cо задоволство ве известуваме дека, од среда 29. август, воведуваме уште еден врвен спортски канал - Sport Klub Prime како и Sport Klub Prime HD во висока резолуција. На Sport Klub Prime ќе можете да ги следите најатрактивните спорски настани, најактуелните прегледи на фудбалски, кошаркашки и тениски мечеви. Екслузивно следете ги ВО ЖИВО преносите на натпреварите на англиската Premier и шпанската Primere лига во вашиот Тотал ТВ Плус и HD пакет.
Уживајте во новиот Sport Klub канал и во HD резолуција!

Извор: TotalTV
ТАКА Е, ИМАТЕ ВРЕМЕ ДО ВЕЧЕР ДА ЗЕМЕТЕ ТОТАЛТВ. КАНАЛОТ Е НА БРОЈ 70 И ЕВЕ СЕГА ГЛЕДАМ, А И СЕ СПРЕМАМ ЗА ВЕЧЕР ДА ГЛЕДАМ. :D :pos:
 
Член од
26 април 2012
Мислења
204
Поени од реакции
123
Тотал тв има супер понуда би се префрлил одма само да не се трошоците за приклучок околу 2500 денари. Каде си на договор од две години, па треба да им даваш скоро 50 евра практично за ништо. Со тие пари кај другите оператори пакетот со спорт клуб ке си го платиш скоро три години. Нека направат како сите други, ако несакаш на договор тогаш плаќаш. Ако го сменат ова одма се префрлам кај нив, бугариве близу ми се преку глава веќе :)
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Тотал тв има супер понуда би се префрлил одма само да не се трошоците за приклучок околу 2500 денари. Каде си на договор од две години, па треба да им даваш скоро 50 евра практично за ништо. Со тие пари кај другите оператори пакетот со спорт клуб ке си го платиш скоро три години. Нека направат како сите други, ако несакаш на договор тогаш плаќаш. Ако го сменат ова одма се префрлам кај нив, бугариве близу ми се преку глава веќе :)
Епа сега колку пари толку музика. Јас си имав сателитска и си платив само 1200ден. за монтажа и актвивација на ресиверот.
 
Член од
26 април 2012
Мислења
204
Поени од реакции
123
Епа сега колку пари толку музика. Јас си имав сателитска и си платив само 1200ден. за монтажа и актвивација на ресиверот.
Сега и ти зафркаваш, друго е сателитска друго е ова. Овде имаш работа со оператор кој нуди иста услуга како бум, близу, макс тв... Сите други доколку потпишеш на 2 години не наплаќаат за приклучок и користење. Ако додадеш на тоа дека опремата ја враќаш ако сакаш да си одиш од нив испаѓа дека плаќаш големи пари апсолутно за ништо. Ако одиш по нивниот ценовник приклучокот само чини колку 6 месеци претплата на пакетите старт и плус заедно.
Се додека е вака јас лично, а претпоставувам и голем број други не би се префрлиле на нив, а они нека си видат дали сакаат да функционираат како маалска фирма со минимален број корисници или сакаат да станат права конкуренција на другите оператори. Само понудата на 2 или 3 подобри канали плус само по себе не носи корисници зашто со парите дадени за приклучок на тотал, ќе ги дадам за некој допонителен филмски или спортски пакет кај друг оператор.
иначе ако имаш листа со слободните канали ако може да ми ја испратиш
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Сега и ти зафркаваш, друго е сателитска друго е ова. Овде имаш работа со оператор кој нуди иста услуга како бум, близу, макс тв... Сите други доколку потпишеш на 2 години не наплаќаат за приклучок и користење. Ако додадеш на тоа дека опремата ја враќаш ако сакаш да си одиш од нив испаѓа дека плаќаш големи пари апсолутно за ништо. Ако одиш по нивниот ценовник приклучокот само чини колку 6 месеци претплата на пакетите старт и плус заедно.
Се додека е вака јас лично, а претпоставувам и голем број други не би се префрлиле на нив, а они нека си видат дали сакаат да функционираат како маалска фирма со минимален број корисници или сакаат да станат права конкуренција на другите оператори. Само понудата на 2 или 3 подобри канали плус само по себе не носи корисници зашто со парите дадени за приклучок на тотал, ќе ги дадам за некој допонителен филмски или спортски пакет кај друг оператор.
иначе ако имаш листа со слободните канали ако може да ми ја испратиш
Имам листа со сите канали, плус што се тие бонус. Слободните не се напишани во листата, ама сите слободни ти се оние FTA од HOTBIRD, EUTEL и ASTRA. Сеа ќе ти ја пратам листата. Мене не ми беше скапа монтажата(1200) зошто си имав антена, само ресивер ми дадоа.
 
Член од
26 април 2012
Мислења
204
Поени од реакции
123
Имам листа со сите канали, плус што се тие бонус. Слободните не се напишани во листата, ама сите слободни ти се оние FTA од HOTBIRD, EUTEL и ASTRA. Сеа ќе ти ја пратам листата. Мене не ми беше скапа монтажата(1200) зошто си имав антена, само ресивер ми дадоа.
Океј ти што си се снашол за поевтино со своја антена, ја зборев општо за најголемиот дел корисници и за функционирањето на фирмата ако сака да привече корисници.
Иначе, фала за листата ;)
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Океј ти што си се снашол за поевтино со своја антена, ја зборев општо за најголемиот дел корисници и за функционирањето на фирмата ако сака да привече корисници.
Иначе, фала за листата ;)
Епа сега тие пари за монтажата идат кај дилерот и затоа е толку.
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Летно време живеам во куќа, а зимно време во стан па доколку земам тотал тв дали ќе може да се пренесува ресиверот и интернетот?
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Летно време живеам во куќа, а зимно време во стан па доколку земам тотал тв дали ќе може да се пренесува ресиверот и интернетот?
Мислам дека би требало да може. А зошто викаш интернет, шо ќе ти е интернет за Тоталтв? :D
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Мислам дека би требало да може. А зошто викаш интернет, шо ќе ти е интернет за Тоталтв? :D
Па онака ми падна на памет и прашав. Иначе колку се плаќа start + plus пакетот?
И ако можеш да видиш дали може со сигурност да ми кажеш или тешко?
За HBO и HBO comedy се доплаќа 250 или 190 денари?
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Па онака ми падна на памет и прашав. Иначе колку се плаќа start + plus пакетот?
И ако можеш да видиш дали може со сигурност да ми кажеш или тешко?
За HBO и HBO comedy се доплаќа 250 или 190 денари?
Start + Plus ти е 553ден, а ако зимаш и HBO во комбинација со Старт или Плус или со Старт и Плус ти е 190, а ако земеш само HBO пакет ти е 250(ова значи доколку не зимаш друг пакет само HBO, ама ти ваљда нема да зимаш Тотал само за HBO? :D)
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Start + Plus ти е 553ден, а ако зимаш и HBO во комбинација со Старт или Плус или со Старт и Плус ти е 190, а ако земеш само HBO пакет ти е 250(ова значи доколку не зимаш друг пакет само HBO, ама ти ваљда нема да зимаш Тотал само за HBO? :D)
Хаха, па да, Старт + Плус + HBO = 743 денари така?
И само ако може да ми кажеш тука или во инбокс ако имаш искуство со Тотал ТВ, дали е добро и дали има често прекини?
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Хаха, па да, Старт + Плус + HBO = 743 денари така?
И само ако може да ми кажеш тука или во инбокс ако имаш искуство со Тотал ТВ, дали е добро и дали има често прекини?
Испратена порака. ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom