TotalTV Македониjа Сателитска DVB-S телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Дискусија во форумот 'Телевизии и емисии' започната од Sheldon Cooper, 15 октомври 2009.

 1. Profesor Baltazar

  Profesor Baltazar

  Член од:
  29 септември 2013
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  272
  Хм, овде пишува дека треба да е свртена кон југ: http://gorila.jutarnji.hr/vijestigo...gija/ostalo/kako_postaviti_satelitsku_antenu/
  Како е ја намести ли?
   
  На Goran Bt му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Goran Bt

  Goran Bt локал патриот

  Член од:
  28 јуни 2009
  Мислења:
  5.917
  Допаѓања:
  2.626
  Не два дена се мачев се јавив ми рекоа на југоисток 16 степени а 40 степени на антената абе се убив од вртење па апликација спуштив на мобилен за да го најдам еуросат16 и пак ништо не знам сега ќе барам некој тука да си платам да ја намести нема друго чаре нерви искинав

  Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
   
  На Profesor Baltazar му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  7.917
  Допаѓања:
  3.290
  Тие што ти го наместле антената викни ги да ти ја завртат. Мислам дека секој овластен продавач на услугите на Тотал тв низ Македонија мора да имаат и монтажери на сателитските антени а и должни се ако сам не знаеш да ти наместат.
   
 4. Goran Bt

  Goran Bt локал патриот

  Член од:
  28 јуни 2009
  Мислења:
  5.917
  Допаѓања:
  2.626
  Немаат Германија ниту продавачи ниту местачи за антената

  Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
   
 5. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  7.917
  Допаѓања:
  3.290
  A во Германија некој ти ја местеше антената кога за првиот пат или сам си местеше се ? Ако не знаеш прати им слика преку интернет на Тотал тв во Македонија да видат како ти ја местиш. Не сум имал Тотал тв нити сум се замарал до сега со сателитски антени иако сум имал еднаш сателитска антена/ телевизија во мојот живот.

  Или ти нешто грешиш или тие не можат добро да ти објаснат преку телефон или како и да си ги контактирал.
   
 6. Klima ured

  Klima ured

  Член од:
  2 март 2017
  Мислења:
  743
  Допаѓања:
  220
  Od 15.12.2017do 15.01.2018god na TOTAL tv promotivno ke bidat dostapni site kanali od site tv paketi.
   
 7. DadoTom

  DadoTom

  Член од:
  3 ноември 2009
  Мислења:
  1.206
  Допаѓања:
  422
  Од 2018 Пинк пакетот ќе биде достапен, веројатно во сите региони.
   
 8. Klima ured

  Klima ured

  Член од:
  2 март 2017
  Мислења:
  743
  Допаѓања:
  220
  Piink i sega e vo ponudata na total tv mk
  Na koj paket mislis na celiot pinkov paket so site pink kanali ?
   
 9. 123456

  123456

  Член од:
  6 септември 2007
  Мислења:
  5.170
  Допаѓања:
  2.568
  Пинк има преку 30канали, а во тотал ги нема сите

  http://tvprofil.net/search/#!chn=all&q=pink
   
 10. DadoTom

  DadoTom

  Член од:
  3 ноември 2009
  Мислења:
  1.206
  Допаѓања:
  422
  Комплет Пинк пакетот, не знам точно, не ме интересира, ама како новост е дека на почетокот на наредната година ќе биде дел од понудата на Тотал ТВ. Од она што го гледам јас на Тотал знам дека има некој Пинк канал, ама се зборува за 30-40 канали.
   
 11. Klima ured

  Klima ured

  Член од:
  2 март 2017
  Мислења:
  743
  Допаѓања:
  220
  Tocno pink ima preku 30 tv kanali vo svojot pinkov paket a na Total tv vo mk vo momentov ima samo 6 pinkovi kanali.
  --- Споено дупло мислење, 28 декември 2017 ---
  Ako imas link od informacijava bi te zamolil da ja postiras na forumov bidejki jas ja otvoriv oficijalnata fb starana na total tv vo mk i nema nikakva najava
  Nemoj da me svatis pogresno no ako ja ima na internet ovaa informacija postavi link na forumov pozz.
   
 12. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  7.917
  Допаѓања:
  3.290
  Пинк се катастрофа од канали поготово оние тематските. Не вредат за ништо.

  Еден куп канали колку да се пофали газдата дека е јака фирма а ниеден канал со програма нити со квалитет на слика за некакви си стандарди денешни.
   
  Последно уредено: 28 декември 2017
  На krkac му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Klima ured

  Klima ured

  Член од:
  2 март 2017
  Мислења:
  743
  Допаѓања:
  220
  Vidi kako i da e pink ima daleku podobra programska sema od nasive mk kanali sto ne se najde nekoj od nasive kanali da pomaga na siromasni gragani kako sto e vo srbija so emisiite kuka od srca s,tamarom u akcii radna akcija i red takvi drugi emisii od human karakter kade im pomagaat na zagrozeni gragani so renoviranje na nivnite kuki i stanovi
  A na pink licno mene mi se sviga programata se zavisi od vkusovi ima emisi izvedi me amizgi sou pink dzvezdi realni soa a ne kako ke nasive tv politika i turski sapunici serii.
  Se nadevam deka vo 2018 vo mk pinkoviot paket ke bide zbogaten so uste podobri filmski zabavni sporski i dr kanali.
   
 14. DadoTom

  DadoTom

  Член од:
  3 ноември 2009
  Мислења:
  1.206
  Допаѓања:
  422

  Нема линк, ама ќе дојдат.
   
 15. Profesor Baltazar

  Profesor Baltazar

  Член од:
  29 септември 2013
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  272
  Од :гомце: да е, PINK да е!
   
  На Јефто, Scirea и miki80 им се допаѓа ова.

Сподели преку: