Total Gym.

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Најдобро ќе биде овде за темава покрај теретаните ова она.
Па вака ме интересира го има ова чудо некој дома, потоа споредба со конвенционалните справи, големина негова издржливост и склопување. Ако има некој искуство со внимание би го уважил неговото мислење, затоа што сакам една такво за дома па да видам што е како пред да се одлучам, нормално дека и од Чак Норис го уважувам мислењето како и за секоја реклама која што фали производ :icon_lol:.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Ја имам ама не станав ѕвер како Чак. :toe:
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Ногу добра справа ако се користе правилно и континуирано има доста добри резултати ........ и ако купуваш тражи од онаа првата шо излезе ако не се лажам тотал џим 2000 мислам дека беше има ногу поголем отпор од овие новите шо се помали .....
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Справата е тотална превара, не е она што го прикажуваат.

Можеш да креваш максимум 60% од сопствената тежина што е добро само ако си женско или дебил од 250 кила.
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Еден пријател ми ја даде така му стоела па си ја сместив дома во теретаната. Искрено не ме оптеретува воопшто, на највисок отпор ја имам поставено и ми служи само за растегнување пред тренинг хехе. А да екстра е за стомачни правење, ја користам како обратна клупа, исто и контра кос бенч може да се работи.

Не е лоша во секој случај за почетници и девојчиња. Мислам дека и по некој теретани се наоѓа а штом ја ставаат таму ондак има нешто добро :)
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Справата е тотална превара, не е она што го прикажуваат.

Можеш да креваш максимум 60% од сопствената тежина што е добро само ако си женско или дебил од 250 кила.
А ја имаш пробано?
Добро де има некој што ја има дома а да има вежбано и на класичните справи па да си пише тука споредба што е како чувството а не нагаѓање од памет.

Мене лично ми треба дома кога ќе сум слободен да можам онака да се разгибам и со моите 115 кила 60 посто се 90 кила кои што ми се доволни, не мислам да се заебавам со килажа потешка од мене па да ми рикне срцето.....

Потоа големината дали ја собира во класична соба, колкава е како справа за сместување итн.
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Јас ја имам дома и ако имаш желба за вежбање е добра за домашни услови.За раце и стомачни е повеќе а крепи потешки луѓе, не е навистина за билдери зошто за нив ќе е лесна ама за некој што сака за рекреација да симне некое килце тогаш е добра.Се на се супер е за почетници само треба да се има ЖЕЛБА инаку ништо.

Ако те мрзи да ја расклопуваш тогаш ќе треба да одвоиш повеќе место во собата инаку не зафаќа многу бидејќи се прекршува пак ќе кажам се зависи од ЖЕЛБАТА до кога ќе ја имаш, бидејќи кога ќе ти здодее ќе ти фаќа прашина а и не е лоша за обесување алишта:pos2:
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
А ја имаш пробано?
Добро де има некој што ја има дома а да има вежбано и на класичните справи па да си пише тука споредба што е како чувството а не нагаѓање од памет.

Мене лично ми треба дома кога ќе сум слободен да можам онака да се разгибам и со моите 115 кила 60 посто се 90 кила кои што ми се доволни, не мислам да се заебавам со килажа потешка од мене па да ми рикне срцето.....

Потоа големината дали ја собира во класична соба, колкава е како справа за сместување итн.
Да, ја имам пробано.

Рече дека си 115 кила тежок.

60% од 115 е 70 кила, тоа е премалку за човек со твојата маса, секое машко треба да си крева својата тежина без разлика дали е 50 кила или пола тон.

Ако ти е за тренинг и загревање врши работа но ако сакаш да направиш мускулна маса или да бидеш во топ форма најдобро е да се зачлениш во теретана или да купиш професионална справа.

Ако сакаш да купиш справа контактирај ме преку ПП јас сум главен дилер за фитнес справи во Македонија.
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Рече дека си 115 кила тежок.

60% од 115 е 70 кила, тоа е премалку за човек со твојата маса, секое машко треба да си крева својата тежина без разлика дали е 50 кила или пола тон.
Зависи за која мускулна група зборуваш. Неможеш на бицепс да си ја креваш својата тежина или па на рамо. Едино грб/гради/нозе. И за тоа треба добар стаж во теретана.

Пак ќе повторам, тотал џим е добра справа за почетници и девојчиња. Ако веќе сакаш да вежбаш во домашни услови подобра опција ти е за истите пари да си набавиш шипки и тежини и да направиш една клупа. Со тоа ќе покриеш 80% од вежбите.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Шо мислевте вие, сите ко Чак дека може да бидете еехееееехеееее
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Шо мислевте вие, сите ко Чак дека може да бидете еехееееехеееее
Па јас за тоа ја купив, ама Чак освен тоа и нешто друго прави.

Преварант ни заеден!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom