Tomos APN 4 delovi

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од Maestrolp, 30 октомври 2018.

 1. Maestrolp

  Maestrolp

  Член од:
  30 октомври 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Здраво,

  до неодамна купив половен Томос АПН 4 прозиведен 72 година. Ги заменив старите со нови делови но наидов на проблем. Блокови од моторот каде што стои радалица не се во ред т.е. лагерите кои ја држат радалицата испаѓаат од место каде што стојат на блокот.

  Барав по продавници како мотопартс велес и кекомотор но немаат на залиха блокови.

  Гледам на блокот дека веќе еднаш е ќерниран, по втор пат неверувам дека ке има ефект, и да има би траел кратко.

  Ве молам за помош ако некој може да ми помогне или да ме упати каде би можел да набавам блок за моторот.

  Благодарам.
   
 2. МК Гуру

  МК Гуру

  Член од:
  20 јануари 2018
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  7
  бувљак на кванташки у маџари вторник и петок.
   

Сподели преку: