Token Стопанска банка

Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.292
Поени од реакции
656
Активирав токен во стопанска банка. Пример сакам да префрлам пари на друга сметка во друга банка (тутунска) па ме интересира во пп30 налогот која шифра се пише за оваа намена и што се пише во полето Повикување на број? kajgana.jpg
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.275
Поени од реакции
58.215
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.292
Поени од реакции
656
Шифрите ги имам, неколку страницци во пдф се затоа прашав. Значи стрикно префрлање пари од стопанска на тутунска (2те се мои сметки)
Автоматски споено мислење:

289 Ако плаќаш на твоја сметка, другото 0 повикување.
Значи може и 289 и 930. фала ви на одговорите
 
Последно уредено:
Член од
5 мај 2016
Мислења
144
Поени од реакции
106
Шифрите ги имам, неколку страницци во пдф се затоа прашав. Значи стрикно префрлање пари од стопанска на тутунска (2те се мои сметки)
Автоматски споено мислење:


Значи може и 289 и 930
289 е „Пренос на средства од тековна на кредитна сметка“, така да можеш комотно оваа шифра да ја користиш.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.292
Поени од реакции
656
289 e...не е толку битно, средена работа е 930 или 289. (најдов налог од банка со пренос на пари..930 беше користена)
 

Attachments

Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.189
Поени од реакции
35.148
Можеш и 831 - уплата на сопствена сметка на физичко лице. Не е ни толку важно ова, искрено. Кај повикување на број јас пишувам некоја забелешка која лично мене би ми послужила кога ќе ги проверувам налозите. Пример кога плаќам за градинка, таму пишувам за кој месец е уплатата, за да не платам некогаш 2 пати ист месец или да не прескокнам некој месец.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.292
Поени од реакции
656
Се е океј ама прв пат го користам токенов затоа прашав што е како е :)) Фала за одговорите
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.292
Поени од реакции
656
Ова е доколу дојде до увид од ујп да прегледаат од каде се префрлани пари.
Не би требало да има проблем, двете сметки се мои, исто име презиме
Автоматски споено мислење:

Можеш и 831 - уплата на сопствена сметка на физичко лице. Не е ни толку важно ова, искрено. Кај повикување на број јас пишувам некоја забелешка која лично мене би ми послужила кога ќе ги проверувам налозите. Пример кога плаќам за градинка, таму пишувам за кој месец е уплатата, за да не платам некогаш 2 пати ист месец или да не прескокнам некој месец.
со 831 најблизу е иако не е толку битно како што кажавте.
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
760
Поени од реакции
361
Да не отварам нова тема...
Дали активиравте софтверски токен од стопанска (преку мобилната апликација)?
Мора лично да одам во банка за да ми дадат активациски код?
Моментално имам хардвески токен.
1695565450230.png
Пробав да активирам преку мобилната апликација ама не ми дозволува.
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
144
Поени од реакции
106
Да не отварам нова тема...
Дали активиравте софтверски токен од стопанска (преку мобилната апликација)?
Мора лично да одам во банка за да ми дадат активациски код?
Моментално имам хардвески токен.
Прегледај го приврзокот 391727
Пробав да активирам преку мобилната апликација ама не ми дозволува.
Јас минатата недела го активирав софверскиот токен, зошто од нова година немало да бидат во употреба хардверскит.
Се помина добро, ми бараше телефон смс да ми прати со код. На крај имам сега и пин од 5 броји што за да го активирам токенот мора и овој пин да го пишам.
Сигурно нешто не ти е точно, види во веб електронско банкарсто ажурирање да ги споредиш податоците што ги имаш.
За активација овде https://epin.stb.com.mk/
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.292
Поени од реакции
656
Да не отварам нова тема...
Дали активиравте софтверски токен од стопанска (преку мобилната апликација)?
Мора лично да одам во банка за да ми дадат активациски код?
Моментално имам хардвески токен.
Прегледај го приврзокот 391727
Пробав да активирам преку мобилната апликација ама не ми дозволува.
Мораш в банка да одиш...5 мин работа е
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.292
Поени од реакции
656
Браво, јас не успеав и отидов в банка, средено беше за 5-6 мин
 

Kajgana Shop

На врв Bottom