Tilt–shift

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.292
Поени од реакции
5.310
Tilt–shift фотографијата е навистина интересен тип на уметничка фотографија. Таа се добива со користење на апарати со мал или среден формат. Tilt–shift прави луѓето, објектите или било што на фотографијата да изгледаат како мали играчки. Сите фотографи может да го постигнат ова со користење на посебен вид на леќи или едноставно со Фотошоп. Да ви олесниме, еве фин видео-туторијал за Tilt–shift фотографирањето.​


Се надевам на некој ќе му биде од корист овој туторијал​
:)
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.804
Да не испадне дека ја заебувам темава....ама има ваква и тоа многу постара.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.292
Поени од реакции
5.310
^
Ако ја најдеш темата пиши , оваа нека ја избришат тие што се одговорни за тоа :)
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.224
Поени од реакции
30.852
Случаен tilt-shift, со мобилен (сликано на Водно).
 

Attachments

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.224
Поени од реакции
30.852
Аголот за тилтшифт е најчесто 45 степена, поизразит е “miniature world" ефектот.
Не ми беше намерата да правам ваков ефект, онака, видов дека личи на тилт-шифт сосема случајно... Некако минијатурен ефект има куќарката :)
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.224
Поени од реакции
30.852
1.jpg2.jpg3.jpg


Не сум задоволен, ама толку од втор спрат. Од повисоко поубаво... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom