TIBCO BW

Дискусија во форумот 'Програмирање и програмски јазици' започната од Трибиани, 10 август 2018.

 1. Трибиани

  Трибиани

  Член од:
  21 јули 2018
  Мислења:
  491
  Допаѓања:
  665
  TIBCO BW 6 или 5 корисници тука?..
   
 2. Hurin

  Hurin Pokerface bastard

  Член од:
  3 јуни 2009
  Мислења:
  7.689
  Допаѓања:
  12.037
  Support rabotis ili Development ?
   
 3. Трибиани

  Трибиани

  Член од:
  21 јули 2018
  Мислења:
  491
  Допаѓања:
  665
  На ниво на учење сум сега засега па затоа ја отворив темата за да дознаам дали има корисници што работат со Tibco...ти колку време го работиш ова чудо?
   
 4. јас

  јас

  Член од:
  22 февруари 2007
  Мислења:
  7.076
  Допаѓања:
  1.938
  Како успеа па да се навлечиш на Tibco. 3 фирми на крст го работат
   
 5. Трибиани

  Трибиани

  Член од:
  21 јули 2018
  Мислења:
  491
  Допаѓања:
  665
  Ме викнаа на пракса во една фирма и се погоди да немаат чоек за Tibco па ете решив да учам .
   
 6. Трибиани

  Трибиани

  Член од:
  21 јули 2018
  Мислења:
  491
  Допаѓања:
  665
  Добро бе никој не работи Tibco во цела држава?...
   
 7. jassum20

  jassum20

  Член од:
  9 јуни 2014
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  5
  Има во Битола фирма шо се вика InterWorks. Тие работат Tibco 10 години


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 8. Трибиани

  Трибиани

  Член од:
  21 јули 2018
  Мислења:
  491
  Допаѓања:
  665
  Ги знам тие,да не има некој друга фирма од другите градој или евентуално некој чоек на форумот што барем има познавања од Tibco и FTL сервер
   

Сподели преку: