The Walking Dead

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.490
Поени од реакции
32.721
Zamislete Breaking Bad da prodolzese uste 2 sezoni posle smrtta na Volter.

Epa toa i napravija na serijata.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
12.809
Поени од реакции
30.893
Zamislete Breaking Bad da prodolzese uste 2 sezoni posle smrtta na Volter.

Epa toa i napravija na serijata.
Рик не е мртов. И напротив, по мое мислење баш по бришењето на Рик од серијата, се оправи. Пред тоа беше мртвило.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.490
Поени од реакции
32.721
Рик не е мртов. И напротив, по мое мислење баш по бришењето на Рик од серијата, се оправи. Пред тоа беше мртвило.
Знам дека не е мртов, уште полошо сценарио според мене. 10+ години цело срање се вртеше околу него, и сега изненадно исклучување без никаков closure за само и само да можат да прават филмови подоцна за да нижат пари.

Курвина професија стана и ова, како новинарската.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
12.809
Поени од реакции
30.893
Знам дека не е мртов, уште полошо сценарио според мене. 10+ години цело срање се вртеше околу него, и сега изненадно исклучување без никаков closure за само и само да можат да прават филмови подоцна за да нижат пари.

Курвина професија стана и ова, како новинарската.
Баш дека се вртеше во круг и немаше ништо ново и не беше интересно. Пак ќе речам: според мене по неговото заминување мрдна од мртва точка серијата и стана поинтересна.

Инаку, нема да има филмови со Рик, туку нова серија. Со Рик и Мишон. Вака стојат работите со цела франшиза, инаку:

До сега се излезени 4 серии од кои една заврши, а и оригиналната завршува, еве, уште неколку епизоди:

-The Walking Dead (2010-2022)
-Fear the Walking Dead (2015-???) - ова срање уште трае. Беше далеку подобро и пооригинално од TWD, ама ја усраа до максимум
-World Beyond (2020-2021) - првата серија која заврши. За неа од старт се знаеше дека во план се само 2 сезони.
-Tales of the Walking Dead (2022-???) - anthology series, за различни ликови кои продефилирале низ претходните 3 серии.

Треба да имаме уште 3 нови серии до година:

-Dead City - серија за Ниган и Меги
-Daryl Dixon - ја продолжува приказната на Дерил и Керол по завршувањето на TWD
-се уште неименувана (мини???)серија за Рик и Мишон - планирани се 6 епизоди, но во зависност од реакциите на публиката, може да биде обновена со нова сезона.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.490
Поени од реакции
10.692
Баш дека се вртеше во круг и немаше ништо ново и не беше интересно. Пак ќе речам: според мене по неговото заминување мрдна од мртва точка серијата и стана поинтересна.

Инаку, нема да има филмови со Рик, туку нова серија. Со Рик и Мишон. Вака стојат работите со цела франшиза, инаку:

До сега се излезени 4 серии од кои една заврши, а и оригиналната завршува, еве, уште неколку епизоди:

-The Walking Dead (2010-2022)
-Fear the Walking Dead (2015-???) - ова срање уште трае. Беше далеку подобро и пооригинално од TWD, ама ја усраа до максимум
-World Beyond (2020-2021) - првата серија која заврши. За неа од старт се знаеше дека во план се само 2 сезони.
-Tales of the Walking Dead (2022-???) - anthology series, за различни ликови кои продефилирале низ претходните 3 серии.

Треба да имаме уште 3 нови серии до година:

-Dead City - серија за Ниган и Меги
-Daryl Dixon - ја продолжува приказната на Дерил и Керол по завршувањето на TWD
-се уште неименувана (мини???)серија за Рик и Мишон - планирани се 6 епизоди, но во зависност од реакциите на публиката, може да биде обновена со нова сезона.
Колку треба да е еден човек глуп за да ги гледа сите?
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.080
Поени од реакции
9.873
После TWD може да се погледне таа за Дерил, али не ми се свиѓа што ќе ја тупат со Керол.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
7.855
Поени од реакции
18.174
Зошто админот ми го избриша обидот за сарказам со глупите измишљотини од серии ?
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.490
Поени од реакции
32.721
Посебна серија за Рик и Мишон, посебна за Меги и Неган, посебна за Дерил и Керол ... тоа уствари ми е муабетот, зинало дупче за пари.

TWD ќе нема завршеток со сите главни ликови, ќе го нема тој ''завршено'' ефект кај публиката. Слично нешто на ГОТ со тој сакатиот за крал, крв му јебем еднооко вранска уште неможам да преболам.

И тоа е тоа шо ја прави срање, разочарување долго 12 години. 8 сезони ги развиваа ликовите, за во само 7 епизоди да ги разделат сите и да ја напунат серијата со анонимуси кои едвај ги претставија со име. Едвај ги пратам кои се, пуно е анонимуси.

Кралот со суканиците и едноокиот поп шо ебе ко луд моментално се главни, тоа е се шо треба да се знае за twd.

Ај белки ќе изненадат и ќе се појави тој лудиот црнец со стапот и ќе им ја скрши кичмата на сите, друга надеж нема.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
12.809
Поени од реакции
30.893
Ај белки ќе изненадат и ќе се појави тој лудиот црнец со стапот и ќе им ја скрши кичмата на сите, друга надеж нема.
Тој лудиот црнец со стапот одамна е главен лик во Fear the Walking Dead. На другата страна на Америка е, нема да се појави тука.

Плус и заради изместениот тајмлајн, он којзнае дали е жив во времево на TWD - овие отидоа 10 години понапред, нели.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
12.809
Поени од реакции
30.893
Аууу, последнава епизода го проби дното на глупоста. Умрев гледајќи! Ајде уште само 6.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
12.809
Поени од реакции
30.893
Thank God! Значи ќе заврши побрзо од што очекував!

EDIT: За 19 епизода зборев јас. Уште една имало, 20. И да, уште 4, претходно погрешно пишав.
Автоматски споено мислење:

И на 20 приумрев од досада.
 
Последно уредено:

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.490
Поени од реакции
32.721
Комонвелтот претставен како заедница од 50к луѓе, а на прославата едвај собрале 200 статисти да се журкат и буткат таму. :pos: Кога почна мешаницата со синот на Памела само крупни кадри за да не се забележи недостатокот на луѓе, и сите се движат неприродно и се удараат еден во друг.

Б продукција е висока оценка.

Ајде уште неколку епизоди до крајот, едвај чекам. Само се надевам ќе добиеме барем некој вид завршница за сите клучни ликови шо беа низ цели 12 години а исчезнаа во последните 30 епизоди. Ќе биде најголема кражба ако нема ништо и ако не условат ако сакаме завршница да ги гледаме спиноф срањата шо им се во план.

Насловот на 23та епизода е "Family". Имам добро претчувство за оваа епизода.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom