The Secret Circle

Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
Кејси Блек е млада и среќна тинејџерка, се додека нејзината мајка Амелија умира во навидум трагичен несреќен пожар.Кејси се преселува кај нејзината баба Џејн во малото градче Ченс Харбор,град кој нејзината мајка го напуштила многу одамна и каде жителите знаат многу повеќе за Кејси отколку таа за себе.Се запознава со нејзините соученици:Диана,Адам,Ник,Феј и Мелиса.Тие и објаснуваат дека сите потекнуваат од моќни вештерки и дека ја чекале неа за да ja комплетираат новата генерација на Тајниот Круг.

Добра актерска екипа работи на серијава, базирана на книгата со ист наслов напишана од Л.Џ Смит.
Во главните улоги: Britt Robertson, Thomas Dekker, Gale Harold, Phoebe Tonkin, Jessica Parker Kennedy, Shelly Henning, Louis Hunter
Продуценти: Kevin Williamson ("The Vampire Diaries", "Scream", "Dawson's Creek"), Leslie Morgenstein ("The Vampire Diaries," "Gossip Girl")

Phoebe Tonkin :love: одлично глуми, ако нешто ми заебе серијава, поради нејзе ќе продолжам да ја гледам :D



 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ќе биде интересна серијава, почнувам да ја гледам!
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Во право си и да не чини серијата барем ќе си плакнеш очи :vozbud::drk::sneaky:
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Гледам дека авторката на книгата, а и продуцентите се ко на ВД, каде што Салемските вештерки се спомнуваат повеќе пати.
Сепак ќе чекам да излезат повеќе епизоди, па тогаш ќе видам каква е серијава.
После првите неколку сцени се откажав, сериозно.
Ти текнува колку глуп почеток имаше ВД? :)
Абе ја загледа некој The Secret Circle?
Јас сега ги спуштив двете епизоди, па да видам шо направиле од оваа?
Бади тука те цитирам... изгледа? :)
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
Ќе ја даваат на ТВ? :)
Биди сигурен дека ќе ја даваат, кај нас одвај даваат 2 сезони од некоја си серија со годиште2005,2006 не па да даваат нова излезена серија :cautious: Иначе може да ја даваат на америчкиве телевизии, како HBO или FOX :D
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
687
Поени од реакции
283
Тешко да ја даваат на ТВ, а и шо ќе ти е на ТВ? :)
Фино лепо симињај си ги епизодите од замунда и гледај си на компјутер ко човек :D
Колку епизоди имаат качено таму и кои?
Биди сигурен дека ќе ја даваат, кај нас одвај даваат 2 сезони од некоја си серија со годиште2005,2006 не па да даваат нова излезена серија :cautious: Иначе може да ја даваат на америчкиве телевизии, како HBO или FOX :D
Доста ќе е и таму да ја најдам, според описот ми се чини онака интересна серија. :)
Па незнам сеуште таква информација. Но ако се пробие серијава на врвот како со примерот на Изгубени, сигурно ќе ја даваат.
Не очекувај толку голема популарност како Изгубени. Нема шанси.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
Изгубени беше хит ама ја утнаа ептен работата со 6тата сезона, крајот беше за никаде :cautious: 1-5 сезоните беа гром, и стварно се надевав на подобар крај ама ништо за жал :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom