The Rs - Ilumious

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Леле топ тимовиве колку се западнати во агонија негде сезона 2015/16 па натака. Дека ми тргна со КПР како што ви кажав, се лактам за 4, 5 место сезонава, почнаа да стигаат покани за интервјуа за работа од Норич, Њукасл, Сандерленд, Саутемптон (кога ми стигна покана од Дон Кортезе, како спонзоруша некоја :pos: ) и гледам Ливерпул ми понудиле интервју и прифатив само да видам какви услови за работа ќе ми даде. Па КПР ми дава поголема слобода :pos:

dsadsdsadsa.PNG
35,000 буџет за трансфери :pos: 17 место се, два пати го имаа Спалети како менаџер. Колку треба да е избагосана играва па два пати да биде најмен и избркан еден исти менаџер во рок од две сезони?Еве Венгер ќе се пензионира на крај од сезоната па ако ми понудат и Арсенал ќе видам што услови тие ќе дадат.

Ajде малце за КПР, немам нешто многу реализирано што ми било во план, уште не ми е составов по терк, се` уште се ослободувам од крвопијци со огромни плати (Цезар и Џенас уште останаа) бидејќи никој не ги купува па мислам дека тек за две сезони ќе изгледа како што јас сакам.

Еве трансфери од почеток на играва:

Овој ШРФ ем најплатен ем најголем крш во цела екипа, 10 утакмици немаше никаков учинок во играта, никој не го ни сакаше, епа бате, чао.


Топла препорака за Гарднер, ми беше изгласан за трансфер на Премиер Лигата. Со овој Тарабт се искарав, стандард, изигра една пријатлска каде даде два гола и агентот негов одма нов договор и тоа вселенски :pos: му реков да го отпушти, бетер, понудија добра сума Сотон и си го спакуваа. Исто такви баснословни суми побараа и Парк, Дан, Јанг, Мбиа а Замора го исфрлив пошо беше шит. За Форлин едино ми е многу жал, не можев да му извадам работна дозвола за продолжување договор бе :tapp: И за Реми може да се каже, не ни стигнав да го пробам, му ја активираа клаузулата од Нуево Шато.


Е тука веќе почнаа да одат работите како што треба, жалам само што не зедов уште еден стопер, преговарав со Гарај, договорив се и дојдоа Ман Утд и си го земаа па го земав овој малиов од Рома, Капрадоси. За Морисон исто имате топла препорака, испаднаа Вест Хем и си го договорив за 45, 000, колку и што ми останаа во каса :pos: Aјде уште Џенас остана па да им ги имам на сите договорите на едно разумно ниво а не како да играат за топ 4 гигант.

Табелата


Сега наредно ми е во план да ја подобрам инфраструктурата ако завршам во топ 4/5 и со доаѓањето на поголеми финансии, како од ТВ правата па и од лигата. :) Следи апдејт наредниве денови.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Колку треба да е избагосана играва па два пати да биде најмен и избркан еден исти менаџер во рок од две сезони?

Зампарини ова го прави во real life, само што он го направи тоа не во рок од 2 сезони туку во рок од 2 месеца.:facepalm:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.277
Поени од реакции
16.752

Kajgana Shop

На врв Bottom